Ernesto Valverde: Trenowanie Leo Messiego to dla mnie luksus

Łukasz Lewtak

30 marca 2019, 19:23

AS/Marca

13 komentarzy

Na konferencji prasowej po meczu Barcelony z Espanyolem Ernesto Valverde przyznał, że potencjał Leo Messiego w wykonywaniu rzutów wolnych to ogromny atut drużyny.

Pięciu obrońców Espanyolu: Rywale tak podeszli do tego meczu, byli zwarci i solidarni. Ustawili się blisko pola karnego, z wyjątkiem początku spotkania. To trudna sytuacja dla przeciwnika, ponieważ nie ma miejsca i trzeba być wytrwałym, a także pilnować przestrzeni za plecami, aby nie pozwolić na kontry. Kiedy rywal się otwiera, mamy więcej szans. Wiele drużyn gra pięcioma obrońcami i w meczach z nimi nie idzie nam tak źle.

Psychoza przy rzutach wolnych Messiego: Możliwe, to dla nas dobra sytuacja. Niektórzy kładą się na murawę, aby piłka nie przeszła pod murem. Na razie idzie nam dobrze i mamy nadzieję, że nadal tak będzie.

Pubalgia Messiego: Mając na uwadze nasz terminarz, musimy korzystać z całej kadry. Rozgrywamy mecz za meczem. Zobaczymy, czy Leo Messi będzie jednym z tych zawodników, którzy odpoczną, czy nie.

Messi i Argentyna: Messi byłby taki sam, nawet gdyby grał w Australii. Mogę tylko powiedzieć, że trenowanie go to dla mnie luksus. Staramy się, aby był szczęśliwy, ponieważ to sprawia, że jest dużo lepszy.

Atak pozycyjny czy wykorzystywanie wolnych przestrzeni: Najłatwiej, jeśli ma się wolne przestrzenie, ponieważ wtedy trzeba po prostu biegać. W mojej opinii łatwiej grać z kontry niż w ataku pozycyjnym. W tym drugim przypadku w zasadzie nie ma miejsca i potrzeba ogromnej jakości technicznej. Rywale chcieli, aby mecz się dłużył.

Sytuacja w lidze: Trzy lata temu po 29. kolejce Barcelona miała osiem punktów przewagi nad Atlético i dwanaście nad Realem. Po następnych czterech kolejkach miała już tyle samo punktów co Atlético i tylko o jeden więcej od Realu. To może zdarzyć się nam i każdemu innemu zespołowi.

Clement Lenglet: Rozgrywa wspaniały sezon. Przyjął na siebie rolę podstawowego obrońcy przez większą część sezonu i gra na bardzo wysokim poziomie. Jeśli chodzi o reprezentację Francji, to nie mam nic do powiedzenia na ten temat.

Malcom: Zagrał bardzo dobrze, tego od niego oczekiwaliśmy. 

Nélson Semedo: Zagrał bardzo dobrze. Bardzo trudno jest robić przewagę w obronie. Jeszcze bardziej się poprawi.

Jeison Murillo: Jest z nami. Zobaczymy, co wydarzy się w końcówce sezonu.

Fot. Bogdan Zajac, football.ua / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Panie Valverde nie odstawiaj znowu Malcoma na dwa miesiące bo "Zagrał bardzo dobrze..." jak w meczu z Realem w PK

Luksus to jest mieć takiego trenera na ławce :)

Semedo grał dobrze ale go zmienił, a co takiego pokazał Roberto po wejściu otóż NIC .

Wspomnij chłopie o Malcomie, mniej jaja, że ten chłopak "coś" wnosi a nawet więcej niż gwiazdy za kupę siana...O kosmicie to każdy trener by to powiedział bo jest poza skalą. Doceń chłopie co masz na ławce. Doceń w końcu.

Zaiste Lenglet jest bardzo dobry, super transfer, kto by się spodziewał :)

Lenglet jest fantastyczny w obronie, po prostu uwielbiam oglądać jego z Pique.
Formę ma naprawdę nieziemską i chyba każdy to widzi.
Przejął odpowiedzialność za Umtiego, nie było to proste wyzwanie ale spisuje się wzorowo.