Barcelona bez Leo Messiego wygrywa 2:0 z Interem Mediolan

• Jordi Alba 83'
  • środa, 24 października 21:00
  • Camp Nou
  • Polsat Sport Premium 2

FC Barcelona pokonała 2:0 Inter Mediolan na Camp Nou w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gole dla Blaugrany zdobyli Rafinha i Jordi Alba.

Dziś na Camp Nou mierzyły się ze sobą dwie drużyny, które po dwóch dotychczas rozegranych kolejkach w grupie B miały na koncie sześć punktów. Pod nieobecność kontuzjowanego Leo Messiego Ernesto Valverde zdecydował się postawić na Rafinhę, który wiosną spędził pół roku w zespole Nerazzurrich.

Pierwszy kwadrans meczu nie obfitował w sytuacje bramkowe. Dopiero w 17. minucie groźnie zrobiło się po rzucie rożnym dla Barcelony, ale uderzenie Clementa Lengleta z bliskiej odległości obronił Samir Handanović. Nieco później po składnej akcji z udziałem Jordiego Alby i Luisa Suáreza Rafinha znalazł się na niezłej pozycji, jednak oddał zbyt lekki strzał, by zaskoczyć bramkarza Interu. W 32. minucie Barça wyszła na prowadzenie. Rafinha ruszył z piłką na połowie gości, podał do Luisa Suáreza, a następnie spokojnie wykończył znakomite dośrodkowanie Urugwajczyka płaskim strzałem. Piłkarze Interu prezentowali się słabiej, niż można było oczekiwać, a Barcelona kontrolowała grę aż do gwizdka kończącego pierwszą połowę spotkania. W doliczonym czasie gry Philippe Coutinho uderzył jeszcze z rzutu wolnego, ale jego strzał odbił się od jednego z rywali i minął bramkę Handanovicia.

W drugiej połowie Inter ruszył nieco odważniej do ataku i już po kilku minutach zagroził bramce Barcelony. Dośrodkowanie Matteo Politano mogło zaskoczyć Marca-André ter Stegena, ale Niemiec wybił piłkę na rzut rożny. Wprowadzony po przerwie Włoch miał chwilę później kolejną okazję, jednak z niezłej pozycji uderzył wysoko nad bramką. Po około piętnastu minutach do ataku ponownie ruszyła Barcelona. Luis Suárez minął dwóch piłkarzy Interu i mocno uderzył w kierunku bramki, ale tam znów dobrze ustawiony był Handanović. Chwilę później świetną sytuację miał Lenglet, jednak Słoweniec ponownie był na posterunku. W 65. mincie Suárez uderzył płasko z rzutu wolnego, ale nie przebił się przez mur stworzony przez graczy gości. Kilka minut później po kontrataku Barcelony w poprzeczkę trafił Coutinho. W 83. minucie Jordi Alba otrzymał podanie od Ivana Rakiticia i posłał piłkę w długi róg bramki Handanovicia, który tym razem nie dał rady skutecznie interweniować. Po golu na 2:0 Inter nie był już w stanie odpowiedzieć i Barcelona pewnie dowiozła prowadzenie do końca meczu.

FC Barcelona 2:0 Inter Mediolan
Rafinha 32', Alba 83'

FC Barcelona: ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitić, Arthur (Vidal 77'); Rafinha (Semedo 72'), Luis Suárez, Coutinho (Munir 88').

Inter Mediolan: Handanović; D'Ambrosio, Skriniar, Miranda, Asamoah; Brozović, Vecino; Candreva (Politano 46'), Borja Valero (Martínez 63'), Perisić (Balde 77'); Icardi.

Rafinha był przecież na wypożyczeniu w Interze i juz cyk rozpracowane każde zagranie Interu. Ernesto Ty geniuszu mój Ty.