Odion Ighalo: W styczniu odrzuciłem ofertę wypożyczenia do Barcelony

Łukasz Lewtak

30 marca 2019, 09:00

BBC

10 komentarzy

29-letni nigeryjski napastnik zespołu Shanghai Greenland Shenhua Odion Ighalo udzielił wywiadu dla BBC, w którym powiedział, że w styczniu odrzucił propozycję przejścia do Barcelony.

- Mój agent rozmawiał ze mną o tym, że Barcelona jest zainteresowana wypożyczeniem mnie. Klub chciał napastnika, który ma doświadczenie w LaLidze i rozumie hiszpańską piłkę. Miałem zostać wypożyczony na sześć miesięcy, tylko jako zapasowy napastnik.

- Miło było usłyszeć, że Barcelona jest mną zainteresowana. Każdy piłkarz byłby bardzo szczęśliwy w takiej sytuacji. Jednak dopiero co zostałem drugim najlepszym strzelcem ligi chińskiej z 21 golami na koncie i, z całym szacunkiem, zasługiwałem na coś lepszego. Nie chciałem być zawodnikiem na krótki okres.

- Odrzuciliśmy tę propozycję. To była łatwa decyzja. Musiałem skupić się na tym, co jest dobre dla mojej kariery w perspektywie długoterminowej. Oferta Barcelony nie była dla mnie.

Fot. Kirił Wenediktow, soccer.ru / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oj jaka szkoda...
Wczoraj na na antenie "Radia 94.7 Club Octubre" Messi wybrał najlepszą piątkę piłkarzy
wyłączając z niej siebie i kapitana grzmota.
Byli w niej Mbappe, Neymar, Hazard, Suarez i Aguero ale Odiona Ighalo wymienić zapomniał.
Więc jeszcze raz szkoda,że pan piłkarz nam odmówił,jestem niepocieszony.

@Pustelnik: Komentarz bez sensu. Zganiłeś gościa za dobra decyzje bez sensu

@dafik85: Znałeś tego gościa przed tym info❓
Zakładam że nie ale teraz już go znasz.
Przewijał się przez kluby typu Granada,Udinese,Cesena a chyba największym był angielski Watford.
W Chinach zagrał raptem 180 min.i strzelił 1 gola ale dzięki temu że odmówił Barcelonie wykupił sobie karnet na częstsze granie.
Ja go nie oceniam za decyzję tylko za niepotrzebny nikomu szum medialny.

@dafik85: bez sensu bez sensu bez sensu

@Pustelnik: XDD chyba musisz lepszy reaserch zrobić. W Chinach zagrał w 57 spotkaniach i strzelił 37 bramek, zresztą powiedział to nawet w wywiadzie więc czytanie ze zrozumieniem coś nie działa u ciebie. A dwa mecze w tym sezonie zagrał hmmm, może dlatego że sezon w Chinach zaczyna się na wiosnę i rozegrali tam dotychczas tylko dwie kolejki xD? Jesteś niepoważny człowieku, starasz się zdyskredytować człowieka, który osiągnął jakiś sukces w Chinach, pasował do roli jaką chciała dla niego Barcelona, rezerwowego, ale sam chciał grać i jest to decyzja, którą trzeba szanować.

@Pustelnik: Jego zespół zagrał dwa spotkania więc jak miałby zagrać więcej? Co do jego statystyk to były ujęte w poście.
Powiedz mi kto z tej piątki wszechczasów Messiego miałby być w Barcelonie rezerwowym na pół roku? Przecież my właśnie szukaliśmy kogoś kto strzela na kilka spotkań.
« Powrót do wszystkich komentarzy