Szymon Marciniak sędzią meczu Barcelony z Lyonem

Julia Cicha

11 marca 2019, 12:21

Sport

103 komentarze

UEFA podała nazwisko sędziego, który poprowadzi środowe spotkanie Barcelony z Lyonem. Będzie nim Szymon Marciniak uważany przez UEFA za jednego z najlepszych arbitrów. Za system VAR odpowiedzialni będą Paweł Raczkowski i Paweł Gil.

Marciniak miał początkowo sędziować mecz Ajaksu z Realem Madryt, ale kontuzja arbitra sprawiła, że zastąpił go Damir Skomina. Polski sędzia jest uważany za jednego z najszybciej rozwijających się arbitrów. Debiutował w Lidze Mistrzów w 2014 roku, a od tamtej pory pracował również na Mistrzostwach Europy 2016 i Mistrzostwach Świata w Rosji. Jednym z mundialowych spotkań, które poprowadził, było starcie Argentyny z Islandią.

W sumie Polak poprowadził 29 meczów Ligi Mistrzów i 18 potyczek w Lidze Europy. Marciniak sędziował m.in. spotkanie Barcelony z Paris Saint-Germain, w którym Francuzi wygrali 4:0. Co ciekawe zanim rozpoczął karierę sędziego, Marciniak był piłkarzem. W tamtych czasach zdarzały mu się sprzeczki z arbitrami.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli w srode gramy bez VARu.

No to mamy polskiego arbitra z "umiejętnościami" Mateu Lahoza czy Undiano Mallenco...będzie ciekawie w środę.

Nie jest to dobra wiadomość dla Barcelony.
Sędzia VAR raczej nie będzie potrzebny bo Marciniak nie korzysta ze zdobyczy techniki ponieważ wie wszystko lepiej.

Obyśmy po tym spotkaniu nie zaczęli doceniać bardziej arbitrów hiszpańskich...

"Polski sędzia jest uważany za jednego z najszybciej rozwijających się arbitrów." ... Tak szybko się rozwija, że przeoczył przy tej prędkości nawet wprowadzenie VARu. Wiem, że rodak itd. ale mnie to on (ni tylko z wyglądu) przypomina Howarda Webba - obydwaj zawsze chcą (chcieli) być w centrum uwagi jako pierwszoplanowi aktorzy. Czemu go UEFA promuje to nie rozumiem - przecież liczba na niego narzekających po meczach i decyzjach co najmniej kontrowersyjnych jest większa niż u większości arbitrów. Może słabo się znam na tej materii, ale dla mnie dobry sędzia to taki o którego pracy w meczu nie trzeba dyskutować w komentarzach pomeczowych. Jemu często w studio pomeczowym poświęcanych jest sporo uwagi.

no dobra dublet tez będzie dobry... było blisko, ale co zrobić.... spróbujemy za rok :P

Najgorszy sędzia w Europie. Bardzo duza sklonnosc do korupcji- uwielbia być w centrum uwagi. Szkoda tylko ze jest sędzią

No to bedzie sedziowski kabaret

A ja na Lahoza narzekałem :D

Zemsta Madrytu na Barcelonę w środę.

Lyon gra w 12.

O ja pierdziele! Przecież on jest słabszy od tych wszystkich Hiszpanów biegających w żółtych trykotach razem wziętych.

Serio? To teraz nawet jak Suarezowi połamią nogi w polu karnym to Pan Idealny nie odgwizdze karnego... Mam nadzieję, że obejdzie się bez krzywych akcji z jego strony
konto usunięte

Coś czuje że to zemsta madrytu. Mało jest sędziów tak skłonnych do korupcji I ustawiania meczy jak marciniak.

O matyldo, tylko nie ten przereklamowany sędzia
konto usunięte

To nie jest sędzia a parodysta.

Cóż, moja reakcja była mniej więcej taka:

https://pbs.twimg.com/media/DuOeMyMWwAY8n9M.jpg:large

Za jakie grzechy? :/

@KingKahuka: Bo Marciniak jest naprawde slaby.

Tylko nie on...on zawsze słabo sedziuje Barce.

Pojawia się artykuł na temat arbitra w nadchodzącym meczu i w komentarzach jak zawsze wybija szambo. "Skorumpowany, zacofany, beznadziejny, najgorszy w Europie, juz po LM..". Żadnej logiki, zadnych argumentów. Tylko hejt. Bo tak, bo dostanę więcej poleceń, bo inni tak mowią tzn, że tak jest.. Kobiety podczas "tych dni" (z całym szacunkiem) mają mniejsze tendencje do narzekania i wyolbrzymiania spraw niż większość komentujących.

Typowa fcbarca - mecz się nawet nie zaczął, a oni juz na sędziego narzekają.

Po ostatnich sukcesach Realu nie wierzę żeby to był przypadek.

W środę będziemy grali przeciwko 12

Nie jest to dobry prognostyk. Marciniak powinien sędziować mecze polskiej okręgówki, a nie finały Champions League

Jak czytam te wasze głupie narzakania na Marciniaka to mi się odniechciewa. Ja tam jakoś nie pamiętam żeby sędziując mecze Barcy popełniał jakieś tragiczne błędy, więc zamiast wylewać żale na polaka to skupmy się na tym aby drużyna dobrze zagrała.

Ok kuponik na Lyon siądzie ;)

O fuck!!!!! Zaczynam się martwić...

Jak nas wyeliminować z LM? Wysłać Marciniaka do boju!

Nie trawię typa ale mam nadzieję że teraz jak trzeba będzie to skorzysta z VAR'u a nie będzie twierdził że wszysto widział:)

@LeoMessi1994: Poślizgnął się na piance od wolnych.

Czyli oficjalnie odpadamy z LM :D

Jak na razie po tym, co oglądałem w jego wykonaniu mam wrażenie, że to fan Realu, więc bardzo się obawiam tego meczu.
Jedyne, co można zrobić, to być dużo lepszym, tak aby drobnym pomaganiem rywalom nie był w stanie wypaczyć wyniku.
Przy wyrównanym meczu sędzia może bardzo dużo.
Mam nadzieję jednak, że ten dziwny dotychczas zbieg okoliczności powodujący moje postrzeganie jego sympatii klubowych jest przypadkowy i że Marciniak będzie mógł nam pokazać jak bardzo większość z nas tu się myli.
Na pewno będę mocno skoncentrowany na ocenach każdej jego decyzji.
Jeżeli nie posędziuje fair, to musi się liczyć z tym, że ewentualne multum uwag nawet tylko na tej stronie zostanie zauważone przez decydentów i nie posędziuje finału.
Tak więc Panie Marciniak: fair proszę i z poszanowaniem zdrowia wszystkich piłkarzy.

@trolownik: Taa typowe-chyba przemawia przez Ciebie to,że to polak jest i tyle.
Nie oglądałeś meczy chyba z nim w roli arbitra,skoro tak piszesz.

Do niedawna był uważany za jednego z lepszych arbitrów ale potem spektakularnie to popsuł na MŚ i kontynuuje to dalej .
konto usunięte

stawiam 100zl na awans Lyonu.

@viscajasiek: Oczywiście masz dowody na te pomówienia?
konto usunięte

Tragedia

@Crema Catalunya: To jest spisek Pereza.

Jak na Polskiego sędziego mam do niego jakiś sentyment i po prostu go lubię, ale jakoś źle mi się kojarzą mecze Barcelony gdy on sędziuje.

Nie wiem jak Wy, ale moim zdaniem to dobry wybór. Zawsze na chłodno podchodzi do decyzji. Dla mnie OK

Marciniak czyli można spodziewać się różnych cudów. Oby tylko nie odwalił jakiegoś cyrku bo ten gwizdak jest zdolny do wszystkiego.

Gdy on sędziuję zawsze są jakieś cyrki.

Katastrofa. Co z tego, że Polak jak to jeden z najsłabszych arbitrów, których preferuje UEFA.

Mina Suareza mówi wszystko

Niestety mamy prawo do narzekania,bo o ile mówienie,że ludzie hejtują go bo to polak,mozna w jakiś sposob zrozumieć,to nie można zrozumieć ludzi,którzy piszą,że jest nawet dobrym sędzią-bo nie jest,jest tragicznym sędzią i jest na to pełno argumentów,oraz faktów.
Nie potrafi skorzystać z VARu co pokazał już nie raz,bo myśli że jest nieomylny,a przed wprowadzeniem VARu typowy sędzia,który nie widzi ostrych fauli...a nie on nie widzi,żadnych fauli.Kiedy tylko jakiś piłkarz do niego podbiegnie i wylicza ilość popełnionych przewinień i sygnalizuje brak kolejnej kartki-sam dostaje kartkę i to nawet kapitan,gdzie ma prawo do rozmowy.Dla dużej ilość "kibiców" ten sędzia jest własnie dobry,bo nie daje sobie wejść na głowę-no tak nie daje sobie wejść a potem leci karteczka za dyskusje,ale nie za połamanie nóg.Zastanówcie się,czy narzekania ludzi są dlatego,bo to polak,czy może wasze "lubię go" są dlatego bo to jedyny arbiter na puchary europejskie.

Polak rodak tylko oby na naszą korzyść :)

@shane534: No i wyjaśnione. Wystarczy wejść na youtube, obejrzeć błędy Marciniaka w meczach konkretnej drużyny (ignorując błędy we wszystkich innych spotkaniach) i gotowe, można mówić o gościu że bierze pieniądze.

Poziom sprawdzania faktów na poziomie.... faktu ;d Tak powstają wszystkie teorie spiskowe - wychodzimy z jakimś założeniem, obserwujemy rzeczywistość, później w tej rzeczywistości zauważamy zdarzenia pasujące do naszego założenia i ni stąd ni zowąd nasze założenie nagle przekształca się w tezę. Ignorując możliwość, że nasza założenie było kompletnie subiektywne i wynikające ze zdarzeń które mogą, ale nie muszę korelować z tezą. Może Marciniak po prostu jest kiepskim sędzią? cóż, więcej się nie wypowiadam bo nie oglądam polskiej ligi, natomiast takie oskarżenia są bardzo na wylot. Wypadałoby mieć choćby cień poszlak oderwanych od subiektywizmu badacza teorii.

Ale najbardziej mnie bawią wszystkie "stawiam X na Lyon" :) skoro sędzia wam wystarczy aby skreślić swój ulubiony klub z szans o awans z klubem jednak dużo słabszym na papierze, to świadczy o tym że nie jesteśmy przygotowani na odniesienie sukcesu w tych rozgrywkach.

Omg znowu on. Najrzadziej przereklamowany sędzia

Tylko nie Howard Webb - Polski sędzia który nie wie co to sędziowanie zgodne z duchem gry i pięknem futbolu.

@niko7nike: "Bardzo duza sklonnosc do korupcji"

Moglbys to wyjasnic bo zdanie wymiata
konto usunięte

Niemcy - Szwecja faul Boatenga. Haniebna decyzja Pana "Ważnego".

@V e B 96: jak sfaulują Suareza to da karnego... ale dla Lyonu ;)

to arbiter może doznać kontuzji? :O Od czego? od truchtania? :O
Komentarz usunięty

@brudziana: Jest ich kibicem,i dlatego sędziuje teraz Barcę

Ostatnie mecze Realu prowadzone przez Marciniaka niestety bardzo na korzyść Madrytu... Oby nie był ich "cichym" kibicem bo może nas przekręcić...

Lubię Marciniaka, ale wolałbym kogoś innego, bo nasze dziewczynki niestety nie lubią twardej gry.. A Szymon tylko taką wyznaje.

@Boniek10: Marciniak i Var to antagonizm. :)

Czemu jawny madridista dostaje sędziowanie meczu Barcelony? ...