Sport: Ajax złożył obietnicę Josepowi Marii Bartomeu w sprawie transferu Matthijsa de Ligta

Łukasz Lewtak

28 marca 2019, 09:08

Sport

14 komentarzy

Kataloński Sport informuje dziś na okładce o obietnicy, jaką Ajax miał złożyć prezydentowi FC Barcelony Josepowi Marii Bartomeu.

Zródła zbliżone do Barcelony potwierdzają, że negocjacje w sprawie tranferu de Ligta są na dobrej drodze, ale na razie nie podpisano jeszcze żadnego porozumienia i nie można wykluczyć, że w ostatniej chwili dojdzie do jakiejś niespodzianki. Atutem Barçy ma być determinacja Holendra do opuszczenia Ajaksu w lecie tego roku i przejścia na Camp Nou. 

Barcelona miała świetną szansę na posunięcie negocjacji do przodu podczas zebrania Europejskiego Stowarzyszenia Klubów w Amsterdamie. W nieformalnych rozmowach przedstwiciele katalońskiego klubu przypomnieli, że są w stanie złożyć konkretną ofertę finansową i nie będą uczestniczyć w licytacji. Barça jest świadoma, że Bayern oferuje więcej, jednak twardo stoi na stanowisku, że nie będzie przebijać wyższych propozycji.

Obietnica Ajaksu

Sport informuje, że Ajax przekazał Barcelonie dobrą wiadomość. Holenderski klub miał zapewnić Josepa Marię Bartomeu, że nie będzie prowadził licytacji o de Ligta. Ajax ma zamiar bronić swoich interesów, lecz jednocześnie uszanuje decyzję samego zawodnika.

Według Sportu przeszkodą w ewentualnym transferze de Ligta do Barçy nie będzie agent 19-latka Mino Raiola. Wbrew niektórym opiniom ma on dobre relacje z Barceloną i to holenderski obrońca podejmie ostateczną decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Zdaniem Sportu na ten moment de Ligt wybiera Barçę. Podobno Raiola naciska na Blaugranę, aby podniosła swoją ofertę, lecz Katalończycy są gotowi rozmawiać jedynie o drobnych szczegółach, nie zaś o pensji zasadniczej czy znacznej zmianie kwoty transferu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Vermalen musi zostać, to podstawowy brązowych z Belgii. Co z tego że trochę przychoruje.

W sumie to największy szacunek dla Ajaksu. Licza sie ze zdaniem swoich piłkarzy i preferują ich wybory kosztem kasy. To juz w dzisiejszych czasach nie jest standard.

Czekamy na więcej :)

Vermaelena i Murillo w nowym sezonie u nas nie będzie więc czwartego stopera sprowadzić musimy...
Intuicja podpowiada mi że tym czwartym będzie de Ligt a więc gdyby tak się stało to tyły mielibyśmy żelbetonowe.
Pozostaje tylko trzymać kciuki za powodzenie tego transferu a jak wypali to mielibyśmy obronę na lata.

czterech stoperów to mus, dwóch prawo nożnych Pikej i de Ligt oraz dwóch lewonożnych Samu i Lenglet a Todibo wypożyczenie i jest baja

Byłoby świetnie, gdyby doszło do transferu i Holender wkomponował się do składu. Może będzie następca Pique?