Podsumowanie LaLigi: 17. kolejka

24 grudnia 2018, 18:00

Brak komentarzy

Za nami siedemnasta, ostatnia w 2018 roku kolejka LaLigi. W najlepszych nastrojach na przerwę świąteczną udadzą się zawodnicy FC Barcelony, którzy utrzymują trzypunktowe prowadzenie nad drugim w tabeli Atlético. Na drugim biegunie w coraz trudniejszej sytuacji znajduje się Huesca, która traci już osiem punktów do bezpiecznej strefy. Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń i ciekawostek z ostatniej serii gier hiszpańskiej Primera División.

17. kolejka LaLigi w pigułce

1. W 17. kolejce LaLigi wyjątkowo rozegrano dziewięć, a nie dziesięć spotkań. Powodem przełożenia meczu Realu Madryt z Villarrealem był oczywiście występ Los Blancos w klubowych mistrzostwach świata. Podpieczni Santiago Solariego pokonali 3:1 japońską Kashimę Antlers, a następnie wygrali 4:1 z drużyną Al-Ain i po raz trzeci z rzędu triumfowali w tych rozgrywkach. Real ma na koncie już cztery klubowe mistrzostwa świata i wyprzedza pod tym względem Barcelonę, która sięgnęła po to trofeum trzy razy.

2. Niezawodny Leo Messi przypieczętował zwycięstwo Barcelony 2:0 z Celtą Vigo i tym akcentem zakończył kolejny znakomity rok w swoim wykonaniu. Argentyńczyk jest liderem klasyfikacji strzelców i asystentów po siedemnastu kolejkach tego sezonu, a także zdobył najwięcej goli w LaLidze w ciągu całego 2018 roku. Dołączamy się do życzeń, które złożył zawodnikowi klub na Twitterze.

3. Piękny prezent świąteczny w wykonaniu kibiców Realu Betis. W przerwie sobotniego meczu z Eibarem (1:1) z trybun Benito Villamarín poleciały na boisko tysiące maskotek, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom w Sewilli.

4. Młodzież odważnie wdziera się do ligi hiszpańskiej. W 85. minucie meczu Realu Sociedad z Deportivo Alavés (0:1) na boisku w zespole gospodarzy pojawił się Ander Barrenetxea Muguruza, który za kilka dni skończy 17 lat. Napastnik drużyny z San Sebastián to pierwszy zawodnik urodzony w XXI wieku, który zadebiutował w LaLidze.

5. Ligowi weterani również nie dają za wygraną. W spotkaniu Athleticu z Realem Valladolid (1:1) 37-letni Aritz Aduriz zaskoczył wszystkich, a najbardziej Jordiego Masipa, takim wykonaniem rzutu karnego:

6. Po zakończeniu 17. kolejki LaLigi zawodnicy udali się na przerwę świąteczną i wrócą do gry dopiero po Nowym Roku. Boże Narodzenie i Sylwestra na pozycji lidera spędzą piłkarze FC Barcelony, którzy o trzy punkty wyprzedzają Atlético Madryt. Już pięć oczek do Blaugrany traci natomiast niedawny lider Sevilla po szczęśliwym remisie z Leganés. W dolnych rejonach tabeli dzielnie walczy Rayo Vallecano, które wygrało z Levante i zbliżyło się na trzy punkty do miejsca dającego utrzymanie. Coraz gorzej po kolejnej porażce (1:2 z Valencią na Mestalla) wygląda natomiast sytuacja ostatniej w tabeli Hueski.