Niemcy pokonują Arabię Saudyjską, 45 minut ter Stegena

8 czerwca 2018, 22:15

13 komentarzy

Reprezentacja Niemiec pokonała Arabię Saudyjską 2:1 w spotkaniu towarzyskim w Leverkusen. Marc-André ter Stegen wystąpił w drugiej połowie i obronił rzut karny.

Joachim Low wystawił skład, na który może postawić na mundialu. Od pierwszej minuty pomiędzy słupkami zameldował się Manuel Neuer. Marc-André ter Stegen rozegrał drugie 45 minut.

Niemcy wyszli na prowadzenie już w 8. minucie dzięki trafieniu Wernera. Chwilę później groźny strzał oddał Reus, jednak jego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki drużyny Juana Antonio Pizziego. Los Reusa podzielił później Sami Khedira. Następnie sędzia nie uznał prawidłowego gola Thomasa Müllera. Przewaga Niemców była znaczna, ale drugą bramkę dla gospodarzy strzelił... piłkarz Arabii Saudyjskiej. Tuż przed przerwą do własnej siatki po dośrodkowaniu Wernera trafił Hawsawi.

Po przerwie Joachim Low dał szansę Marcowi-André ter Stegenowi. Bramkarz Barcelony w 84. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Al Sahlawiego, ale był już bezradny wobec dobitki Al Jassima, który zdobył gola honorowego dla Arabii Saudyjskiej. Mimo że w drugiej połowie Niemcy ani razu nie trafili do siatki, ich przewaga również była wyraźna. Znakomicie spisywał się jednak bramkarz Arabii Saudyjskiej Al Muaiouf, który obronił groźne uderzenia Draxlera, Gündoğana i Müllera.

Dzisiejsze spotkanie było ostatnim sprawdzianem podopiecznych Joachima Löwa przed mundialem w Rosji. Teraz Niemcy polecą do Moskwy. W fazie grupowej mistrzostw zagrają z Meksykiem, Szwecją i Koreą Południową. Z kolei Arabia Saudyjska wystąpi w grupie A z Rosją (z którą zmierzy się w meczu otwarcia), Urugwajem i Egiptem.

Niemcy - Arabia Saudyjska 2:1

Niemcy: Neuer (Ter Stegen, 46’); Kimmich (Ginter, 81’), Boateng (Süle, 46’), Hummels, Hector; Khedira, Kroos; Müller (Brandt, 73’), Reus (Gündogan, 57’), Draxler; Werner (Mario Gómez, 62’).

Arabia Saudyjska: Al Muaiouf; Al Shahrani, O. Hawsawi, Hawsawi, Al Harbi (Al Burayk, 46’); Otayf (Al Moghawi, 75’), Al Faraj (Al Khaibari, 91’); Al Shehri, Al Dawsari (Bahbir, 87’), Al Jassim; Al Muwallad (Al Sahlawi, 62’).

Gole: 1:0, Werner (7’); 2:0, Hawsawi (sam.) (43’); 2:1, Al Jassim (85’).

Karnego może obronił, ale na MŚ i tak sobie nie pobroni

Wielkie Niemcy, mistrzostwie świata tylko 2-1 z Arabią Saudyjską?! A po naszym remisie niektórzy twierdzą, że nie mamy czego szukać na mundialu...