ABC: Antoine Griezmann postanowił zostać w Atlético na kolejny sezon [Aktualizacja]

Łukasz Lewtak

4 czerwca 2018, 11:16

ABC

154 komentarze

Jak informuje madrycki dziennik ABC, w minioną sobotę Antoine Griezmann poinformował osoby ze swojego otoczenia, że nie chce płacić klauzuli odstępnego, aby przejść do Barcelony.

Jeśli więc zawodnik w ostatniej chwili nie zmieni swoich planów, w przyszłym sezonie nadal będzie grał w Atlético. W zespole ze stolicy Hiszpanii Griezmann ma być jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy w Europie. Obecna uwowa Francuza z Atlético obowiązuje do 2022 roku. W zamian za pozostanie w drużynie Griezmann będzie zarabiał ponad 20 milionów euro za sezon, o sześć milionów więcej niż obecnie. Wzrosnąć ma również klauzula zawodnika, która teraz wynosi 200 milionów euro, ale od 1 lipca zmniejszy się o połowę.

Jak przekonuje ABC, decyzja Griezmanna o pozostaniu w Atlético nie jest spowodowana wyłącznie względami finansowymi. Francuz jest bardzo związany z Diego Simeone i uważa, że może jeszcze poprawić swoje umiejętności pod wodzą argentyńskiego trenera. Na decyzję Griezmanna duży wpływ miało mieć ostatnie zwycięstwo Atlético w Lidze Europy.

Aktualizacja:

Dziennik L'Equipe, powołując się na otoczenie piłkarza, zaprzeczył doniesieniom ABC: „na dzień dzisiejszy nie wiemy, gdzie Antoine będzie grał w przyszłym sezonie. Antoine wciąż nie podjął decyzji w sprawie wyboru pracodawcy i w przeciwieństwie do wszystkiego, co było na ten temat mówione w ostatnich miesiącach, nie podpisał żadnej wstępnej umowy z Barceloną”.

Fot. Кирилл Венедиктов / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Śmieszne ten człowiek nie wie sam czego chce.. żałosne tyle w temacie

@Trexas: Śmieszne to jest to że ktokolwiek łapie się na takie medialne doniesienia a żałosne to że na ich podstawie wyrabia sobie opinię o jakimś człowieku Tyle w temacie
« Powrót do wszystkich komentarzy