Mundo Deportivo: Malcom przekonał wszystkich w decydującym momencie sezonu

Radek Koc

7 kwietnia 2019, 22:52

Mundo Deportivo

62 komentarze

Malcom wreszcie zaczął otrzymywać szanse do regularnego prezentowania się w zespole Barçy i może zaliczyć ostatnie ligowe występy do bardzo udanych. 

Po raz pierwszy w tym sezonie Brazylijczyk rozegrał trzy spotkania z rzędu i jego gra mogła się podobać wszystkim kibicom Barcelony. Malcom jest idealnym przykładem wytrwałości, ciężkiej pracy oraz walki o możliwość pełnego pokazania swoich możliwości. Początek i znaczna część sezonu generowały wątpliwości odnośnie przydatności Malcoma dla takiej drużyny jak Barcelona. Piłkarz dostawał bardzo mało okazji do gry, ale kiedy tylko Ernesto Valverde decydował się na niego postawić, ten odpowiadał w pozytywny sposób. Widać wyraźnie, że pod nieobecność Dembélé Valverde coraz bardziej przekonuje się do Malcoma i pozwala mu na częstsze występy. 

W meczu z Atlético szkoleniowiec Barçy potrzebował skrzydłowego, który potrafiłby umiejętnie rozszerzyć pole gry i wygrywać pojedynki na prawej flance. Malcom, tym razem jako zmiennik, znakomicie zrealizował wszystkie polecenia Valverde. Pomógł w generowaniu wolnych przestrzeni i był bardzo aktywny. Zaliczył dwa udane dryblingi i sprawdził Jana Oblaka strzałem z woleja. 

W poprzedniej kolejce Malcom rozpoczął mecz z Villarrealem od pierwszej minuty i zachwycił szczególnie w pierwszej połowie. Wówczas udało mu się asystować przy pierwszym golu Coutinho i sam zdobył drugą bramkę. Jeszcze wcześniej, w pojedynku derbowym z Espanyolem, Malcom zaliczył asystę przy drugiej bramce Messiego. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak na skrzydłowego to praktycznie w ogóle nie probuje wchodzić w dryblingii i próbować coś samemu wykreować. Natomiast świetnie potrafi wyjść na pozycję, nie podpala się i wybiera zawsze optymalne rozwiązanie. Generalnie na plus chociaż to nie talent na miarę Dembele, ale widać że w głowie ma poukładane

@synKAZIKA: Myślę, że potrafi tylko jeszcze nie ma takiej pewności. Jak zagra jeszcze kilka meczów to może pokazać więcej

@synKAZIKA: Bo bezpieczniej zagrać do Messiego czyli robić to co reszta drużyny, bezpieczniej dla niego.

@synKAZIKA: Kolejny. Dwa razy wszedłby w drybling, to zobaczyłbyś go na boisku za kolejne 10 spotkań.
« Powrót do wszystkich komentarzy