Zwycięstwo Hiszpanii nad Tunezją i remis Francji z USA w ostatnich sparingach przed mundialem

9 czerwca 2018, 22:59

8 komentarzy

Przygotowania poszczególnych reprezentacji do mistrzostw świata w Rosji dobiegają końca. Dziś wieczorem swoje ostatnie mecze towarzyskie przed mundialem rozegrały Hiszpania i Francja. La Roja pokonała w Krasnodarze 1:0 Tunezję, a Trójkolorowi zremisowali w Lyonie 1:1 ze Stanami Zjednoczonymi.

W reprezentacji Hiszpanii od pierwszej minuty wystąpili wszyscy czterej zawodnicy Barcelony powołani na mundial do kadry La Rojy, czyli Gerard Piqué, Jordi Alba, Andrés Iniesta i Sergio Busquets, który wrócił do pełni zdrowia po ostatnich dolegliwościach. Na zwycięskiego gola kibice musieli czekać aż do 84. minuty. Strzelcem bramki został Iago Aspas, który niecałe dziesięć minut wcześniej zmienił Jordiego Albę. Ogromną pracę w tej sytuacji wykonał Diego Costa. Napastnik Atlético po dryblingu w polu karnym wyłożył piłkę Aspasowi, który skierował ją do bramki.

Francuzi wyszli na mecz ze Stanami Zjednoczonymi z jednym zawodnikiem Barçy w składzie. Na środku obrony Didier Deschamps postawił na Samuela Umtitiego, któremu towarzyszył Raphael Varane. Ousmane Dembélé tym razem rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Tuż przed przerwą prowadzenie niespodziewanie objęli Amerykanie po golu Juliana Greena. Błąd w tej sytuacji popełnił Djibril Sidibe. Zawodnik Monaco próbował przeciąć dośrodkowanie Shaquella Moore'a, jednak piłka odskoczyła mu zbyt daleko. Green dopadł do niej i uderzył celnie na bramkę Hugo Llorisa. W 58. minucie na boisku pojawił się Dembélé, który zmienił Oliviera Giroud. Wyrównujący gol dla Francji padł w 79. minucie po ładnej akcji zakończonej dośrodkowaniem Benjamina Pavarda i strzałem Kyliana Mbappe.

Oj faworyci nie będą mieli lekko na mundialu. Mecz Hisz-Por tak będzie wyglądać, że Portugalia się zamuruje, a Hiszpania będzie biła głową w mur. Oby go tylko przebiła.

Nie oglądałem niestety tych spotkań ale wyniki nie napawają optymizmem. Wszyscy chyba dopiero wystrzela bo każdy męczy bułe przed MŚ ;)