Sergio Busquets: To nie był nasz najlepszy mecz

Dariusz Maruszczak

28 lutego 2019, 09:00

Mundo Deportivo, Sport

21 komentarzy

Sergio Busquets wyraził zadowolenie z historycznego awansu Barcelony do finału Pucharu Króla, ale zdaje sobie sprawę, że mecz z Realem Madryt nie był najlepszy w wykonaniu Blaugrany.

– Jesteśmy już w finale 25 maja, co potwierdza historyczny moment, który przeżywa ta drużyna. Odnosimy dobre wyniki na Bernabéu, w ostatnich latach nie możemy wymagać więcej. Jesteśmy szczęśliwi z awansu do finału.

– Kolejne zwycięstwo z Realem tego pokolenia? Wielu już z nami nie ma, ale niektórzy zostali i przybyli nowi piłkarze, którzy pomagają nam przedłużać ten okres.

– To nie był nasz najlepszy mecz, co nadaje większej wartości temu zwycięstwu. W pierwszej połowie bardzo cierpieliśmy, nie mieliśmy okazji do zdobycia gola, tylko dwa dośrodkowania… Real był lepszy w utrzymywaniu się przy piłce, a my mieliśmy problemy z graniem blisko siebie i kontrolowaniem kontrataków. Rywal nie wykorzystał jednak swoich szans, a my to zrobiliśmy w drugiej połowie. To był jeden z Klasyków, w których najbardziej cierpieliśmy i mieliśmy najmniejsze posiadanie piłki.

– Mamy dwa dni na odpoczynek do następnego El Clásico. To nie jest dużo, jednak spróbujemy się zregenerować. Na poziomie mentalnym podejdziemy do tego spotkania w bardzo dobrym stanie, ale kiedy zaczniemy grać, będzie to inny mecz. Musimy być przygotowani, ponieważ to bardzo ważne spotkanie dla losów LaLigi. Real będzie we wtorek rywalizować w Lidze Mistrzów, ale to nie nasze zmartwienie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe jakzregenereuje sie semedo. Vini przegonil go jak swiniaka za stodola

@najtlajf: Roberto zagra na prawej.
« Powrót do wszystkich komentarzy