Javier Tebas: LaLiga nie pozwoli na rozgrywanie meczów poza weekendami

Julia Cicha

22 marca 2019, 19:55

Sport

6 komentarzy

Prezes LaLigi Javier Tebas zapewnił ostatnio, że nie pozwoli na zmniejszenie liczby zespołów w Primera División ani na rozgrywanie meczów poza weekendami.

− Żadna z europejskich lig się na to nie zgodzi. Nowe rozgrywki europejskie są wynikiem nieprzemyślanych decyzji i braku znajomości zmagań ligowych. Będzie to problemem, a nie zwiększy dochodów największych klubów. Wszyscy na tym stracą. Władze drużyn nie wiedzą, że teraz nie robi się już interesów tak jak 15 lat temu. Najbardziej martwi mnie właśnie to, że nie zdają sobie sprawy, jak szkodzą klubom. FIFA powinna podejmować decyzje rozsądnie, a nie pod wpływem euforii – powiedział Tebas, odnosząc się do możliwych zmian obejmujących rozgrywanie spotkań europejskich pucharów w weekendy.

− Nowa Liga Mistrzów nie będzie atrakcyjna, sześć czy siedem zespołów w jednej lidze nie zwiększa zainteresowania kibiców. Wielkie kluby są przyzwyczajone do wygrywania, nie rozumieją, że przez to wszystko się zmieni i kilka z tych zespołów nie zdobędzie żadnego tytułu – dodał prezes LaLigi. 19 marca UEFA ponownie zajęła się sprawą europejskich rozgrywek od 2024 roku. Poinformowano, że „dojdzie do kolejnych spotkań i dokładnych konsultacji w celu utworzenia konkretnych propozycji do przeanalizowania przed podjęciem decyzji”.

6 lutego UEFA i Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) podpisały porozumienie w celu „zapewnienia dobrobytu i stabilności europejskiej piłki”. Podkreślono w nim wspólne chęci rozwijania Finansowego Fair Play oraz poprawy terminarza spotkań międzynarodowych po 2024 roku. Ma to na celu zagwarantowanie lepszej harmonii i oddzielenie tych meczów od rozgrywek reprezentacyjnych. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na odpoczynek i treningi dla piłkarzy. Wcześniej, w grudniu 2018 roku, UEFA zaaprobowała utworzenie trzecich rozgrywek europejskich w latach 2021-24. W ich fazie grupowej weźmą udział 32 zespoły.

Fot. SubiGol1986 / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ta morda mnie przeraża

Kiedyś chciałem zwolnienia Bartomeu, teraz uważam, że robi dobrą robotę. Co za czasy! Nawet Tebas mądrze gada!

Tak jak zawsze gada głupoty tak teraz muszę mu przyznać rację 100%!

Proszę was, nie macie innego zdjęcia?
Skądinąd tak samo jest z youtuberem Pewdiepie, prasa też wrzuca w większości jedno jego zdjęcie.

I prawidło.

Jak zazwyczaj gada głupoty to teraz ma racje.