Sport podaje szczegóły kontraktu Antoine'a Griezmanna z Barceloną

Łukasz Lewtak

20 maja 2018, 12:16

Sport

34 komentarze

Kataloński Sport informuje, że FC Barcelona doszła już do pełnego porozumienia z siostrą i zarazem agentką Antoine'a Griezmanna w sprawie warunków kontraktu francuskiego napastnika.

Według informacji Sportu Griezmann podpisze z Barçą pięcioletnią umowę, na mocy której będzie zarabiał 15 milionów euro netto za sezon. Dodatkowo są przewidziane bonusy dla piłkarza za osiągnięcie konkretnych celów, przede wszystkim zdobycie trofeów. Antoine Griezmann otrzyma premię za transfer, jednak Sport nie precyzuje jej wysokości. Koszt samego sprowadzenia Francuza ma wynieść 100 milionów euro, czyli dokładnie tyle, na ile w lecie będzie opiewać klauzula odstępnego zawodnika.

Przy zarobkach rzędu 15 milionów euro netto za sezon Antoine Griezmann od razu wskoczy na drugi szczebel drabinki płac w zespole Barcelony. Będzie ustępował pod tym względem jedynie Leo Messiemu. Pensja Francuza będzie zbliżona do tej, jaką otrzymuje Luis Suárez.

Przypomnijmy, że Atlético starało się przekonać Griezmanna do pozostania w Madrycie, oferując mu pensję na poziomie 25 milionów euro netto za sezon, jednak według doniesień mediów Francuz nie przystał na tę propozycję.

Fot. Xavier Naltchayan / CC BY-SA 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Skoro oferowano mu 25 mln i nie zaakceptował, a w FCB ma zarabiać 15 to widać że na kasie mu nie zależy ;)

@Batys: Dokładnie, właśnie mnie to mega zdziwiło i juz miałem to pisać

@Batys: Troszkę mylna opinia. Przychodząc do Barcelony wzrośnie jego wartość marketingowa- kontrakty,bonusy,reklamy,droższe prawa do nazwiska itp. To co straci na różnicy zarobków netto stałych, nadrobi w inny sposób. Poza tym- naprawdę robiłoby Wam to taką różnicę przy takich zarobkach? Tańcze masło teraz kupuje? W dodatku moim zdaniem jeżeli on przyjdzie to oznacza że zarząd barcy w ogóle nie przemyślał transferu dembele i zrobił to tylko dla odzyskania wizerunku po neymarze.

@Batys: W takim razie dać mu 10 ;)

@Classik10: A dla Ciebie niema roznicy czy zarabiasz 25 zl czy 15 zl ? ;) to ze on zarabia w milionach nieznaczy ze kasy nie liczy. Jesli zarabia duzo to jego wydatki sa wieksze ty kupujesz auto za 25 tys on za 2,5 miliona wiec niewydaje mi sie ze niezasluguje na dobre slowo za to ze wybiera poziom sportowy ponad pieniadze I jak dla mnie juz ma duzy plus

@Batys: Niekoniecznie, mówi się o premii dla zawodnika za podpis. Może chodzić powiedzmy o 20 baniek, czyli można to sobie rozłożyć na długość kontraktu, co daje 15+4, czyli 19 baniek. Mowa też o premiach za trofea. Jestem przekonany, że w sumie wyjdzie podoba kwota, jak ta którą oferuje Atletico. Do tego wartość wizerunkowa, o której koledzy wyżej już wspomnieli.

Z całym szacunkiem nikt do Barcelony nie przychodzi dla idei, tylko dla hajsu. No może gra z Messim jest dla niektórych dodatkowym aspektem.
« Powrót do wszystkich komentarzy