Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

14 marca 2019, 07:16

75 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Boska Manita” – Mundo Deportivo pisze, że w wygranym meczu z Lyonem Leo Messi zdobył dwa gole, w tym jednego z rzutu karnego w stylu Panenki, a także zaliczył dwie asysty, wprowadzając Barcelonę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Philippe Coutinho, Ousmane Dembélé i Gerard Piqué dopełnili fiestę na Camp Nou, choć piłkarze Blaugrany mieli kłopoty przy stanie 2:1. W drugim wczorajszym spotkaniu Liverpool pokonał Bayern 3:1. Dziennik opisuje „formułę Zidane’a”. Poza tym MD sugeruje, że Cristiano Ronaldo może zostać zawieszony. Na okładce również zapowiedź meczów hiszpańskich klubów w Lidze Europy.

„Drżyj, Europo!” – Sport pisze, że Barcelona awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów w wielkim stylu po tym, jak znokautowała Olympique manitą. Messi, Coutinho, Dembélé i Piqué strzelali gole w meczu, w którym Barça cierpiała tylko po przerwie. Dziennik informuje, że w ćwierćfinale najpoważniejszymi rywalami Blaugrany będą cztery angielskie zespoły i Juventus. Liverpool wygrał z Bayernem 3:1, a Sadio Mane i Virgil van Dijk rozstrzygnęli losy spotkania w drugiej połowie. „Nie brakuje mi Formuły 1, mam inne wyzwania” – powiedział w wywiadzie dla Sportu Fernando Alonso.

„Tak, chce tego” – L’Esportiu pisze, że Leo Messi poprowadził Barcelonę w momencie, gdy Olympique szukał wyrównania. Argentyńczyk wskazał drużynie drogę do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Liverpool pokonał Bayern 3:1 i został czwartym zespołem z Premier League, który będzie uczestniczyć w jutrzejszym losowaniu. „Czerwony lub srebrny” – mistrzostwa świata w Formule 1 zaczynają się już w ten weekend w Australii i wszystkie prognozy wskazują na pojedynek między Ferrari i Mercedesem. W koszykówce Girona liczy na pierwszy awans do półfinału europejskich rozgrywek.

Marca informuje, że Zidane ma już swoje pierwsze wzmocnienie - Edera Militao. Real zamyka transfer środkowego obrońcy Porto i wkrótce go ogłosi. Porozumienie z portugalskim klubem i piłkarzem jest całkowite. Los Blancos zapłacą 50 milionów euro, a Brazylijczyk pójdzie w ślady Pepe i Danilo. Z klubu odejdzie Jesús Vallejo. Na górze okładki dziennik pisze, że Barcelona jest w trybie cyklonu. Kilka minut po bramce Lyonu na 1:2 Barça ostatecznie podporządkowała sobie francuski zespół. „Mam bardziej ambitne cele niż Formuła 1” – powiedział w wywiadzie dla Marki Fernando Alonso. Dziennik informuje, że klęska Atlético w Turynie będzie miała swoje konsekwencje. Valencia przejdzie test dojrzałości w meczu wyjazdowym z Krasnodarem. Sevilla musi wygrać ze Slavią Praga. Villarreal ma zakończyć świetną robotę w spotkaniu z Zenitem.

„Mówiliśmy wczoraj…”  - AS pisze, że Zidane po powrocie do Realu prosił drużynę o zaangażowanie i rozpoczęcie od zera. Na liście celów Los Blancos znajduje się Christian Eriksen. Na górze okładki dziennik zauważa, że połowę uczestników Ligi Mistrzów stanowią angielskie kluby. Liverpool uzupełnił stawkę po pokonaniu Bayernu 3:1. „Manita i ćwierćfinały” – gole Messiego, Coutinho, Piqué i Dembélé zmiotły Lyon. AS donosi, że Cristiano Ronaldo popsuł swoją noc pewnym gestem. „Dołączył do plemienia troglodytów” – powiedział na ten temat Fabrizio Bocca. Valencia bez Daniego Parejo zmierzy się z zimnem w Krasnodarze. Geoffrey Kondogbia i Francis Coquelin powinni zrekompensować absencję kapitana Los Che. Sevilla gra o awans w Pradze, a Pablo Machín wierzy w drużynę, która strzeliła pięć goli Realowi Sociedad. Villarreal z umiarem zastosuje rotacje w meczu z Zenitem, a lider tabeli ligi rosyjskiej ma zagrać trzema napastnikami. Rafael Nadal pokonał Filipa Krajinovicia i awansował do ćwierćfinału w Indian Wells.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co do tego gestu CR7, Diego z tego co pamiętam dostał też karę, więc i tu też by było fair jakaś dać.
Mam też nadzieję, że kibice docenią to, co robił L. Suarez na boisku, bo na prawdę wniósł wiele na boisko.

@wonsz_w_pomidorach: Czy można prosić o jakiś link do tego gestu? Niestety nie widziałem tej sytuacji a jestem bardzo ciekaw co wielki bohater meczu nawywijał

@speedslo: wpisz w google "Cristiano gest" i wszystko jasne :)

@wonsz_w_pomidorach: Simeone dostał tylko karę $$$. Żadnego zawieszenia. Także jak CR wlepią karę $$$ to przecież dla niego to nic.
A znowu jak zawieszą to będzie afera o nierównym traktowaniu, dyskryminowaniu jego osoby itd.
Także nic wielkiego raczej mu nie grozi.

@Bobo25: Dlatego napisałem, żeby była fair kara, nie wiem co by było lepsze, zawieszenie czy kasa;
wg mnie lepiej kasa, przynajmniej taką samą kara za ten sam gest.
U obu klientów był tak samo mocny.

@Bobo25: zupełnie inne "okoliczności" gestu. Cristiano wykonał go świadomie jako rewanż, a Simeone po prostu w euforii w kierunku swoich kibiców. Nie usprawiedliwia, ale bardziej naganne prowokowanie z "zimną krwią"

@AxelF: Co za brednie, to i to jest gest jak ktoś w przeglądzie podał gest troglodyty. Co za różnica że tam były emocje większe a tu mniejsze (bo chyba nie powiesz że to było wykonane bez jakichkolwiek emocji). Przewinienie to samo, kara powinna być podobna.
Jeśli go zawieszą to będzie burza jak nic. Czemu jednego za to samo karzą finansowo, a drugiego i finansowo (bo kara $$ będzie na pewno) i zawieszeniem.
Simeone w pierwszym meczu w emocjach pokazał że "ma jaja". CR w rewanżu po strzeleniu hattrika odpowiedział tym samym. Tu nie powinno być rozróżniania.

@Bobo25: gest to gest... no to są dopiero brednie - kradzież batonika czy 100 mln. kradzież to kradzież.

@AxelF: Co to za porównanie? Przecież oni pokazali to samo, a ty porównujesz jakieś drobne wykroczenie do przestępstwa.

@Bobo25: Pokazali to samo z tym ze Simeone ustanowil precedens za który dostał karę finansową, Ronaldo jako dorosły facet (który o sprawie Simeone z pewnością słyszał) powinien wiedzieć juz że UEFA nie akceptuje takich gestów a mimo wszystko go wykonał. To ta drobna ale znacząca różnica

PS. To ze CR ma tendencję do wykonywania takich małych i slabych zachowań to norma - choćby skopiowanie cieszynki Messiego ze zdjęciem koszulki albo pokazywanie na herb Klubowych Mistrzostw Świata jak dostał czerwoną po 3 bezczelnych atakach na przeciwników. Ciężko mi uwierzyć ze zrobił to jedynie 'w emocjach' ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy