Manuel Neuer: Nie tylko ter Stegen chce być numerem jeden w bramce reprezentacji

Łukasz Lewtak

25 stycznia 2019, 11:00

AS/Marca

35 komentarzy

Manuel Neuer odniósł się do wywiadu Marca-André ter Stegena dla Sport Bild sprzed dwóch dni. Bramkarz Barcelony powiedział w nim, że chce być numerem jeden pomiędzy słupkami w reprezentacji Niemiec.

W wywiadzie ter Stegen mówił: − chcę walczyć, aż pewnego dnia Jogi Löw postawi na mnie i będę numerem jeden w bramce. Mogę jedynie dobrze grać i być sprawny fizycznie, by w końcu doszło do zmiany w niemieckiej bramce. To kwestia szacunku, nie chcę zwracać na siebie uwagi, mówić wciąż o tej sprawie. Nie mogę jednak ukrywać, czego pragnę. Chcę być najlepszym bramkarzem Niemiec, grać w reprezentacji i zmienić obecny status quo. Dam z siebie wszystko.

Manuel Neuer skomentował te słowa ter Stegena w następujący sposób: − nie mam z tym żadnego problemu. Nie sądzę, żeby ter Stegen był jedynym, który tego chce. Bernd Leno czy Kevin Trapp również chcę być numerem jeden w niemieckiej bramce. Miejsce jest tylko dla jednego. Ja zawsze chcę rywalizować i staram się najlepiej, jak mogę, aby trenerzy mi ufali. Próbuję to robić zarówno na boisku, jak i poza nim, dając odpowiedni przykład. Staram się być ważnym piłkarzem dla całej drużyny i przyjmuję moją odpowiedzialność.

Fot. Steindy / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Neuer broni tylko dlatego, ze daje trenerowi zamoczyc sobie paluszki w majteczkach do powachania, dziękuję dobranoc.

Człowieku idź do lekarze.. Nas, bramkarze je ci na śniadanie.. Kiedyś może byłeś lepszy....

Chcieć być nr 1 na bramce Niemiec to i Kowalski może, nikt mu nie zabroni, ale Mats nie tylko chce, ale i na to zasługuje.

Jakby Marcc gral na mistrzostwach czuje ,ze wiecej by ugrali .

Nic nie można zarzucić Manuelowi jak go wystawiają to gra i tyle. Bardziej pretensje do trenera... tak myślę.

Neuer to taki typowy zadufany szkop ! Kawał buca jak kiedyś Ballack bez szacunku dla innych ludzi...
konto usunięte

Ter Stegen cię zjada na śniadanie egoisto, gdybyś miał honor to sam byś poszedł do trenera i zrezygnował z pierwszeństwa do miejsca w bramce.

Jakby trener byl obiektywny i sprawiedliwy to ter Stegen co najmniej od MŚ powinien byc numerem 1, a tak to Neuer pokazal na co go stac, ze Szwaby nawet z grupy nie wyszli, ale akurat z tego powodu bylem uszczesliwiony :D

Parę dobrych lat temu Neuer był najlepszym bramkarzem na świecie, ale obecnie nie wiem czy byłby w top10, kontuzje odbiły się na jego formie, a postawienie na niego w ciemno na mundialu tylko potwierdziło, że jego era w reprezentacji jako nr 1, powinna się już skończyć.

Brakowało tylko żeby ta parówa powiedziała żeby ter Stegen najpierw zaczął dobrze grać w dobrym klubie. Obłuda...

Na zdjęciu jakby karpia strzelił na wieści ze Mats powinien już od dawna stać jako 1 dynka między słupkami.

Niestety Joachim ostatni nie czuje kto jest lepszy i dlatego mistrzostwa przeszły mu koło nosa.

MATS > Neuer, ale wąchacz tego nie widzi :)
https://i.ytimg.com/vi/lURh9IJN2p4/hqdefault.jpg

fajne zdjęcie :) pasuje

80% osób w Niemczech z którymi rozmawiałem na ten temat jest zdania, że ter Stegen powinien być numerem 1. Tak jak przed mundialem zdania były bardziej podzielone, tak teraz większość chce ter Stegena.

Może i nie tylko on chce, ale na pewno najbardziej zasługuje.

Tylko szkoda że na mundialu Neuer przepuścił wszystko co leciało w bramkę!

I tak prawdopodobnie nastepny turniej międzynarodowy bedzie ostatnim dla Loewa

Problem w tym, że Neuer dawno przestał być numerem jeden, gra tylko o wyłącznie za zasługi. MAtS zjada go na śniadanie, obiad i kolację taka jest prawda. Szkoda tylko, że ter Stegen na tym cierpi.

Ter Stegen już na Mundialu w Rosji powinien być pierwszym wyborem, a podobno jak mówił jeszcze na EURO nim nie będzie... Jak Joggi dalej będzie trenerem, to dalej będzie bronił Neuer.

Neuer? To on jeszcze żyje? Broni? Cieniutko, po kontuzji to nie jest ten sam bramkarz niestety...

Różnica jest taka, że Leno i Trapp są słabsi od Neuer, a Ter Stegen jest lepszy. Neuer gra tylko dla tego, że Low jest zaślepiony przeszłością i sukcesami kadry.

Wszystko ładnie i pięknie Neuer, ale już dawno między słupkami powinien stać ter Stegen. Lata świetności Neuera już chyba bezpowrotnie minęły.
konto usunięte

Obecnie marc go zjada zwyczajnie, neuer to już nie ten neuer, poza tym eh, za to nie lubię zawodników Bayernu, po prostu wielkie ego od urodzenia