Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Dariusz Maruszczak

7 lutego 2019, 02:33

35 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Malcom i na Bernabéu” – Mundo Deportivo pisze, że w meczu z Realem Brazylijczyk wybiegł w podstawowym składzie i strzelił gola wyrównującego po pierwszej bramce Lucasa. Dwumecz rozstrzygnie się 27 lutego w Madrycie. Messi pojawił się na boisku w drugiej połowie, w której Barcelona zareagowała po niepewnym początku. Dziś o 21:00 drugi mecz półfinałowy Betis - Valencia.

„W końcu finał Pucharu Króla na Bernabéu” – stwierdza Sport po remisie 1:1 w El Clásico. Real dominował w pierwszej połowie, a Barça wyrównała po przerwie dzięki trafieniu Malcoma. Dziennik pisze, że wszystko rozstrzygnie się na stadionie Los Blancos. Dojdzie tam do spotkania, którego nigdy nie chciał Florentino Pérez. Na dole okładki Sport zapowiada pełen napięcia drugi półfinał Pucharu Króla Betis vs. Valencia. Manchester City wygrał z Evertonem 2:0 i wyprzedził Liverpool w tabeli Premier League.

„Skończymy na Bernabéu” – Barcelona i Real zremisowały w bardzo wyrównanym meczu i losy awansu do finału Pucharu Króla rozstrzygną się w Madrycie. Messi grał przez ostatnie pół godziny. Jako pierwsi bramkę strzelili Los Blancos, a wyrównał Malcom. L’Esportiu informuje, że Dibaba w biegu na 1500 metrów ustanowiła najlepszy wynik w tym roku. Koszykarze Barcelony zmierzą się z Żalgirisem w pierwszym z serii trzech meczów we własnej hali w Eurolidze. Kataloński dziennik donosi, że Girona nie ma żadnego pola manewru, jeżeli chodzi o wzmocnienie składu. Napastnik Espanyolu Borja Iglesias nie strzelił ani jednej bramki od ostatniego zwycięstwa tego zespołu.

„W powietrzu” – Marca pisze o sprawiedliwym podziale punktów w pierwszym meczu Barcelony z Realem Madryt w półfinale Pucharu Króla. Wynik spotkania otworzył Lucas Vázquez, a wyrównał Malcom. Vinicius był bardzo elektryczny, ale potrafił przyspieszyć. Messi grał tylko przez ostatnie pół godziny. O awansie rozstrzygnie rewanż na Bernabéu 27 lutego. Dziennik zapowiada drugi półfinał Pucharu Króla, w którym Real Betis zmierzy się z Valencią na Benito Villamarín. Oba zespoły liczą, że wrócą na ten stadion 25 maja, ponieważ to właśnie na nim odbędzie się finał rozgrywek. Dziś Aleksander Čeferin ma ponownie zostać wybrany na prezesa UEFA, którym będzie do 2023 roku. Na dwa dni przed meczem Atlético z Realem Marca pisze o kapitanie Rojiblancos Diego Godínie. Urugwajczyk rozegrał 27 z 28 derbów pod wodzą Diego Simeone. Dziennik zapowiada też trzydziestą edycję Pucharu Króla w piłce halowej.

AS pisze o nierozstrzygniętej walce w El Clásico. Według dziennika Barcelona była w pierwszej połowie na łasce Realu. Znów wielkie problemy miał Marcelo i to po jego stronie boiska padła bramka. Messi wybiegł na murawę w 63. minucie. Los Blancos wyglądali gorzej z Bale’em niż z Viniciusem. AS cytuje też wypowiedzi trenerów obu drużyn. Valverde: „rywalizacja jest otwarta, musimy strzelić bramkę”. Solari: „to zaskakujące, że Vinicius tak sobie radzi w wieku zaledwie 18 lat”. W drugim półfinale tiki-taka Quique Setiena zmierzy się z kontratakami Marcelino. Jak podaje dziennik, Gianni Infantino ponownie zostanie wybrany na prezesa FIFA, ponieważ nie ma żadnego konkurenta.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Malcom ! zrobiłeś to zuchu :)

Semedo dla mnie Man of te match . Busi słabo w pierwszej połowie , cieszy dobra gra pique i arthura . Nie oglądam meczy białych i po raz pierwszy widziałem viniciusa i jak dla mnie to poza szybkością to on jest przeciętny . Komentatorzy na Eleven to jakaś masakra , nie lubię takiego faworyzowania jednego z klubów .

tak słabego piłkarsko elclasico nie pamietam , nie wiem co sie stało z Nasza ekipa , ale miałem wrażenie ze graja za kare , na ich tle to ten real nie wygladał zle .

Co do wczorajszego meczu:
1. Arthur to jest geniusz i musi mieć pewne miejsce w naszym składzie.
2. Semedo zjada Roberto na PO i jeśli Valverde tego nie widzi to dla mnie jest ignorantem, który stawia na nazwiska a nie na zawodnika.
3. Osamotniony Suarez kompletnie sobie nie radzi. Kilka lat temu w pojedynkę rozjeżdżał obronę rywali, dziś bardziej pracuje dla drużyny. Uwielbiam go, ale będzie błędem jeśli w następnym sezonie nie przyjdzie do nas "9" z dużym potencjałem, która na przestrzeni jednego, góra dwóch sezonów zastąpi Luisa.
4. Matheu Chaos pokazywał nam żółte kartki jak leci, ale Lucasowi, Modriciowi i Llorente, którzy notorycznie faulowali nawet nie dał upomnienia. Ten sędzia to kwintesencja hiszpańskiego sędziowania.
5. Wczoraj mecz na remis, a nam zabrakło siły ognia z przodu. Coutinho kompletnie bezproduktywny przez większość meczu, Suarez tak jak wspomniałem osamotniony niewiele potrafił zdziałać, a Malcom trochę chaotycznie, ale to on dał najwięcej: strzelił gola, a nie wolno także zapomnieć o sytuacji z pierwszej połowy gdzie był sam na sam.

@Dosq: Jeśli jesteś kibicem białych to szacunek, pozdrawiam

Macie racje komentatorzy elewem to jakiś dramat!!!’

Tak oglądając wczorajszy mecz to się, dziwiłem że Modrić nie dostał dwóch żółtych i w rezultacie nie wyleciał z boiska. Kopał tego Arthura nie miłosiernie, a ten schował go sobie do kieszeni. Będziecie mieli z chłopaka wiele radości.

Czekam na rewanż (choć niedosyt po tym meczu jest duży) i tylko liczę, że nie zagra w nim Bale to to parodia piłkarza. Nawet obecnie na ławkę nie zasługuje.

Zawiódł po raz kolejny Coutinho - niestety

Semedo mógł się podobać, błędy były ale miły występ dla oka. Malcom na prawej stronie się starał i widać chęci, też dobrze wyglądał, lewa strona dla Malcolma to nieporozumienie. Rakitic powinien ustąpić miejsca dla Vidala tak jak to było wczoraj.

Taka prośbą do niektórych znawców, aby czasem przemyśleć co się chce napisać w komentarzach.

A miało być.....
1. .... no przynajmniej 3:0 dla Barcy
2. .... ogrywanie truchtem Vazqueza przez Albę
3. .... rozstrzelanie Benzemy przez Suareza.

Na szczęście większość userów ma trochę pokory, to cieszy.

Teraz się zaczęło, że Valverde nie dawał szans Malcomowi.
Napewno trener robił błąd. Wy znawcy to wiecie..... najlepiej.

Nawiązując do okladki "Sportu" - wreszczie, po 4 latach naprawili toalety w Madrycie ;)

Oj SPORT w punkcik trafił tytułem xD

@areczek199512: Dla mnie na miano zawodnika meczu zasługuje bardziej Malcolm ale zgadzam się że Semedo zagrał wyśmienity mecz

Bardo dobra gra Semedo. Cała drużyna w drugiej połowie zagrała bardzo dobrze. Trochę brakowało szczęścia i byłby korzystniejszy wynik. W Madrycie powinno być lepiej, ale cały czas wynik końcowy jest otwarty.

Najsłabsze El Clasico ostatniej dekady ? :D i jeszcze jak się popatrzy kto strzelał gole w taki meczu to się łezka kręci.. vazqezy czy Malcomy.. :P

Semedo myślę że zamknął temat prawej obrony. To dobra informacja nawet dla Roberto, który teraz powinien dostawać szansę przede wszystkim w linii pomocy.
Wydaje mi się, że mało który nasz zawodników z nowej gwardii rozumie styl poruszania się Suareza. Widać to było w momentach gry bez piłki. Suarez tworzył linie podania, na które nie byli gotowi zawodnicy przy piłce i mam tu na myśli takich graczy jak Malcolm czy Coutinho. Kiedy grał plecami do brami szukali z nim prostopadłej, kiedy on wbiegał za plecy rywalom starali się grać z nim na ścianę. Nasza 9 czyta gra niesamowicie i jedyne czego mu wczoraj brakowało to zrozumienia na boisku. 30 min to za mało.
Nie uważam że nasza linia obrony zagrała tragicznie w pierwszej połowy. Te kontry Realu przypominam to jedne z najlepszych na świecie. Szybkość gry po przejęciu robi wrażenie. Każda piłka w tempo i grana do przodu. Uważam że większym problemem były błędy które do tych kontr doprowadzały. Straty w środku pola przy próbie wyprowadzania. To sprawiało nam najwięcej zagrożenia. Zdziwiło mnie jedynie jak w defensywie drużyna Realu była taktycznie zdyscyplinowana.
Podsumowując uważam, że nasz potencjał jest wyższy przy założeniu że wszyscy będą zdrowi. Jeśli w kreacji od początku będzie Messi, a Demebele będzie przynajmniej w obwodzie to można być spokojnym. Do tego linia pomocy musi być bardziej skoncentrowana niż wczorajsze pierwsze 30 minut.
konto usunięte

@masik86: Po co takie teksty? Wcześniej Semedo nie błyszczał to ludzie mieli solidne podstawy żeby uważać, iż to Roberto jest pierwszym PO. Trzeba odróżniać hejt od własnego zdania czy konstruktywnej krytyki. Miałeś zawszę opinię, że Semedo jest lepszy? Super, brawo Ty! Ale wyskakiwanie i chełpienie się jest bezpodstawne.
konto usunięte

@stilor: Obydwie drużyny bardzo mało jakości.

@MaFCB: Wszystko oprócz pkt. 4 - Modrić i Vasquez powinni zaliczyć po karce, ale chciałbym by każdy mecz w Hiszpanii, był tylko tak "kontrowersyjny", pod tym względem.

@MaFCB: Zgadzam się z Tobą. Mam podobne wnioski co Ty.

@stilor: Nie sądzisz chyba, że Real i Barca mając w perspektywie następnych 30 dni jeszcze 2 klasyki i ligę mistrzów będą sobie żył wypruwać w pierwszym meczu?

@Douglasinho: Semedo nie był lepszy grał też słabe mecze tylko się w ciagu ostatniego miesiaca bardzo się rozwinoł zwłaszcza w ofensywie.Wszedł ma wyższy poziom.

@MaFCB: Suarez ma w tym sezonie świetne statystyki i każdy ma gorszy dzień.Nie było też Dembele a Messi grał 30 min nie do końca zdrowy przy słabym Coutinho.Semedo świetny ale w obronie ma jeszcze co poprawić.Pewnie też ofensywe jeszcze poprawi.Ma szanse być Albą z drugiej strony:)

@masik86: Roberto dalej będzie grał. Mimo placzow jego hejterow
Coś jeszcze?

@Douglasinho: Graliśmy przeciwko Realowi Madryt, a niecelność podań, mozolna gra, chaos i bałagan w środku pola był przerażający. Na takie właśnie spotkania zawodnicy powinni być najbardziej skoncentrowani, bo rywal tej klasy z reguły takich błędów nie wybacza. Na szczęście Real nie wykorzystał naszych słabości w pierwszej połowie, bo inaczej jechalibyśmy na Santiago Bernabeu w formie wycieczki.

@yla: dokładnie to co piszesz , gdzie sie podziała magia la ligi?

@surowa17: Zawiodło kilku graczy ale Cu i rakieta najbardziej

Gdzie są hejterzy Semedo i zwolennicy teorii, że Roberto powinien grać a Semedo ławę grzać?
konto usunięte

Szczerze wczoraj kiedy zobaczyłem, że Malcom wystąpi od pierwszej minuty to nie spodziewałbym się, że zobaczę go na okładkach. Lubię chłopaka i mam nadzieję, że Ernesto da mu więcej szans bo wczoraj pokazał ambicję, co mi się zawsze podoba u piłkarzy.
konto usunięte

@zibiku: Graliśmy przeciwko Realowi Madryt! To nie są jakieś ogórki (żarty na bok) więc to normalne, że nie było łatwo. Pierwsza połowa była słaba ale w drugiej pokazaliśmy charakter i zdominowaliśmy rywala. Mamy więc czego szukać, trochę wiary w zespół.

Mam nadzieję, że wczorajszy "występ" naszej drużyny spowodowany był tym, że rzeczywiście odpuszczamy w tym sezonie CdR i koncentrujemy się na LM. Jeśli nie, to nie mamy czego szukać w tym sezonie (no może oprócz PD, gdzie w miarę równo gramy). Takiego chaosu jak w pierwszej połowie to nie widziałem nawet na boiskach A-klasy. Każda praktycznie próba ataku kończyła się stratą. Ciekawie zapowiadające się akcje i podanie do bramkarza.

@Vhaeraun: Akurat Malcom ostatnio po kontuzji nie grał ekstra.

Szkoda Malcoma bo pewnie następny mecz zagra koło końca sezonu a co mecz gra to nie zawodzi.

@areczek199512: A Pique?

Malcom super i moze Dembele wroci na rewanz. Barca zMessim grala jak Barca. Ciekawy rewanz choc sadze se dla nas