Mundo Deportivo: Malcom przekonał wszystkich w decydującym momencie sezonu

Radek Koc

7 kwietnia 2019, 22:52

Mundo Deportivo

62 komentarze

Malcom wreszcie zaczął otrzymywać szanse do regularnego prezentowania się w zespole Barçy i może zaliczyć ostatnie ligowe występy do bardzo udanych. 

Po raz pierwszy w tym sezonie Brazylijczyk rozegrał trzy spotkania z rzędu i jego gra mogła się podobać wszystkim kibicom Barcelony. Malcom jest idealnym przykładem wytrwałości, ciężkiej pracy oraz walki o możliwość pełnego pokazania swoich możliwości. Początek i znaczna część sezonu generowały wątpliwości odnośnie przydatności Malcoma dla takiej drużyny jak Barcelona. Piłkarz dostawał bardzo mało okazji do gry, ale kiedy tylko Ernesto Valverde decydował się na niego postawić, ten odpowiadał w pozytywny sposób. Widać wyraźnie, że pod nieobecność Dembélé Valverde coraz bardziej przekonuje się do Malcoma i pozwala mu na częstsze występy. 

W meczu z Atlético szkoleniowiec Barçy potrzebował skrzydłowego, który potrafiłby umiejętnie rozszerzyć pole gry i wygrywać pojedynki na prawej flance. Malcom, tym razem jako zmiennik, znakomicie zrealizował wszystkie polecenia Valverde. Pomógł w generowaniu wolnych przestrzeni i był bardzo aktywny. Zaliczył dwa udane dryblingi i sprawdził Jana Oblaka strzałem z woleja. 

W poprzedniej kolejce Malcom rozpoczął mecz z Villarrealem od pierwszej minuty i zachwycił szczególnie w pierwszej połowie. Wówczas udało mu się asystować przy pierwszym golu Coutinho i sam zdobył drugą bramkę. Jeszcze wcześniej, w pojedynku derbowym z Espanyolem, Malcom zaliczył asystę przy drugiej bramce Messiego. 

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W meczu z atletico miał wiele szans na pójście po skrzydle, ale zawsze cofał do lewej nogi. Albo nie ma prawej, albo brakuje mu pewności siebie. Tak czy inaczej mnie nie przekonał. Cieszy natomiast świetna postawa Cou w ostatnim spotkaniu.

@parufka: Malcom cię nie przekonał a Coutinho zagrał świetny mecz haha

@KacperVEB: A co w tym dziwnego? Cieszy progres Cou, to że dochodzi do sytuacji, znajduje przestrzenie między liniami i zaczyna być pod grą. Co Wam powie komentator to potem na stronie wypisujecie. Troszkę obiektywizmu.

@parufka: Szedł ale problemem dla niego jest, że Barca praktycznie nie gra wejścia w pole karne przy akcji skrzydłem, gdy nie idą kontrą. Dlatego stawał i wycofywał. Właśnie zrozumienie tego było chyba kluczowe. Ładnie też wracał do defensywy przy tych nielicznych akcjach.
Jeśli będzie dostawał szanse będzie z niego gracz. Może nie pierwszej jedenastki ale mega gracz do rotacji. Licze, że poza LM pogra w lidze we wszystkich meczach.

@KacperVEB: Bo Coutinho nie musi nikogo przekonywać co do swoich umiejętności, ma odzyskać formę i pewność siebie i będzie ogień. Natomiast Malcom musi jeszcze popracować, bo póki co niewiele osiągnął, ale trzymam też kciuki za niego, ma potencjał - czyli albo wskoczy na stałe do 1 składu, albo go sprzedamy i sporo zarobimy

@yoli: Tacy to właśnie kibice tutaj stacjonują. 10 lat w serwisie i jeszcze nie wpadł, że Barcelona tak po prostu nie gra.

@|Nuno|: To fakt jednakże jak grał Ney często schodził z skrzydła do środka wykładał piłkę lub sam kończył akcję. Malcolm to taki drugi Pedro.

@Fanas7: To żeś dał porównanie.... nawet ten sam styl. Malcom jest techniczny a Pedro jezdziec bez głowy

@|Nuno|: Alba/Ney/Dembele/Semedo/Cou potrafią dryblingiem wejść w pole karne ze skrzydła i zrobić zagrożenie. Nie chodziło mi o to, że Malcom miał jechać skrzydlem i wrzucać na pałę - wiem, że obecna Barca tak nie gra, natomiast skrzydłowy powinien robić więcej niż w tym meczu robił Malcom. Koledzy z drużyny robili i znajdowali mu otwarte strefy na skrzydle, a on szedł 10 metrów do przodu, po czym wracał się z powrotem i podawał do tyłu. Analizując jego grę z poprzednich spotkań, gdzie zdarzało mu się grać na lewej stronie jestem pewien, że brakuje mu pewności siebie w grze słabszą nogą. Zastanów się następnym razem zanim zaczniesz wjeżdżać z osobistymi wycieczkami, że ktoś zarejestrowany w serwisie 10 lat temu "Nie rozumie jak gra Barcelona". Pozdrawiam.

@DamianPSV: Pożyjemy zobaczymy jaki z niego to nie będzie jeździec bez głowy,obym się mylił.
« Powrót do wszystkich komentarzy