Kolejny gest fair play Leo Messiego w ostatnim meczu z Rayo Vallecano

Dariusz Maruszczak

12 marca 2019, 09:00

Movistar, Marca

41 komentarzy

Leo Messi nigdy nie był znany z udawania na boisku. Argentyńczyk zwykle nie pada na murawę bez powodu i nie wyolbrzymia licznych fauli na nim podczas meczu. Kapitan Barcelony pod tym względem zachowuje się wzorowo, co udowodnił w ostatnim spotkaniu z Rayo Vallecano.

Kamery telewizji Movistar wychwyciły sytuację, która bardzo rzadko zdarza się na boisku piłkarskim. W jednej z akcji Leo Messi upadł w polu karnym. Kilku zawodników Barcelony, widząc brak reakcji arbitra Melero Lópeza, zwróciło się do niego, aby zweryfikował tę sytuację za pomocą systemu VAR. Messi wówczas wstał, podszedł do sędziego i wyjaśnił mu, że nie ma potrzeby sprawdzania tej akcji, sugerując, aby gra toczyła się dalej.

Tego typu zachowania bardzo rzadko zdarzają się we współczesnej piłce, zwłaszcza w wykonaniu wielkich gwiazd. Sytuacja jest tym bardziej godna odnotowania, że miała miejsce przy niekorzystnym dla Barcelony wyniku 1:1.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

W podobnej sytuacji Ramos podbiegł do sędziego i krzyczał "KARNY! Przecież było zapłacone! Włącz VAR tam prezes Ci powie co ma być gwizdane!"
;)

@adukla: Bede sie smial juz chyba do konca srody....
« Powrót do wszystkich komentarzy