Ernesto Valverde: Wystawiłem do gry wielu nowych piłkarzy, ale musiałem to zrobić

Julia Cicha

13 kwietnia 2019, 18:53

Marca

13 komentarzy

Ernesto Valverde wziął udział w konferencji prasowej po meczu z Huescą. Trener pozytywnie ocenił to spotkanie, choć nie udało się go wygrać.

Mecz: Przeprowadziłem wiele zmian, niektórzy debiutowali w Primera División, więc pod tym względem jesteśmy zadowoleni. Mogliśmy trochę więcej próbować w ataku.

Rotacje: To była trudna sytuacja, ponieważ na boisku pojawiło się wiele nowych twarzy. To było jednak to, co musieliśmy dziś zrobić. Zmieniliśmy ustawienie, bo mieliśmy problem z bocznymi obrońcami, nie chciałem wystawiać Alby i Semedo, którzy ostatnio zagrali pełne 90 minut.

Gra: Na początku było nam dość ciężko, Todibo, Riqui i Moussa rozgrywali swój pierwszy mecz. Z upływem czasu grali coraz lepiej, dobrze się ruszali, a drużyna miała swoje opcje. Trzeba zrozumieć okoliczności towarzyszące temu spotkaniu.

Ocena: Oczywiście zawsze lubimy wygrywać, ale ten mecz był rozegrany w wyjątkowych okolicznościach. Ostatnio graliśmy w środę, a przed nami kolejny pojedynek we wtorek. To był moment na przeprowadzenie zmian, niektórzy zawodnicy grali na innej niż zwykle pozycji, np. Malcom. Inni z kolei debiutowali. To był trudny test i myślę, że gracze dobrze się spisali.

Ocena debiutantów: Z upływem czasu grali coraz lepiej. Zaczęli z nerwowością typową dla pierwszego meczu. Todibo jest bardzo szybki w walce o piłkę, to działa na naszą korzyść, ale oczywiście musi się poprawić. Wagué i Riqui również wykonali kawał dobrej roboty. Miałem przed sobą trudną decyzję, to nie to samo co debiut w składzie, który gra zazwyczaj.

Riqui Puig: Zawsze dobrze porusza się z piłką i jest widoczny. Próbowaliśmy poprawić niektóre aspekty w pierwszej połowie, murawa była wolna, więc postawiliśmy na grę skrzydłami. Chcę, by piłkarze pokazywali swój talent na boisku.

Wyrównane starcie: Wiedzieliśmy, że Huesca jest szybka, gra długimi piłkami i drugim podaniem. To był wyrównany mecz, każdy mógł go wygrać. Mieliśmy nasze szanse z Dembélé, obie strony grały o dużą stawkę. Gdybyśmy nie pokonali Atlético, dziś wystawiłbym inny skład, ale nie wiem, jaki padłby wynik. Wystawienie debiutantów lub rzadziej grających zawodników jest trudne. Czy mogliśmy zagrać lepiej? Tak, ale zasadniczo jesteśmy zadowoleni.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Sądze że najlepszym zawodnikiem meczu Kevin Prince Boateng :). Takiego drewna nikt nigdy nie widział

I bardzo dobrze Panie Ernesto, z czego tu się tłumaczyć?

Valverde madrzeje:)

Czyżby przekonał się do Malcoma i nawet zaczął go bronić ??

Brawo Valverde !

I mało kto sprawdził... No może Puig.

Wystawił taki skład bo musiał a nie chciał ale dobre i to. Szkoda że Dembele nie wykorzystał tej piłki od Rikiego bo gdybyśmy wygrali to Valverde nie bałby się częściej stawiać na młodzież.

Dobrze jest,nikt chłopie nie ma do ciebie pretensji,wręcz przeciwnie...
Zobaczyliśmy tylko,że nie każdy kto grał dzisiaj na El Alcoraz do nas pasuje.
i to się chwali
wnioski po poprzednim sezonie wyciągnięte