Hiszpania remisuje 1:1 ze Szwajcarią w przedostatnim sparingu przed mistrzostwami świata

3 czerwca 2018, 23:05

9 komentarzy

W przedostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata reprezentacja Hiszpanii zremisowała ze Szwajcarią 1:1 na Estadio de la Ceramica w Villarrealu.

W pierwszym składzie Hiszpanów zagrało trzech zawodników FC Barcelony: Gerard Piqué, Jordi Alba i Andrés Iniesta. Sergio Busquets nie mógł wystąpić z powodu grypy żołądkowej. W pierwszej połowie La Roja wyszła na prowadzenie po golu Álvaro Odriozoli. Zawodnik Realu Sociedad popisał się precyzyjnym uderzeniem z woleja tuż zza linii pola karnego po dograniu Davida Silvy.

Po niecałej godzinie gry Andrésa Iniestę zmienił Saúl Ñíguez. W 62. minucie wyrównującą bramkę dla Szwajcarów zdobył Ricardo Rodríguez, który z bliskiej odległości dobił strzał Stephana Lichtsteinera. Błąd w tej sytuacji popełnił David de Gea. W 78. minucie boisko opuścił Jordi Alba, a w jego miejsce pojawił się Nacho Monreal.

Do końca meczu Hiszpania dominowała i próbowała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie udało jej się złamać dobrze zorganizowanej obrony Szwajcarii. W ostatnim sparingu przed mistrzostwami świata La Roja zagra z Tunezją 9 czerwca w Krasnodarze.