Drużyny z Mediolanu rozważają złożenie ofert za dwóch pomocników Barçy

Dariusz Maruszczak

20 listopada 2018, 19:30

Mundo Deportivo, Sport

17 komentarzy

Włoskie i hiszpańskie media podały dziś sporo informacji na temat zainteresowania piłkarzami Barcelony ze strony klubów Serie A. Inter Mediolan w ramach transferowej ofensywy rozważa złożenie oferty za Ivana Rakiticia, a Milan zastanawia się nad sprowadzeniem Arturo Vidala. Zainteresowanie innych zespołów wzbudzają również tacy zawodnicy jak Munir, Denis Suárez i Rafinha.

Arturo Vidal

Milan chce wzmocnić swoją kadrę w zimowym okienku transferowym z powodu plagi kontuzji w drużynie. Rossoneri są zainteresowani sprowadzeniem Arturo Vidala, który do tej pory nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie Barcelony, choć po kontuzji Ivana Rakiticia może się to zmienić. Zdaniem dziennika Sport Chilijczyk pasowałby do zespołu Gennaro Gattuso, a na jego korzyść przemawia doświadczenie w Serie A z lat 2011-2015, gdy był piłkarzem Juventusu.

Munir El Haddadi

Według Corriere dello Sport Napoli planuje wykorzystać brak porozumienia Barcelony z Munirem w sprawie przedłużenia kontraktu napastnika. 1 stycznia 23-latek będzie mógł podpisać umowę z dowolnym klubem, a Włosi liczą, że zdołają sprowadzić go w ramach wolnego transferu. Munir wzbudza zainteresowanie także kilku innych zespołów.

Ivan Rakitić

Jak donosi Tuttosport, przybycie do Interu byłego dyrektora Juventusu Giuseppe Marotty wiąże się z poważnymi planami zespołu z Mediolanu co do przeprowadzenia kilku głośnych transferów. Wśród piłkarzy, którymi interesują się Nerazzurri, jest Ivan Rakitić. Chorwat w marcu 2017 roku przedłużył kontrakt z Barceloną do 2021 roku, a jego klauzula odejścia wynosi 125 milionów euro.

Rafinha, Denis Suárez

Zdaniem Corriere dello Sport Roma jest zainteresowana nie tylko Rafinhą, ale również Denisem Suárezem. Dyrektor sportowy klubu Monchi może złożyć ofertę za tego z piłkarzy, którego Barcelona umieści na rynku. Mundo Deportivo przypomina, że Monchi swego czasu sprowadził Denisa Suáreza do Sevilli, gdzie pomocnik grał na wypożyczeniu. Według Corriere Roma uważa jednak, że cena Hiszpana jest zbyt wysoka przy tak małej liczbie jego występów w barwach Blaugrany. W przypadku Rafinhi problem może być ten sam, ponieważ Barça wycenia 25-latka na 30 milionów euro.

Dodatkowo, jak informuje Tuttosport, Mino Raiola spotkał się władzami Juventusu, aby porozmawiać o sytuacji jego klienta Moise Keana. Bianconeri wykorzystali okazję, aby poruszyć również temat ich celów transferowych Matthijsa de Ligta i Paula Pogby. Z kolei Corriere dello Sport podaje, że Juventus jest też zainteresowany Adrienem Rabiotem, podobnie jak Inter Mediolan.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na decyzję Munira możemy wpływu nie mieć, jeśli przejdzie na zasadzie wolnego transferu to po prostu trudno i tyle. Natomiast sprzedaż Denisa zdecydowanie na plus, On już nie odpali i trzeba mieć tego świadomość. Rafinha mógłby zostać do lata, też nie zachwyca szczególnie jakoś ale czasem jakiś mecz Mu wyjdzie. Póki co trzeba pamiętać że walczymy na trzech frontach.

Będę zaskoczony jeśli Munir podpisze z nami nowy kontrakt. Chyba ze naprawdę wierzy ze to on zastąpi powoli schodzącego ze sceny suareza. Gosc ma pół roku jeszcze kontraktu a po naprawdę dobrym w sezonie w Alaves zgłaszają się po niego kluby z górnej części tabeli.

Myślę, że o Vidalu Włosi mogą już teraz zapomnieć. Arturo zaczął w końcu grać i to naprawdę solidnie więc nie wierzę w to aby chciał opuszczać Barcelonę. Do Munira jestem naprawdę obojętny bo ten zawodnik nigdy mnie nie przekonywał. Jeśli chodzi o Chorwata to fakt, ostatnio nie prezentuję się najlepiej jednak wydaje mi się, że może nam dać jeszcze sporo dobrego. Ciekawie wygląda sprawa Rafinhi i Denisa. Z tej dwójki o wiele bardziej przekonuję mnie Brazylijczyk. Jednak nie wiem czy Barca nie pozbędzie się ich obu.

łapy precz od Arturo !!!! Od czasów Puyola nie było takiego walczaka jak chilijczyk.

Dla Rakitica to ostatni dzwonek żeby ubić dobry interes. Pieniądze z jego sprzedaży po dołożenia z kasy klubowej przeznaczyć na dwóch Holendrów w pakiecie, ale nie sądzę żeby Inter wykładał 90 mln za Rakitica.

Od Vidala to wara

Podziękować Denisowi i oddać go tej zimy, resztę zachować do końca sezonu. Jak chcemy wygrać LM to zmiany w składzie są zbędne

Wszystkich oprócz Vidala i Rakiety należy pożegnać o transferach Rakiticia i Vidala można myśleć latem jeżeli przyjdą godni następcy t j. De jong na przykład.

Denis, Rafinha i Munir mogą odejść ale Rakieta będzie potrzebny przynajmniej do końca sezonu a Vidala nie skreślał bym tak szybko ...

Z tej 5 wydaje mi się że zima odejdą Denis,Rafa a latem Rakitic i Munir(za free)

Wolałbym chyba sprzedać Rakietę niż Vidala, na sczescie interesują się tymi zawodnikami którymi powinni :P

Munir, Denis, Rafinha sprzedawać za cokolwiek. Nie nadają się do Barcy i to już od kilku sezonów. Z nich takie wieczne talenty jak i z Zielińskiego.

Munir sprzedać nawet w Styczniu co do Denisa szkoda mi chłopaka bo zasługuje na więcej minut ale bym też go sprzedał bo i tak nie gra i często nawet na ławkę się nie łapie .

Vidal zimą na pewno nie odejdzie.