Simeone: Jeśli Costa to powiedział, został słusznie wyrzucony, ale sędziowie nie zawsze są tacy sami

Łukasz Lewtak

6 kwietnia 2019, 23:38

Marca

19 komentarzy

Na konferencji prasowej po meczu Atlético z Barceloną na Camp Nou Diego Simeone był pytany przez dziennikarzy głównie o wykluczenie Diego Costy.

Koke powiedział, że zawsze, kiedy tu przyjeżdżacie, coś się dzieje...

Coś musimy robić źle, ponieważ w 11 meczach wykluczono siedmiu naszych zawodników. Zapytałem sędziego i według niego Costa powiedział coś, czemu sam Costa zaprzecza. Inni piłkarze mówili różne rzeczy i nie wyrzucano ich. My to widzimy, a nie pokazują im czerwonych kartek. To nie usprawiedliwia Costy. Jeśli rzeczywiście to powiedział ("me cago en tu puta madre", według protokołu), został słusznie wyrzucony.

Rozmawiałeś z nim w przerwie?

Nie, ale docierały do mnie komentarze innych osób. Arbiter zinterpretował tę wypowiedź tak a nie inaczej, ale sędziowie nie zawsze są tacy sami. Piłkarze mówią im coś w twarz, a oni puszczają to w niepamięć. 

O czym najpierw pomyślałeś po tej czerwonej kartce dla Costy?

Że trzeba rozwiązać jakoś tę sytuację.

Czy Atlético przegrało ten mecz przez czerwoną kartkę?

Nie, ja tego nie powiedziałem. Valverde wykonuje wspaniałą pracę. Barça bardzo dobrze rywalizuje. Myślę, że jest na drodze po trzy trofea.

Czy sezon dla Atlético już się skończył?

Nie, w żaden sposób.

A Liga jest już rozstrzygnięta?

Dalej pracujemy, myśląc o wygraniu meczu z Celtą i zdobyciu jak największej liczby punktów.

Drużyna spisała się dobrze, grając w dziesiątkę.

Tak, zespół grał dobrze. Operowaliśmy piłką, żeby zobaczyć, czy złapiemy rywali w złym dla nich momencie. Chcieliśmy przekierować ten mecz na teren, na którym czujemy się dobrze. W dziesiątkę było trudniej, ale zawodnicy wykonali ogromnie dobrą pracę. Gratulacje dla Barçy. To przyda nam się na przyszłość.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Costa zachował się głupio, ale to co robi Simeone w Atletico zasługuje na szacunek i podziw.
Szkoda że tak to przebiegło, ale czasu się już nie cofnie. Costa potrafi jednak mimo wszystko grać naprawdę fajne mecze. Ale tutaj totalnie sfrajerzył.
« Powrót do wszystkich komentarzy