Samuel Umtiti podpisał nowy kontrakt z FC Barceloną, a jego klauzula odejścia wzrośnie do 500 milionów euro

Dariusz Maruszczak

4 czerwca 2018, 10:50

FCBarcelona.cat, Sport

29 komentarzy

Samuel Umtiti podpisał dziś nowy kontrakt z FC Barceloną. Francuski obrońca przedłużył współpracę z klubem do 2023 roku.

Umtiti przyjechał do Barcelony prosto ze zgrupowania reprezentacji Francji. 24-latek podpisał umowę na Camp Nou w towarzystwie prezydenta klubu Josepa Marii Bartomeu. Kontrakt będzie obowiązywać do 2023 roku, a klauzula odejścia będzie wynosić 500 milionów euro.

W ten sposób wyjaśniła się przyszłość Umtitiego, która od kilku miesięcy stała pod znakiem zapytania, zwłaszcza w obliczu bardzo niskiej klauzuli odejścia zawodnika (60 milionów euro), wysokich wymagań 24-latka odnośnie zarobków i dużego zainteresowania Francuzem ze strony Manchesteru United. Środkowy obrońca potwierdził, że najważniejsza jest dla niego Barcelona, i związał się z klubem na najbliższe lata. Umtiti chciał podpisać kontrakt jeszcze przed mistrzostwami świata, aby w spokoju mógł przystąpić do turnieju.

Umtiti trafił do Barcelony w 2016 roku z Olympique’u Lyon. Już w swoim pierwszym sezonie stał się podstawowym środkowym obrońcą Barçy. W barwach katalońskiego klubu rozegrał dotychczas 83 mecze.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Profesjonaliści nawet manekiny z koszulkami pod kolor skory zawodnika .

@LukaszJ: Dlaczego na manekinie jest niebieska koszulka skoro na ten sezon koszulki wyjazdowe miały być koloru neonowego?

@XaviELMaestro6: Bo jeszcze nie ma oficjalnego potwierdzenia,a na tego typu podpisach,itp muszą być 2 koszulki
« Powrót do wszystkich komentarzy