Manuel Neuer: Rozumiem rozczarowanie ter Stegena

Julia Cicha

12 czerwca 2018, 10:45

Mundo Deportivo

35 komentarzy

Manuel Neuer będzie pierwszym bramkarzem reprezentacji Niemiec na Mistrzostwach Świata w Rosji. Decyzja Joachima Löwa spotkała się z dużą krytyką, ponieważ Marc-André ter Stegen ma za sobą świetny sezon, a jego starszy kolega stracił całą kampanię z powodu kontuzji.

W wywiadzie dla włoskiej La Gazzetta dello Sport Neuer powiedział, że rozumie rozczarowanie ter Stegena, ale podkreślił, że czuje się dobrze, by stanąć między słupkami: − rozmawialiśmy z Markiem na treningu, to był normalny dialog. Rozumiem jego nastrój, ma za sobą dobry sezon w Barcelonie. Wszyscy chcemy grać, tak już jest. On wciąż jest dla nas bardzo cenny w codziennej pracy.

W sezonie 2017/18 32-letni Neuer w barwach Bayernu Monachium rozegrał jedynie cztery mecze (na początku sezonu trzy w lidze i jeden w Lidze Mistrzów), co jednak nie przeszkodziło mu w utrzymaniu pozycji pierwszego bramkarza reprezentacji Niemiec. Joachim Löw nie zdecydował się postawić na będącego w świetnej formie ter Stegena.

Fot. Rufus46 / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

dla mnie to jest absurdalna decyzja trenera niemiec...jeżeli naprawdę uważa ze neuer jest lepszy w obecnym stanie od młodszego kolegi który rozegrał dobry sezon to albo jest wariatem , albo jest zaślepiony manuela ... no cóż jest jak jest...to jest strata również dla barcelony bo ter stegen mógłby zyskac troche tego mundialowego doświadczenia a niemcy raczej daleko zajdą...a tak ...drugim absurdem jest dlaczego sane nie jedzie na mundial....

Hahah. O ironio. No cóż Markowi pozostaje poskarżyć się w gazetach i zapowiedzieć odejście z reprezentacji. Z Bravo się udało. Względem Manulea też jest perspektywiczny. Może i tu się uda....
Mimo wszystko przykre co go spotkało.

Powiem tak miał okres naprawde fajny ale to tylko był okres pod koniec sezonu już tego WoW nie było

Kurde Ter Stegen dostał upgrade w fifa 18 z 85 do 87, poza tym ma ceche "broni nogami" wiec Manuel sie chowa :D

Skoro rozumie to powinien sam powiedzieć trenerowi, że jest bramkarz w rewelacyjnej formie, a on sam robi mu miejsce, ponieważ przez 9 miesięcy był kontuzjowany i nie grał. W przeciwnym wypadku takie wypowiedzi są kompletnie zbędne.

Na miejscu Ter Stegena zrezygnował bym z gry w reprezentacji.

Po tym całym zamieszaniu związanym z obsadą bramki na pewno nie będę życzył dobrze reprezentacji Niemiec.

mam nadzieję że już w pierwszym meczu z Meksykiem pożałuje że nie wystawił Ter stegen'a

Nie wiem ale chyba selekcjoner Niemiec wygrał miano błazna roku dając na bramkę gościa co rozegrał 4mecze w sezonie a niepowolanie Sane to jeszcze większą kompromitacja

i bardzo dobrze, Niemcy będą dużo słabsze i łatwiej im będzie bramkę strzelić. Pierwsze rozczarowanie Niemcy będą mieć po meczu z Meksykiem.

On jest kapitanem więc wg mnie to zrozumiałe. za 2-4 lata skończy karierę więc MATS będzie 1 bramkarzem. przecież jest sporo mlodszy

Gra za nazwisko i wczesniejsze osiągnięcia a to może źle się skończyć ze względu na jego długą przerwe w grze.
Joachim nieźle ryzykuje stawiając na Neuera który ma zasobą kontuzje ze skutkiem kilkumiesięcznej przerwy w grze. Postawienie na Ter Stegena byłoby mniej ryzykownym rozwiązaniem lecz widocznie MATS będzie musiał pogodzić się z rolą rezerwowego kosztem Manuela.
Decyzja Joachima albo będzie strzałem w dziesiątkę albo też strzałem w kolano. Wszystko zweryfikują mecze MS.

Wszystko się może zdarzyć więc MATS bądź w pogotowiu...
konto usunięte

Neuer w tym sezonie przecież zagrał 4 mecze na początku sezonu tak odnośnie ostatniego akapitu.