Oficjalnie: Absencja Luisa Suáreza potrwa około 10-15 dni

Dariusz Maruszczak

18 marca 2019, 12:56

FCBarcelona.cat

102 komentarze

Badania medyczne przeprowadzone dziś rano potwierdziły odniesienie kontuzji przez Luisa Suáreza.

Urugwajczyk musiał opuścić boisko w końcówce wczorajszego meczu z Realem Betis po tym, jak niefortunnie poślizgnął się, atakując jednego z rywali. Na twarzy El Pistolero pojawił się grymas bólu, a zawodnik miał problem z samodzielnym opuszczeniem boiska. Dzisiejsze badania medyczne potwierdziły pierwsze prognozy. Suárez skręcił staw skokowy i nie będzie do dyspozycji trenera przez około 10-15 dni.

Tym samym Suárez nie pojedzie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Urugwaju. Celestes mają w Chinach zagrać dwa mecze z Uzbekistanem (22 marca) i Chinami lub Tajlandią (25 marca). Nie ma pewności, czy po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej napastnik Barcelony będzie mógł wystąpić w derbowym spotkaniu z Espanyolem, który odbędzie się 30 marca.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

No i spoko :) tylko nie podjadaj :D

Hue hue to tylko gruby potrafi się kontuzjować specjalnie.

Niestety mam dość egoistyczne podejscie ale zawsze ciesze sie z takich mikro urazów naszych najważniejszych zawodników przed wyjazdami na mecze towarzyskie kadry. W tym przypadku Luisito ma z głowy latanie po całym świecie dla meczy o pietruszke.

O Boże! Chyba Malcom wejdzie na boisko ze dwa razy na końcówkę

A wczoraj placz, że przez Valverde taka poważna kontuzja, półtora miesiąca przerwy i inne bzdety xD

@najtlajf: Na szczescie zrozumiales o co chodzilo (chyba ze nie i stad ten niepotrzebny gniew). Blad faktycznie, ale reakcja mocno przesadzona

Nie jestem hejterem Ernesto, ale i mi puszczają nerwy jak na tablicy jest 3:0, a zmian nie ma. Odpukać, jakby się coś stało Suárezowi to jest mega kłopot: nieograny Malcolm i Boateng.
Dziwi takie ryzyko, biorąc pod uwagę szanse na trofea, pieniądze. Kto jak kto, ale Suárez ograny jest. Jakie są jego motywacje? Czy teraz z 10-opunktową przewagą podejście się zmieni?

@najtlajf: Każdemu może zdarzyć się błąd :) chyba, że Ty jesteś nieomylny

Kontuzja przykra sprawa, ale akurat ta mu wyjdzie na dobre ;)

Luis spryciarzu!!!!!

A znając Suareza to tylko taka ściema na reprezentanację i on już jest zdrowy. :D

@Pingwinek: A co to ma do rzeczy? Gdyby zdejmować kluczowych zawodników przy każdym korzystnym wyniku żeby nie doznali kontuzji, to Messi miałby rozegranych z 10 spotkań na sezon... A skręcić staw skokowy to Suarez mógłby nawet wychodząc spod prysznica w domu.

@RKS1979: Tylko że dokumentację prowadzi sztab medyczny Barcelony xd

@najtlajf: " Ciekawe jakzregenereuje sie semedo. Vini przegonil go jak swiniaka za stodola "
To jeden z Twoich komentarzy. Myślę, że nic więcej nie trzeba pisać.

@MesQueUnClub_87: Najlepszy CZŁOWIEK

@Kompletny: Najlepszy na boisku to był Messi, a Suarez typowo w swoim stylu, asysta, potem totalny dramat, marnował wszystko co się dało, żeby za chwilę zrobić rajd i strzelić gola.

Idealne lewe L4 w odpowiednim momencie :D dobry Suarez :D

Barca przemyślała :D

Diagnoza: brak ochoty na podróżowanie samolotem dookoła świata, ponieważ w Barcelonie zaczyna się wiosna::d

Od razu mówilem że Grubemu sie nie chce do Chin leciec :)

Spodziewam się, że w kolejnym meczu EV wystawi go w pierwszej 11, nawet gdyby miał grać o kulach. Bo po co rotować i wystawiać Boatenga.
Mówione było po meczu z Realem, że LS ma problemy z kolanem i że trzeba mu dać odpocząć. Ale EV nie skala się rotacjami :-)

To chyba jedyna kontuzja Suareza, która mnie ucieszyła.
Niech chłopaczyna odpocznie, potem zagra połówkę z Villarealem, a następnie wyjdzie napompowany na Atleti i na Manchester United.

Szczęście w nieszczęściu - chłop naostrzy szczękę przed Atletico i MU !

@Pingwinek: Po to żeby zapewnić 3 punkty Betis jest groźny jakby strzelili na 3:2 byłoby cidzko

To wcale nie taka zła wiadomość, odpocznie troszkę i może mu się celownik skalibruje :)

@Katalonik97: Bez przesady. Lekarze reprezentacji mają wgląd do dokumentacji medycznej. Po prostu zbieg okoliczności.

@daff1992: Bo zwykłe skręcenie stawu skokowego wymaga rekonwalescencji około miesiąca. Musiał tylko lekko go obruszyć.

Całe szczęście :D

@Tasde: Canizares i butelka mi się przypomniała. Zawsze tak mam przy okazji prysznica i kontuzji :D

@mindbender84: No cóż, zawodnicy FCB wykonują wszelkie działania w sposób bardziej inteligentny od pewnego rzeźnika.

Cóż za przedziwna sytuacja - akurat tyle samo trwa przerwa na reprezentacje.
Ależ fikuśne zrządzenie losu...

Idealnie! O to właśnie chodziło! :)

@Bogan: A co nie przez Valverde ?? Po co gra do końca ??

super, że nic poważnego! jak wróci wypoczęty to z obrony przeciwnika będą leciały wióry!

Mówiłem że max 2 tygodnie, a ktoś tu pisał o 6 tygodniach XDD

Czyli jednak nawet bardzo dobrze, że Valverde go nie zmienił .....
no i nadzwyczaj dobrze, że nie zmienił Messiego, bo szkoda by było nie zobaczyć tego gola „za kołnierz”.

@MesQueUnClub_87: Tak. The goat.

To dobrze, że jednak nic poważnego. Wczoraj najlepszy człowiek na boisku.

Akurat w czasie przerwy :D

Też idę na L4 jak mnie w pracy zdenerwują :D
Tym razem Suarez chciał się wymigać z Chin xD

@Marco87: jego "pułki" to raczej nie są wypełnione słownikami ortograficznymi :D

Z Espanyolem powinien jeszcze sobie odpocząć i w pełni się przygotować na wyjazd na Villareal. Jeśli z Espanyolem Malcom nie dostanie szansy to niech po prostu ucieka z tego klubu. Kontuzjowany jest Dembele, kontuzjowany Suarez a Coutinho jest kompletnie pod formą (jeden mecz z Lyonem raczej tego nie zmieni) więc nie wiem co jeszcze musi się stać, żeby ten piłkarz dostał szansę normalnie od 1 minut obok takich piłkarzy jak Messi, Rakitić, Busquets itd. Jeśli na lewej stronie zagra Coutinho to niech Malcom zagra na prawym skrzydle a Messi w środku.

@VincentBabinicz: no wlasnie taki byl plan:)

@marlon_brando: Toś mi dopiekł aż mi w pięty poszło.

@Marco87: Za to Ty masz łeb jak sklep. Tylko szkoda, że pułki puste.

@Tolibo: Szybciej Cillessena wystawi w tym trio, jak Malcoma :)

Valverde ma więcej szczęścia niż rozumu. Dobrze żeby nie wyczerpał limitu tego szczęścia przed końcem sezonu.

@Nocturno: Tak, ryzykować międzynarodowym skandalem, utratą praw wykonywania zawodu czy nawet więzieniem dla lekarzy i możliwymi sankcjami, żeby przypadkiem Suarez nie pojechał na zgrupowanie kadry xD

@fifek: Już Valverde coś wykombinuje, nie siej paniki :)

@Patry10: Dwa tygodnie przerwy od gry. Od piłki będzie dużo mniej wiec myślę, że te dwa tygodnie nie zauważą o jego formie. Może nawet wyjdzie mu to na dobre, ponieważ odpocznie zamiast jechać na drugi koniec globu.

@RKS1979: A co za problem dla lekarza Barcy napisać w epikryzie to co trzeba :)

Wielu tu sie cieszy, ze nie pojedzie na reprezentacje, tylko krótka przerwa. Mam nieco inne zdanie, okres rekonealescencji to jedno a odzyskanie formy to drugie. Raczej nie przyjdzie z dnia na dzien.

@Przystankers: Messi pochodzi z Kryptonu #potwierdzoneinfo

@Kompletny: Nie jest jeszcze stwierdzone czym jest Messi. Nie ma osoby, która mogłaby go dogonić i zbadać ;)

@MesQueUnClub_87: Pies, Messi jest psem.

@Kompletny: A Messi to co? ZWIERZĘ? xd

@cinero1996: Wyobraźcie sobie jak on w pracy musi być wkurwiaja**

@MarioVeB!: Kontuzja to kontuzja
konto usunięte

@MarioVeB!: To nie jest nowoscia ze w walce o nic EV woli trzymac sie swojej ulubionej 14. Nawet jezeli postawi na Princa aby odciazyc Suareza, to Suarez i tak wejdzie na 25-30min gry, ale na odwrot juz nie. Suarez bedzie gral 90min mimo ze jest 4-1... pech? Nie, to jest nie najlepsze zarzadzanie skladem. Ewidentnie widac ze abby zyskac zaufanie EV to jak wejscie na Himalaje. Wystawiajac Dembele ryzykowal wiedzac co sie moze przytrafic i sam to przyznal!. Ale zaryzykowal i teraz stracil Dembele na caly sezon. Pisze caly bo nawet po powrocie w kwietniu bedzie kompletnie bez formy i zajmie mu mase czasu na probe dojscia do tej sprzed kontuzji. To jego decyzje i jego wina. A nie pech... ttrzeba umiec przyznac sie do bledow.

@Pawel1980: Tak dopiero. w tym 1 kontuzja była mechaniczna.