Mundo Deportivo: Malcom przekonał wszystkich w decydującym momencie sezonu

Radek Koc

7 kwietnia 2019, 22:52

Mundo Deportivo

62 komentarze

Malcom wreszcie zaczął otrzymywać szanse do regularnego prezentowania się w zespole Barçy i może zaliczyć ostatnie ligowe występy do bardzo udanych. 

Po raz pierwszy w tym sezonie Brazylijczyk rozegrał trzy spotkania z rzędu i jego gra mogła się podobać wszystkim kibicom Barcelony. Malcom jest idealnym przykładem wytrwałości, ciężkiej pracy oraz walki o możliwość pełnego pokazania swoich możliwości. Początek i znaczna część sezonu generowały wątpliwości odnośnie przydatności Malcoma dla takiej drużyny jak Barcelona. Piłkarz dostawał bardzo mało okazji do gry, ale kiedy tylko Ernesto Valverde decydował się na niego postawić, ten odpowiadał w pozytywny sposób. Widać wyraźnie, że pod nieobecność Dembélé Valverde coraz bardziej przekonuje się do Malcoma i pozwala mu na częstsze występy. 

W meczu z Atlético szkoleniowiec Barçy potrzebował skrzydłowego, który potrafiłby umiejętnie rozszerzyć pole gry i wygrywać pojedynki na prawej flance. Malcom, tym razem jako zmiennik, znakomicie zrealizował wszystkie polecenia Valverde. Pomógł w generowaniu wolnych przestrzeni i był bardzo aktywny. Zaliczył dwa udane dryblingi i sprawdził Jana Oblaka strzałem z woleja. 

W poprzedniej kolejce Malcom rozpoczął mecz z Villarrealem od pierwszej minuty i zachwycił szczególnie w pierwszej połowie. Wówczas udało mu się asystować przy pierwszym golu Coutinho i sam zdobył drugą bramkę. Jeszcze wcześniej, w pojedynku derbowym z Espanyolem, Malcom zaliczył asystę przy drugiej bramce Messiego. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gość nie marudzi, gra bez rytmu meczowego a mimo to potrafi pokazać klasę. Udowadnia że warto walczyć o swoje

Niesamowicie mi się podoba Malcom! Ma wigor i energię, której zdecydowanie potrzeba. Szybki, zrywny i chętny do gry. Troszkę w nim jeszcze nonszalancji, jednakże ma to efekt w postaci udziału w akcjach bramkowych. Jest na dobrej drodze, by stać się kluczowym piłkarzem Barcy i tego mu życzę!

@parufka: Malcom cię nie przekonał a Coutinho zagrał świetny mecz haha

Jak na skrzydłowego to praktycznie w ogóle nie probuje wchodzić w dryblingii i próbować coś samemu wykreować. Natomiast świetnie potrafi wyjść na pozycję, nie podpala się i wybiera zawsze optymalne rozwiązanie. Generalnie na plus chociaż to nie talent na miarę Dembele, ale widać że w głowie ma poukładane

@KacperVEB: A co w tym dziwnego? Cieszy progres Cou, to że dochodzi do sytuacji, znajduje przestrzenie między liniami i zaczyna być pod grą. Co Wam powie komentator to potem na stronie wypisujecie. Troszkę obiektywizmu.

Bede trzymać kciuki i liczyć na tych dwóch Brazylijczykow bez względu na wszystko

Skoro ktoś tak walczy o każdą szanse to z pewnością zasługuje na to by być częścią tego klubu. Najbardziej jednak imponuje, że pracuje i nie komentuje swojej sytuacji mimo tego, że nie była zbyt ciekawa, teraz jednak, myślę, że pogra więcej w lidze.

Niby Malcom taki mniejszy talent od Dembele, a nie chce przypominac ile asyst/goli mial oraz jak gral Dembele na poczatku swojej przygody z Barcelona xD Dodajac do tego, ze Malcom siedzi praktycznie ciagle na lawce a Dembele notorycznie gral, to nie warto oceniac ktory ma wiekszy talent, tak mi sie wydaje :D

@Borneo: Świetny pomysł. Transfery za 340mln niech walczą o jedno miejsce :)

Oby Coutinho Malcom i Dembele weszli na najwyższy poziom i z sobą rywalizowali wyjdzie na dobre wszystkim:)

Mam być szczery to obecnie Malcom bije na głowę Couthinio!... myślę ,że to znawcą dużym nie trzeba być żeby to zobaczyć.

W meczu z atletico miał wiele szans na pójście po skrzydle, ale zawsze cofał do lewej nogi. Albo nie ma prawej, albo brakuje mu pewności siebie. Tak czy inaczej mnie nie przekonał. Cieszy natomiast świetna postawa Cou w ostatnim spotkaniu.

podoba mi sie jego podejscie do sprawy. Gość nic nie komentuje nie narzeka tylko ciezko pracuje i jak widac to przynosi efekty ! Oby tak dalej : )

A ja chciałbym pochwalić Valverde za sposób wprowadzania młodych zawodników do drużyny. Arthur został wprowadzony praktycznie z miejsce, bo rozumiał styl gry Barcy. Lenglet także musiał być gotowy by wskoczyć do pierwszej 11 i udowodnił, że warto mu zaufać. Malcom natomiast z początku nie zachwycał niczym, ale widać było wole walki w nim i chęć dalszego udoskonalania. Teraz na najważniejszą część sezonu zawodnik jest przygotowany i może sporo wnieść, choćby wchodząc z ławki. Nie trzeba być ekspertem, żeby zauważyć jak zmieniła się gra, a przede wszystkim wypełnianie założeń taktycznych, w porównaniu z początkiem sezonu. I mam nadzieje, że może być tylko lepiej.

elegancko, bo gość zasługuje na to by tu grać.. Od samego początku wiedziałem, że nie będzie miał łatwo. Pokazał, że warto walczyć do końca. Podoba mi się również, że jak dostanie szansę gry, to zapierdziela po całym boisku! Oby tak dalej, bo to dobry piłkarz jest..

@Sapos93: Ambicji i woli walki nie można mu było odmówić, ale "liczby" to on dokłada dopiero teraz, a nie jak piszsz od zawsze.
konto usunięte

@piotr szelest: Myślę, że bije na głowę również Busquetsa

Szału nie robi.

Przekonał wszystkich oprócz Valverde

@synKAZIKA: Bo bezpieczniej zagrać do Messiego czyli robić to co reszta drużyny, bezpieczniej dla niego.

Mimo przeciwności losu Malcom wszystkim udowadniał że niezależnie czy grasz pod wodzą Pepa czy Valverde to i tak można błyszczeć.

jak powiem, ze bylem i jestem zwolennikiem Malcoma, to raczej nikogo nie zdziwie i tez uwazam, ze zasluguje na wicej szans, ale jedno zagranie u niego mnie lekko irytuje, jak jest na prawym skrzydle :P prawie zero uzycia prawej nogi, chociaz do Cou asyste mial wlasnie w ten sposob, ale w wiekszosci sytuacji jest odwrot w strone naszej bramki i wycofanie pilki. Zapewne wynika to z nie do konca duzej pewnosci siebie przez to, ze nie gral za duzo. Ma dobry drybling i przyspieszenie, wiec uwazam, ze powinien wiecej takich prob podejmowac. Chyba, ze naogladal sie Coutinho i jego prob dryblingow i stwierdzil, ze woli odegrac do tylu, niz ryzykowac, ze straci pilke :D

@10Ronaldinho10Messi10: Jeżeli liga będzie wygrana a dalej będziemy grać w LM to Malcom będzie grał

I dlatego w nagrodę kolejny mecz zaczyna z ławki....

Od początku podobało mi się jego podejście do tematu...
Valverde traktował go jak piąte koło u wozu bo jego transfer nie był z nim konsultowany
i dlatego schował Brazylijczyka głęboko do kieszeni a ten nie złożył broni tylko ciężko
na swoje szanse pracował i teraz zbiera tego owoce.
Śmiało możemy więc powiedzieć,że temat odejścia Malcoma w letnim oknie transferowym
nie będzie brany pod uwagę.

No to mecz z Huesca należy do niego, przy bezpiecznym wyniku w końcówce na Old trafoord może wejść, bo znając życie Valdek go nie wpuści w pierwszym składzie

@piieter: "Zawsze gdy grał to zostawiał serducho i dawał liczby." - a 2 ostatnie słowa to co oznaczają? xD
Malcom na początku robił zamęt nie tylko w szeregach rywali, ale też i swoich. Słaby w grze defensywnej, nerwowy przy wyprowadzaniu akcji z własnej połowy. Dalej mam w pamięci sytuacje, gdy zgrał piłkę głową do Roberto 5 metrów za niego przez co Barca prawie straciła bramkę.

@Fanas7: To żeś dał porównanie.... nawet ten sam styl. Malcom jest techniczny a Pedro jezdziec bez głowy

On od początku przekonuje swoją grą a nie dopiero teraz. Zawsze gdy grał to zostawiał serducho i dawał liczby.

@synKAZIKA: Kolejny. Dwa razy wszedłby w drybling, to zobaczyłbyś go na boisku za kolejne 10 spotkań.

@yoli: Tacy to właśnie kibice tutaj stacjonują. 10 lat w serwisie i jeszcze nie wpadł, że Barcelona tak po prostu nie gra.
konto usunięte

@xBarteZx: Nie trudno grać lepiej od busquetsa który dobrej formy szuka ze 2 lata :P

@KacperVEB: Bo Coutinho nie musi nikogo przekonywać co do swoich umiejętności, ma odzyskać formę i pewność siebie i będzie ogień. Natomiast Malcom musi jeszcze popracować, bo póki co niewiele osiągnął, ale trzymam też kciuki za niego, ma potencjał - czyli albo wskoczy na stałe do 1 składu, albo go sprzedamy i sporo zarobimy

@parufka: Szedł ale problemem dla niego jest, że Barca praktycznie nie gra wejścia w pole karne przy akcji skrzydłem, gdy nie idą kontrą. Dlatego stawał i wycofywał. Właśnie zrozumienie tego było chyba kluczowe. Ładnie też wracał do defensywy przy tych nielicznych akcjach.
Jeśli będzie dostawał szanse będzie z niego gracz. Może nie pierwszej jedenastki ale mega gracz do rotacji. Licze, że poza LM pogra w lidze we wszystkich meczach.

spokojnie.
Chłop widac, ze ma poukładane.
Neymar, Dembele tez w 1 sezonie więcej uczyli się.

Widac, że uczy się gry zespołu i coraz lepiej mu to idzie.
Jedyny problem jaki widać było to chyba waga nie ta w mięśniach.

Liga francuska to nie hiszpańska.
W nowym sezonie mozemy być z niego zadowoleni jak z Dembele.

@burixgm: A to niecodzienna cecha u Brazylijczyk ów.

Szkoda mi go,bo wiecej w nim widzę niz w Tello,Bojan,Cuenca,Munir itd Powinien zagrać wiekszosc meczów w lidze,bo szkoda takiego piłkarza albo jakieś wypożyczenie

Może taka była myśl EV, żeby zachować młodego, szybkiego zawodnika na kluczowy okres sezonu haha

@empooxd: No tak, jak nie masz większego pojęcia o piłce, to jedyne co Ci pozostaje, to statystyki.. I na tej podstawie, nadal kieruj się tym, kto ma większy talent..

Ma chłopina dobre momenty jednak trzeba zauważyć że gdy są zamknięte strefy to nie bardzo wie co z robić z piłką. Ale to jeszcze jest do poprawy. Czekajmy z niecierpliwością na występ Malcom-Messi-Dembele to może być baaardzo ciekawe doświadczenie

To jest wlasnie zmiana Barcy, ze stylu na stojaka przejdziemy na Semedo, Dembele, Malcoma, Jovica moze, zawodnikow ktorzy wola szybko kombinacyjna gre jak kiedys kiedys Barca a nie klepanie i zasypianie na boisku.

@Hushovt: Jakie 2 lata co za brednie

@NothingToSay: To są zawodnicy mogący grać na różnych pozycjach.Każdy z nich jest inny.Jak na razie to Dembele jest od czasu do czasu kontuzjowany Coutinho też był kontuzjowany a Malcom uczył się grać w Barcelonie dalej musi się uczyć.Do tego kontuzje może złapac Messi czy być zmęczony.Młodszy nie będzie.Barcelona nie należy do biednych zespołow i ma ogromną szanse na tryplet( co spowoduje że ich sytuacja finansowa się poprawi ).właśnie dlatego że kadra jest bogata w dobrych zawodników.Są 3 rozgrywki jest gdzie grać.nie przejmowałbym sie bogactwem;)Powinni nawet jak ci zostaną w klubie szukać i kupować jeszcze lepszych ,dobrze mieć zawodników choćby na wymianę.
i oby tak dalej :)
od początku w niego wierzyłem
cieszę się bardzo

Powinien zostać na przyszły sezon
konto usunięte

Dmuchamy balonik? Nie, ja się na to nie nabiorę.
Komentarz usunięty przez użytkownika

@piieter: Ty masz swoje zdanie, ja mam trochę inne, bo początkowo Malcom nie wnosił za wiele, ewidentnie było widać, że nie rozumie stylu Barcy.
W ostatnich meczach jednak jego gra zmieniła się na duży plus, lepiej rozumie się z innymi na boisku, a inni też wiedzą czego mogą się po nim spodziewać. Nie rozumiałem wcześniejszych pojazdów na EV za to, że daje mu mało minut, bo też uważałem, że są gracze na ławce, którzy wniosą więcej niż on. Teraz, gdy się poprawił, dostał też kilka szans pod rząd i odpłacił bramkami i asystami. Jeśli zacznie grać więcej nawet jak Dembele wróci to powiem iż Valverde idealnie wprowadził tego zawodnika do zespołu.

@Yoshi94: Sorry, to było rano, widocznie jeszcze spałem, nie doczytałem etc. ;D
A co do zamętu - to masz rację, ale trzeba pamiętać, że dołączył do klubu krótko przed rozpoczęciem sezonu. Każdy ma pewien okres aklimatyzacji, tym bardziej w takim klubie jakim jest Barca - mam tu na myśli oryginalny styl gry. Dlatego dalej uważam, że w większości kiedy pojawiał się na boisku, to wypadał pozytywnie.

@DamianPSV: Pożyjemy zobaczymy jaki z niego to nie będzie jeździec bez głowy,obym się mylił.

@Elosek: Z całym szacunkiem, ale w ostatnim meczu odniosłem zupełnie inne wrażenie. W wielu akcjach wykazał się inicjatywą, świetną wizją pola i przestrzeni oraz znacznym spokojem mimo ogólnego natłoku i pressingu przeciwnika. W poprzednich meczach bywało różnie, jednak wg mnie więcej akcji in plus.

@|Nuno|: Alba/Ney/Dembele/Semedo/Cou potrafią dryblingiem wejść w pole karne ze skrzydła i zrobić zagrożenie. Nie chodziło mi o to, że Malcom miał jechać skrzydlem i wrzucać na pałę - wiem, że obecna Barca tak nie gra, natomiast skrzydłowy powinien robić więcej niż w tym meczu robił Malcom. Koledzy z drużyny robili i znajdowali mu otwarte strefy na skrzydle, a on szedł 10 metrów do przodu, po czym wracał się z powrotem i podawał do tyłu. Analizując jego grę z poprzednich spotkań, gdzie zdarzało mu się grać na lewej stronie jestem pewien, że brakuje mu pewności siebie w grze słabszą nogą. Zastanów się następnym razem zanim zaczniesz wjeżdżać z osobistymi wycieczkami, że ktoś zarejestrowany w serwisie 10 lat temu "Nie rozumie jak gra Barcelona". Pozdrawiam.
konto usunięte

Mnie nie przekonuje ale mnie nie musi!!!

@Yoshi94: Sapos93 pisze o grze, nie o liczbach. I ja się z nim w pełni zgadzam. Bardzo często robił zamęt w szeregach rywali, co w niektórych meczach było kluczowe przy usypiającej grze Barcy.

@DamianPSV: Potrzebni są obydwaj, ale EV może mieć na ten temat inne zdanie.

@Ragan1973: Dlaczego tak sądzisz? Obydwaj są potrzebni.

@|Nuno|: To fakt jednakże jak grał Ney często schodził z skrzydła do środka wykładał piłkę lub sam kończył akcję. Malcolm to taki drugi Pedro.

Nie ma się co zagrzewać, jest widoczny wzrost formy Malcoma Ale zobaczycie że i tak za dużo Nie pogra jak wróci Dembele

@messi564: ogólnie mam wrażenie że w tym sezonie najbardziej błyszczą rezerwowi

@Suzu: Nie ma sie co oszukiwać, liga juz jest wygrana i Malcom powinien grac w każdym meczu.