Katalońskie media: Rakitić opuścił wczoraj boisko z powodu przeciążenia mięśnia w prawej nodze

Dariusz Maruszczak

16 listopada 2018, 08:30

Teledeporte, Mundo Deportivo, Sport

57 komentarzy
  • We wczorajszym meczu Chorwacji z Hiszpanią Ivan Rakitić musiał przedwcześnie opuścić boisko w 67. minucie gry
  • Jak donoszą dzienniki Mundo Deportivo i Sport, powodem było przeciążenie mięśnia w prawej nodze
  • Nie wiadomo jeszcze, czy pomocnika czeka przymusowa przerwa w grze

Już w niedzielę Chorwaci zagrają z Anglikami na Wembley, a stawką tego spotkania będzie awans do Final Four Ligi Narodów. Z obozu zespołu Zlatko Dalicia nie pojawiła się dotąd informacja o ewentualnej absencji Rakiticia w tym meczu. Pomocnik Barcelony z pewnością przejdzie wkrótce dokładne badania. Przypomnijmy, że Chorwat nie będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu katalońskiego klubu z Atlético z powodu otrzymania czerwonej kartki w starciu z Realem Betis.

Po zakończeniu konfrontacji z Hiszpanią Rakitić udzielił wywiadu dla Teledeporte. – Przede wszystkim widzieliśmy wspaniały mecz piłkarski. Kibice na stadionie i w domach cieszyli się świetnym spotkaniem. Mieliśmy trochę szczęścia przy ostatnim golu, ale to zwycięstwo wzmocni zespół.

– To normalne, że Hiszpania prowadzi grę, ponieważ można odnieść wrażenie, że jej piłkarze występują ze sobą codziennie. Byliśmy bardzo zjednoczeni i czekaliśmy na nasze szanse. Mogliśmy strzelić gola na 3:1, wykonaliśmy wspaniałą pracę i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Dla nas pokonanie Hiszpanii jest wielkim osiągnięciem – stwierdził Chorwat.

W grupie 4 wszystkie zespoły mają szanse na awans, a rywalizacja jest bardzo wyrównana. Zwycięzca ostatniego spotkania Anglii z Chorwacją zajmie pierwsze miejsce w grupie, a przegrany spadnie do niższej dywizji. W przypadku remisu awans wywalczą Hiszpanie.

– Kiedy trafiliśmy na te zespoły i widzieliśmy inne grupy, zdawaliśmy sobie sprawę, że nie mieliśmy szczęścia w losowaniu. Jest jednak dobrze i teraz musimy walczyć na Wembley o pierwsze miejsce – powiedział Rakitić.

Fot. Кирилл Венедиктов / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wydaje mi się, że to przeciążenie mięśnia spowodowane jest brakiem rytmu meczowego.

@YoungMan: Wygrałeś :D

@YoungMan: Pozamiatałeś tym komentarzem :D !!!

@YoungMan: Bardziej topornej drużyny niz Urugwaj w Ameryce PLd to nie ma.
« Powrót do wszystkich komentarzy