Sport: PSG starało się pozyskać de Jonga nawet w dniu, w którym podpisał on umowę z Barçą

Julia Cicha

13 lutego 2019, 14:30

Mundo Deportivo

48 komentarzy

Jednym z największych sukcesów FC Barcelony w minionym okienku transferowym było pozyskanie Frenkiego de Jonga. Holender był blisko przejścia do PSG, ale ostatecznie zdecydował się przyjąć ofertę mistrza Hiszpanii. Gra na Camp Nou była jego marzeniem od dziecka. Paryżanie do ostatniej chwili starali się jednak przekonać pomocnika do zmiany zdania, nawet kiedy de Jong podpisywał umowę z Barçą.

Mundo Deportivo informuje, że agent piłkarza Ali Dursun otrzymał tego dnia ofertę z czekiem in blanco. Frenkie odrzucił jednak tę propozycję i docenił sportowe oraz finansowe warunki Barcelony. PSG wiedziało, że świetna okazja wymyka mu się z rąk, więc podejmowało desperackie próby odwrócenia sytuacji. W tym czasie jednak de Jong podpisał już kontrakt z Barçą mimo siedmiu telefonów z Paryża.

Katalończycy dobrze rozegrali sytuację i zareagowali, zanim było za późno. Nie było tajemnicą, że pomocnikiem interesowały się PSG i Manchester City. Francuzi starali się przekonać Holendra, że Barcelona ma już zbyt wielu piłkarzy grających na jego pozycji, a do tego oferowali lepsze warunki finansowe. Wizja braku gry w pierwszym składzie sprawiła, że media zaczęły informować o wątpliwościach Frenkiego de Jonga, a nawet widziały go już w Paryżu. 17 stycznia Bartomeu, Segura, Abidal i Planes polecieli do Amsterdamu, gdzie przedstawili graczowi plany klubu i doszli do porozumienia z Ajaksem. Tydzień później Dursun poleciał do Barcelony, by osobiście przekazać, że de Jong wybrał Blaugranę.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Hehe a jak Barca podebrała Malcolma w ostatniej chwili to było pięknie? Krótka pamięć ludziki ???? szkoda tylko że został niewypałem...to jest jak na wojnie, w biznesie nie ma skrupułów ????
Komentarz usunięty

@Bojanoo: Malcoma*
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty

@Bojanoo: Nawet jeśli transfer Malcoma to niewypał to na nim nie stracą ,a jak on ma się pokazać z dobrej strony skoro tylko mocno wspiera ławkę rezerwowych

@Bojanoo: Jest i biznesman

@Barca1922: Ma rację. Niewypał jak Gomes. I nie gadajcie mi tu o tym że mało szans dostawał. Nawet z realem zagrał słabo, choć większość po meczu się podniecała jak to pięknie zagrał, a tak naprawdę nic fajnego bie zagrał. Dużo biegał robił zamieszania i nic z tego nie wynikało, bo wchodząc z piłką w pole karne, chłopak nie wiedział co zrobić, a bramka to tylko zbieg okoliczności, choć w twj sytuacji podjął dobrą decyzję o strzale, a nie podawaniu do kolegi.
Ktoś napisał że nawet jeśli to niewypał, to Barca na nim nie straci, ale według mnie straci, bo nikt nie zapłaci z niego takich pieniędzy jak Barca, na pewno nie po takiej grze w Barcy, a bardziej po braku gry.

@CulesBarcelion: Tylko ze... Inni nawet nie biegali.gdyby wszyscy wykazali takie zaangazowanie to wygralibysmy ten mecz.i nie tylko ten....

@bunksy: Ale to jest tylko gdyby.. nie ocenia się piłkarzy gdyby coś im mogło wyjść. To jest taki Sławomir Peszko Barcelony, czyli jeździec bez glowy. W żadnym z zagranych meczów nie miał nawet momentu w którym zaimponował by czymś szczególnym. Dziwicie się czemu Valverde na niego nie stawia...on go widzi parę godzin dziennie więc raczej wie co robi. Jakoś Arthur przyszedł jako no name a okazało się że ma umiejętności i jakoś Valverde nie boi się na niego stawiać. Moim zdaniem chłop poleci po tym sezonie i również uważam że oprócz Chińczyków nikt nie da więcej niż to co zostało w niego włożone.

@Bojanoo: Dokładnie jestem tego samego zdania. Do tego nie ma opcji żeby wygrał rywalizację z Dembele, bo jak przed kontuzją zaczął wymiatać, to wszyscy zapomnieli szybko o Malcomie itp.

@Bojanoo: Ja nie twierdze ze on jest jakims wirtuozem .....ale mimo wszystko pozostawia lepsze wrazenie niz inni.i to jest problem. ze inni sa slabi

@CulesBarcelion: A gdzie ja napisalem ze ma grac za dembele?
« Powrót do wszystkich komentarzy