Estadi Johan Cruyff zostanie zainaugurowany w czerwcu

Julia Cicha

13 lutego 2019, 21:00

Marca, FCBarcelona.es

17 komentarzy

FC Barcelona zaprezentowała dziś Estadi Johan Cruyff i ogłosiła, że zostanie on otwarty już w czerwcu. Josep Maria Bartomeu podkreślił, że nowy stadion ma być trampoliną dla młodych zawodników przechodzących do pierwszego zespołu Barçy. Obiekt pomieści sześć tysięcy kibiców, a prace nad nim przebiegają prawidłowo, mimo problemów pod koniec zeszłego roku.

Wiceprezydent FC Barcelony Jordi Moix powiedział, że podczas budowy odkryto niewielkie fragmenty rzymskich ruin, którymi zajęły się Uniwersytet w Barcelonie oraz miasto. Wszystkie prace zakończą się w kwietniu i maju. Moix podkreślił, że stadion będzie widoczny z autostrady prowadzącej do miasta. Osoby nią jadące będą mogły przeczytać nazwę obiektu.

Josep Maria Bartomeu również skomentował działania klubu. − Widok tego stadionu napawa mnie dumą. Niektórzy mówili, że Espai Barça nigdy nie powstanie, a tymczasem niedługo otworzymy pierwszy obiekt, po którym przyjdą kolejne. Jesteśmy zadowoleni z wyglądu stadionu, Estadi Johan Cruyff będzie skarbem Ciutat Esportiva, Barçy B i juvenilu A.

− Ten stadion powinien być marzeniem wielu młodych, trampoliną do przebicia się do pierwszego zespołu Barcelony lub innych europejskich klubów. Jesteśmy dumni z tego, że La Masia działa, a Barça jest klubem, który dostarcza najwięcej piłkarzy w pięciu największych ligach europejskich. Naszym celem jest awans zawodników do pierwszej drużyny, ale jeśli jest to utrudnione, pragniemy, by byli dobrymi graczami i ludźmi. Tutaj będą mieli ku temu warunki. Chcę, by wspomniane zespoły grały na tym boisku od przyszłego sezonu – dodał prezydent.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ajax jak Barca Guardioli!
« Powrót do wszystkich komentarzy