Malcom: Valverde mówi mi, że muszę poprawić grę w obronie

Łukasz Lewtak

7 listopada 2018, 20:47

Catalunya Radio/Mundo Deportivo/Sport

74 komentarze

Malcom udzielił wypowiedzi dla programu "Tot Costa" w Catalunya Radio. Brazylijczyk opowiedział o swoim golu w meczu z Interem oraz grze w Barcelonie.

- Przy świętowaniu gola nie płakałem, to były tylko emocje. Zawsze, od małego, marzyłem o grze tutaj. Debiut w Lidze Mistrzów i strzelenie gola były emocjonujące. Zaczyna się moja historia w tym klubie. Nie wiem, czy ta bramka sprawi, że będę otrzymywał więcej szans. To trener musi zdecydować, czy wystawiać mnie częściej, abym złapał lepszy rytm.

- Trener mówi mi, że powinienem poprawić grę w obronie. Muszę to zrobić. Trener ma swoją opinię i muszę cierpliwie czekać. Myślę, że jeśli będę walczył, odniosę duży sukces w Barcelonie.

- Reakcja kolegów po moim golu jest nie do zapomnienia. Wszyscy bardzo mi pomagają. Mówią, że muszę być cierpliwy. Ufają mi i dodają mi otuchy. Jestem bardzo spokojny ze względu na kolegów, jakich mam. Nie potrzebuję nic więcej. Bardzo dobrze mnie przyjęli i bardzo mi pomagają. Wszyscy zawsze podnoszą mnie na duchu.

- Koledzy mówią mi, że podstawą jest dalsza praca, że to jest Barcelona. Podkreślają też, że mam dużą jakość. Grupa jest zjednoczona i to jest kluczowe. Szczęście jednego zawodnika jest szczęściem wszystkich.

- Arthur to wspaniały piłkarz. Bardzo przypomina Xaviego. Z kolei Coutinho to jeden z dziesięciu najlepszych zawodników na świecie.

- Granie u boku Messiego to dla mnie duże doświadczenie. On jest w stanie zmienić przebieg meczu w ciągu kilku sekund. Poza tym jest bardzo dobrym człowiekiem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Malcom - napastnik/skrzydlowy - musi poprawic gre w obronie by grac czesciej.
Roberto - prawy obronca - nie musi :D
konto usunięte

@El dominatore: Trafiłeś w sedno troche takie XD

@El dominatore: Jeśli Roberto jest taki słaby na tej prawej obronie to kogo byś sprowadził na jego miejsce?

@Stricker: Joao Cancelo.

@Stricker: A po co sprowadzac? Mamy dobrego prawego obronce na lawce, ktory gra coraz lepiej, kiedy gra regularnie. Dodam, ze w przeciwienstwie do Roberto ma on jeszcze miejsce do poprawy a u Roberto gra w obronie wyglada z roku na rok gorzej.
Nie wygramy LM jesli bedziemy mieli trzech gosci, ktorzy musza popelnic minimum jeden babol w meczu (Roberto, Pique i Lenglet).

@El dominatore: xD Roberto gra na obronie 3 lata a Semedo ile? Od początku kariery a ma 25 lat.
To Roberto ma większy potencjał jaśli chodzi o poprawę gry w obronie.
Za takie kolejne 3 lata dzieki doświadczeniu będzie w obronie na zupełnie innym poziomie.
Można powiedzieć że kariera Roberto na PO niedawno się zaczęła.

Już zapomniałeś jak Kane ośmieszył Semedo? Haha

Zresztą o czym my rozmawiamy, Semedo od początku gry w Barcelonie zaliczył tylko jedną asystę( w CDR) xD.
Roberto tylko w ostatnich dwóch tygodniach 3.

@A_Gomesinho_21: "Kane osmieszyl Semedo" :D
Jeden z najlepszych napastnikow na swiecie ogrywa 1 na 1 obronce :D
Idac tym tokiem myslenia to wczoraj Roberto tez dal ostro dupska bo kazdy kto widzial choc raz Icardiego w akcji, wie, iz gosc grajac tylem do bramki w 90 % odwraca sie na prawa noge.

@A_Gomesinho_21: Wspominasz Kane'a. W tamtym sezonie jak i teraz Roberto co chwilę ośmieszają na prawej obronie. Jeszcze do tego jest wolny. Roberto już się nie poprawi. Nie ma potencjału. Po prostu solidny zawodnik, nigdy TOP świata.

@robsesh: "Co chwilę ośmieszają" haha to prawda że zdąża się że zostanie okiwany ,ale Semedo również ma takie przypadki.
"Jest wolny" to że nie ma takiej szybkość jak Semedo to nie znaczy że jest wolny.
Roberto zawsze wysoko zostaje w ataku dlatego możesz mieć takie wrażenie.
Na pewno dynamiki, zwinności i szybkość mu nie brakuje. Jest na dobrym poziomie.
Gdyby Roberto jest w obronie i rywal biegnie po skrzydle to Roberto mu nie odstaje, daje radę nadążać.

Roberto gra na obronie 3 lata więc to logiczne że za kolejne 2,3 będzie dzięki doświadczeniu zdecydowanie lepszy w obronie.
To nie jest kwestia potencjału tylko wiedzy i doświadczenia.

@El dominatore: A czy ja piszę że Roberto wczoraj nie zawinił?
Po prostu chodzi mi o to że Semedo również nie jest jakiś rewelacyjny w obronie.
Kane go porobił jak dzieciaka.

@A_Gomesinho_21: Niestety, ale nie zobaczysz Roberto na PO za 3 lata, bo przyjdzie ktoś lepszy. Jak nie Semedo, to będzie ktoś kto zjada Roberto na PO.

@A_Gomesinho_21: Jest roznica miedzy byciem ogranym 1 na 1 a mijaniem sie z pilka co 3 wrzutke, czy nie pilnowanie swojego w polu karnym. Semedo mial bardzo dobry okres gry w tym sezonie... no i przyszedl slabszy mecz, ktory posadzil go na lawce.

@El dominatore: Nie przegadasz. Roberto wychowanek, to wiesz, od razu jest inaczej traktowany a gość 1vs1 kompletnie nie potrafi wygrać pojedynku z napastnikiem nie mówiąc już o zablokowaniu wrzutek,ze, swojej strony

@El dominatore: Z Semedo jest jeden problem. Niby dynamiczniejszy i walczy ale w ofensywie nie daje to za dużo korzyści, a gość również popełnia podobne błędy jak Roberto.

Z tej dwójki w tym momencie uważam, że Roberto da nam więcej. Ale może się mylę i Semedo to udowodni jak wróci do jedenastki. Oby...

@Fabik87: Nie sądze aby Juventus był go skłonny oddać za rozsądne pieniądze ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy