Lucas Digne wraca do Barcelony i żegna się z klubem, kibicami oraz kolegami z drużyny

Grzegorz Zioło

30 lipca 2018, 08:51

Mundo Deportivo

62 komentarze

Przed wylotem drużyny do Dallas FC Barcelona poinformowała, że Lucas Digne wróci dziś do Barcelony za zgodą klubu, żeby zamknąć negocjacje w sprawie transferu do Evertonu. Razem z Digne'em do stolicy Katalonii udadzą się kontuzjowani André Gomes i Denis Suárez.

Digne, podobnie jak Aleix Vidal, nie zagrał ani minuty w spotkaniu z Tottenhamem, choć nie cierpiał na żadne dolegliwości zdrowotne. Powrót Vidala do Sevilli również wydaje się bliski, jednak wciąż trwają rozmowy w sprawie ceny zawodnika. Otoczenie Katalończyka nie jest tak optymistycznie nastawione i twierdzi, że do porozumienia jeszcze daleko.

W Dallas do drużyny dołączył za to Marc-André ter Stegen, który skrócił swoje wakacje po mistrzostwach świata. Niemiec będzie gotowy do występu w spotkaniu z AS Romą.

Lucas Digne pożegnał się z klubem i kibicami poprzez post na Instagramie o następującej treści:

Ostatnie dwa lata były spełnieniem moich marzeń z dzieciństwa. Chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym mogłem je zrealizować. 

Przede wszystkim dziękuję klubowi, który dał mi wszystko, odkąd tu trafiłem. Dziękuję wszystkim pracownikom, fizjoterapeutom, trenerom przygotowania fizycznego, ochroniarzom, kucharzom... wszystkim, którzy tworzą jedną, klubową rodzinę.

Dziękuję kibicom, którzy zawsze są z drużyną i okazali mi wiele wsparcia przez te dwa lata. Miasto Barcelona zawsze zostanie w moim sercu dzięki temu, co tu przeżyłem, i dzięki wspaniałym ludziom.

Wreszcie, dziękuję moim kolegom z drużyny, którzy są nie tylko najlepszymi zawodnikami na świecie, ale też świetnymi osobami, które zawsze mnie wspierały. To wszystko świadczy, że Barça to więcej niż klub. To wspaniała rodzina. Serdeczne uściski dla wszystkich i powodzenia w nadchodzącym sezonie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na zawsze szacunek, za to jak zachował się podczas zamachu na La Rambli. Dzięki Lucas! :)

Pożegnanie z dużą klasą!!!! Powodzenia Lucas!!

Ehh szkoda. Gdy rano na Insta to czytałem to się smutno zrobiło. Nigdy nie narzekał i robił to co trzeba. Taki rezerwowy to skarb i każdemu takiej postawy jak Lucasa życzę.

Powodzenia mimo, że nie lubię Evertonu. To będzie drugi zawodnik z tego klubu któremu będę kibicowal

rezerwowy marzenie. NIe przypominam sobie, żeby marudził.

A mi szkoda, że odchodzi. Na filmach z treningów widać że to zawodnik który robi atmosferę. Serdeczny dla nowych. Przykład dla rezerwowych. Porządny człowiek.

@Gomola: A potem płacz, że nie korzystamy z wychowanków.

Dzięki Digne i powodzenia w Evertonie obyś wywalczył sobie tam miejsce.

Digne przez ten czas spedzony w Barcelonie zrobil wiele i nie tylko na boisku. Mieszkając obok najsłynniejszej ulicy w Barcelonie pomógł poszkodowanym w zamachu. Nalezy sie dla niego wielki szacunek, zawsze jak gral to prezetowal sie solidnie a ja moge byc szczesliwy ze udalo mi sie zrobic z nim zdjecie. Powodzenia Digne!

Jego najlepsza akcja byla ta podczas zamachu na La Rambli
Digne to dobry, solidny obrońca, który się u nas sprawdził nie psiocząc na swoją rolę. Ciekawe ile zarobi na nim Barcelona?
konto usunięte

@Pivott: Pilkarzem przecietnym ale czlowiekiem swietnym.

@FCB_FB: najbardziej bym chciala, zeby sprzedala takich typow co mysla ze sprzedawanie jest takie latwe jak w fifce

Szkoda, ale coś się zaczyna, coś się kończy. Powodzenia Lucas! Masz papiery na bycie topowym LO na świecie. I dzięki za pomoc na Rambli.

Świetny zawodnik, który miał ciężkiego rywala na swojej pozycji. Wielka szkoda, ale najważniejsze aby się rozwijał, bo zdecydowanie na to zasłużył. Jako gracz rezerwowy cieszył się wśród kibiców sporym uznaniem i sympatią.

Powodzenia Lucas, daj z siebie 100% - czyli tak jak zawsze u nas! :-)

Digne super zmiennik ale to nie gracz na pierwszy skład do takiego klubu jak barca grał bo grał ale Cucu gorszy być nie powinien , oby Valverde dał Cucu i Mirandzie szanse w presezonie i postawi na tego który lepszy , cieszy fakt ze chociaż to jest gracz z Barcy B a nie wydajemy znów 50 mln na zmiennika myśle ze w linii pomocy tez powinnismy już przestać wzmocnień a dowodem tego jest Puig czy inni gracze błyszczący w meczu z Totkami

Jak Alba złapie kontuzję to będziemy w tragicznym położeniu, Digne nawet jeśli popełniał błędy jest zdecydowanie lepszy niż ten cały cucurela
konto usunięte

Lucas , choć nie jestem zwolennikiem twego talentu a twój styl gry uwazam za schematyczny i mało przebojowy , to nie stękałeś i nie grymasiłeś pelniąc rolę zmiennika i rezerwowego w sposób godny i profesjonalny. Życzę powodzenia i wiecej gry w nowym klubie

Fake. Digne nie posługuje się językiem polskim.

Sprzedaz Digne to wielki blad , ten calu wychowanek Cucurella jest strasznie slaby .

Digne i Alba zapewniali nam spokój na lewej stronie obrony. Bez Digne już nie będzie tak spokojnie. Trzeba dać na tacę w niedzielę w intencji zdrowia Alby, a sezon długi, więc 2zł to może być za mało. Jak dla mnie to nadal Cucurella jest za słaby w obronie na rezerwowego w FCB ,co tylko potwierdził w meczu z Totenhamem. Przy pierwszej bramce dla Totenhamu wybił piłkę jak zawodnik A-klasowego zespołu, przy drugiej najpierw złamał linię obrony, potem odpuścił krycie (choć tu jest trochę mniej jego winy, bo miał za plecami wolnego zawodnika drużyny przeciwnej) i poszło dośrodkowanie. Poza tym kilka razy zagubiony jak dziecko we mgle. Cucurella w składzie na Chelsea, Juventus lub Bayern to samobójstwo.

Szacunek Lucas!
Dzięki za solidność i wytrwałość, którymi wykazałeś się będąc w Barcelonie.
ZA SERCE I POMOC NA LA RAMBLI.
WSZYSTKIEGO DOBREGO I POWODZENIA!
konto usunięte

@SamuraJack: jestem jak najbardziej za odrodzeniem La Massi, ale akurat Cucurella nie nadaje sie na zmiennika Alby

Może to nie był jakiś wybitny grajek,który stanowiłby o sile lewej strony i był realną konkurencją dla Alby ale jego postawa budzi we mnie duży szacunek do tego piłkarza.Zawsze gotów,nigdy nie marudził,nie narzekał.Nie ma na koncie wielkich występów ale też nie ma wielkich baboli.Po prostu rzetelny zmiennik,mający swoje ograniczenia.Nie wiadomo teraz czy klub postawi na kogoś z dwójki Cucu-Miranda czy będzie się rozglądał za kimś na rynku transferowym.Skrzydła są bardzo ważne,jakim systemem by Barca nie grała a sam Alba nie będzie w stanie ciagnąć całego sezonu na pełnej...Jeśli kupować to kogoś ,kto poziomem zbliży się do Alby bo kupować przeciętniaka nie ma sensu.Skład zostaje powoli odchudzany ale ci,których powinno już nie być siedzą na "L4"

Ogladałem mecz z Totenhamem i powiem tak. Nasi wychowankowie i to zarówno Miranda, a zwłaszcza Cucurella nie pokazali nic nadzwyczajnego, zwłaszcza ten drugi. Z drugiej jednak stron piłkarz ten był dotychczas bardzo chwalony przez Valverde.
Uważam tak: na chwilę obecną Digne jest chyba lepszym piłkarzem lecz z uwagi na fakt, że "młodzi" muszą dostawać szanse by się rozwijać to sprzedaż Francuza jest rozsądnym rozwiązaniem, a do tego Barca może te 20 baniek zarobić.
Myślę, że takie rozwiązaniem będzie odwróceniem sytuacji z Munirem i Sandro, dwoma wychowankami oddanymi do innych klubów, by sprowadzić za 30 baniek Alcacera. Myślę, że działacze Barcelony powoli chyba się budzą z letargu w sprawach transferowych.
Barca podobno chce kupić jeszcze środkowego rozgrywającego, a na to potrzeba kasy więc sprzedaż piłkarzy mniej potrzebnych w klubie jest jak najbardziej pożądana. Szkoda tylko, że najprawdopodobniej wypad z orbity zainteresowań Gomes, który przez 20 minut gry z Anglikami znowu nic nie pokazał.
A swoją drogą wracając do meczu towarzyskiego to osobiście uważam, że bardzo dobrze zaprezentował się Rafinia. Bezsprzecznie był najlepszym piłkarzem na boisku. I nie chodzi tutaj jedynie o dwie jego asysty ale przede wszystkim o zaangażowanie w grze. Rafinię widzieliśmy wszędzie w obronie, przy konstruowaniu ataków oraz przed polem karnym. Moim zdaniem bardzo dobry mecz w jego wykonaniu.
Na marginesie należy stwierdzić, że również dobrze zagrał Semedo oraz ... S.roberto na nietypowej dla siebie pozycji (defensywnego pomocnika).
Barca winna podjąć starania celem sprzedania: Vidala, D.Suareza oraz Gomesa o ile kontuzja okazała by się miej groźna niż się zanosi i znalazłby się ktoś chętny na jego usługi. Należy również zastanowić się nad sprzedażą Alcacera względnie Munira. ja osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem byłaby sprzedaż tego drugiego, który pomimo strzelenia bramki niczym szczególnym się nie wyróżnił, a co gorsza nie wracał się do obrony. A swoją drogą strzelenie bramki przy takiej asyście Rafinii to żadna sztuka. ( bramka z 2 metrów).

Powodzenia Lucas !

Swoją misję tutaj wypełnił, powodzenia w nowym klubie.

@ElmaXeen: Z Tottenhamem był słabiutki, ale wiadomo, pierwsze koty za płoty :) Oby był cialgy rozwój.

Barca zamiast sprzedać kogo trzeba to sprzedaje lucasa , bardzo dobrego rezerwowego . Szkoda .

Szkoda .

Najbardziej szkoda mi go ze wzgledu na to, ze gral akurat na pozycji ktora w Barcy ciezko jest podwazyc... Lubie tego goscia, za to, ze mimo iz nie jest z Katalonii bardzo zwiazal sie z klubem, z regionem. Dowodem tego bylo zachowanie podczas zamachu. Z reszta ten chlopak caly swoj pobyt pokazywal wielka klase. Powodzenia Lucas!

Niby nie był odpowiednim konkurentem dla Alby, ale podziwiam go, że nigdy nie narzekał na swoją pozycję w klubie, gdyby miał tylko ciąg na bramkę to byłby świetnym grajkiem.

Oby w Evertonie odnosił sukcesy i miał pierwszy skład.
konto usunięte

@fajniag: A po jako cholerę. O pierwokupie to mozna mówić w przypadku sprzedania Miny , ale nie Digny

@blablak: Peszko też robił atmosferę i co z tego wyszło, sami widzieliśmy :)
konto usunięte

w tej sytuacji trzeba pomysleć o kupnie dobrego zmiennika dla Alby , bo na razie nie wyobrażam sobie by był nim Cucurella. Na MS bardzo mi sie podobał Urugwajczyk Diego Laxalt

@Miloszq: No z tym sie zgodzę.
konto usunięte

@olejtm: Cucu i miranda dostali 1 szanse i na 100% dosrana kolejne bo sa jedynymi LO w kadrze na presezon. Co do puiga to on fizycznie nie wyglada jeszcze na 1 barcelone. Powinien teraz spokojnie rozwijac w barcelonie b i od czasu do czasu dostac jakas szanse w 1 druzynie.

Solidny gracz, mam nadzieję że w Evertonie będzie grał i że wróci do kadry FFF

Wiec najprawdopodobniej Cucurella zawita w pierwszej druzynie i bedzie zmiennikiem Jordiego. Takie wejscia do druzyny z rezerw potrafia byc mocne, oby i tak bylo tym razem.

Digne może za dużo nie grał ale przynajmniej dzięki niemu Alba narobił troche w gacie i wskoczył na poziom z topu. Teraz jak Jordi będzie miał konkurencję w postaci jakiegoś gówniarza to boję się, że będziemy oglądać pół Alby.
A Digne super zmiennik, nie warty sprzedaży za taką kwotę ale to podejrzewam sam zawodnik miał dużo do powiedzenia w kwestii odejścia.

Szkoda mi gościa. U nas się zmarnował. Ale dobrze, że odszedł, bo jest zbyt dobry, żeby marnować się u nas na ławce

Szkoda bo bardzo go lubię a krew Mnie zalewa że te portugalskie drewno złapało kontuzję i nikt go już nie kupi.

jak odzyskają to co zapłacili to będzie cud

No w końcu może zaczną odchudzać skład.
Szkoda mi Digne'a. Został sprowadzony, bo sądzili, że Alba "się skończył", a zamiast grać siedział na ławce. Z 2giej strony sam Lucas nie dał tego, co oczekiwano, nie był w stanie zastąpić Jordiego.
Nie wiem czy jego transfer do Barcy był przemyślany. Mam tylko nadzieję, że tym razem Barca nie kupi nikogo, i któryś z młodych będzie dostawał szanse.

Dziękujemy za grę Lucas i życzymy powodzenia!!

Pozytywną postawą na Rambli zostanie na zawsze zapamiętany, był solidnym zmiennikiem, ale myślę, że jest naprawdę spora szansa na zarobek dla klubu i danie szansy Mirandy, bo Cucurella nie wygląda za pewnie

@Zagorzały Fan F.C.B: I dobrze że będzie chciał na nim zarobić. Niech wezmą za niego jak najwięcej, bez żadnych kompromisów.

Miranda wykorzysta swoją szansę :-)
@Gomola: Dobrze ujęte z tym powiedzeniem, ale klub na pewno będzie chciał na nim zarobić.

@Harnas2: Może mają jakiegoś młodego francuza na oku.

@Raducioju: Peszko robił chyba tylko Lewemu żeby Lewy miał kolege
konto usunięte

@Miloszq: Tak sie składa , że ogladałem go tez w młodzieżowej LM
konto usunięte

@Gomola: Cucurella sie nie nadaje bo slabo zagral z tottenhamem? XD.
konto usunięte

@fajniag: Po co? W klubie jest 2 bardzo utalentowanych LO

@Gomola: Miranda?

Ogladam duzo powtorek meczy Barcy na eleven i tak sie sklada ze trafiam na dobre momenty i Digne i D.Suareza:) Co do francuza, to dla mnie brakowalo mu bardziej wystepow i zgrania niz talentu. Z Suarezem podobnie. Glowa tylko nie ta. Jak sprzedawac to tylko za bardzo dobre pieniadze
konto usunięte

@Zagorzały Fan F.C.B: Barcelona nie powinna robić problemów Digne w tej materii, choc jest takie powiedzenie,, Kochajmy sie jak bracia, liczmy sie jak Zydzi"

Szkoda naprawde byl solidny, mam nadzieje ze sprzedaja go z opcja pierwokupu

No cóż powrót formy Albo zamknął mu jakąkolwiek szanse.
Po co Marc się pcha tam. Widać boi się formy Jaspera
konto usunięte

@Szklaner: Klikasz wystaw na liste transferowa a jutro masz 10 ofert 50mln plus. Nie wiem czego ten zalosjy zarzad nie rozumir.