André Gomes i Nélson Semedo poza kadrą Portugalii na mistrzostwa świata

Łukasz Lewtak

17 maja 2018, 23:17

@SelecaoPortugal

89 komentarzy

André Gomes i Nélson Semedo nie znaleźli się w kadrze Portugalii na nadchodzące mistrzostwa świata w Rosji.

Dziś Fernando Santos podał listę 23 zawodników powołanych do kadry Portugalii na mundial w Rosji. Selekcjoner mistrzów Europy nieco zaskoczył kibiców i dziennikarzy, nie uwzględniając na liście André Gomesa i Nélsona Semedo. Tym samym w kadrze Portugalii nie znalazł się ani jeden piłkarz FC Barcelony.

Poniżej przedstawiamy pełną listę zawodników powołanych do kadry Portugalii na mistrzostwa świata.

Bramkarze: Anthony Lopes (Lyon), Beto (Göztepe), Rui Patrício (Sporting)

Obrońcy: Bruno Alves (Rangers), Cédric Soares (Southampton), José Fonte (Dalian Yifang), Mário Rui (Napoli), Pepe (Besiktas), Rafael Guerreiro (Dortmund), Ricardo Pereira (FC Porto), Reuben Dias (Benfica).

Pomocnicy: Adrien Silva (Leicester), Bruno Fernandes (Sporting), João Mário (West Ham), João Moutinho (Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiw), William Carvalho (Sporting).

Napastnicy: André Silva (Milan), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madryt), Gelson Martins (Sporting), Gonçalo Guedes (Valencia), Ricardo Quaresma (Besiktas).

Fot. Tomás Quifes Correa / CC BY-NC 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Co za niespodzianka ;D
Już po pierwszym meczu Portugalii na Mistrzostwach z Hiszpanią zatęsknią za Gomesem ;) Powaga.taktycznie i defensywie jest on dobry.Nawet u nas z tymi walorami w mijająćym sezonie nie zawodził , choć ofensywe lepiej przemilczeć ;)

Mnie tam brak powołania dla Semedo jakoś wielce nie dziwi, jest niezły, ale to tylko młody-zdolny, a nie jakiś pewniak. Na ten moment nawet taka Portugalia może znaleźć sobie pewniejszych kandydatów na PO. Nie róbmy z niego nie wiadomo kogo, a z Portugalii nie wiadomo jakich ogórów. To, że ktoś jest rezerwowym graczem Barcy nie znaczy, że wciąga wszystkich nosem.

Kto wie czy to nie sprawka pustaka, ale ich strata.

Dziwne,że nie powołał najlepszego PO jakiego ma

To nie wiecie, że Santos, podobnie jak oceniający, średnio ogarnia futbol i dlatego nie powołał będącego w kapitalnej formie Nelsona? ;)

Brak na tej liście Semedo to jakiś kosmos :) Portugalia zbyt wiele nie osiągnie na tym Mundialu. Limit szczęścia wyczerpał się podczas ostatniego EURO.

Przynajmniej Gomes sobie odpocznie, będzie potrzebny w przyszłym sezonie Napoli.

Nie rozumiem waszych komentarzy, że dla nas lepiej jak nie za gra Semedo na mundialu? Na mundialu zawodnicy zdobywają niesamowite doświadczenie, dzięki czemu myślę, żeby grał pewniej, ale może się mylę :D

Gomes bez powołania to dość oczywista sprawa, ale Semedo?? W Barcy grał bardzo dobrze,watpie że Portugalia ma lepszego prawego obrońcę.

Portugalia- taki Real trochę. Nic nie graj, a potem graj w finale.

No i dobrze. "Najlepszy przecież piłkarz świata" niejaki CR7 nie może przecież grać z Kimś z Barcelony.
Jeszcze raz powtórzę: dla nas to i lepiej. Jeden zawodnik bardziej wypoczęty, co zwłaszcza w perspektywie meczów o Superpuchar Hiszpanii się przyda.

nie dziwię sie

Mnie również dziwi brak powołania dla Semedo. Dziwił mnie również przez cały sezon fakt, że Valverde nie stawiał na niego. Semedo w meczach w których zagrał grał na dobrym poziomie. Szybki, z techniką. Mamy bardzo dobrych bocznych obrońców, a Valverde wykorzystuje tylko jednego (Albe). Dla mnie Semedo powinien być podstawowym prawym obrońca. A jeśli chodzi o Roberto, to niestety ale ławka rezerwowych powinna być jego przeznaczeniem. W pomocy mamy duża siłę ognia. Busquets, Rakitic (kolejny dobry sezon chorwata), Messi (który powinien zostać przesunięty do pomocy - i tak zresztą cały czas się cofa). W Ataku suarez, Dembele, Coutinho. Choc taktyka 4-4-2 od Valverde też mi się podoba. W końcu dała nam mistrza.

Brał powołania dla Semedo to nieporozumienie, ale w sumie dla nas lepiej :D

Ahh myślałem że ewentualny dobry występ Gomesa podbije jego cenę po mudnialu :P

Przyznam, ze brak powołania dla Semedo mocno mnie zaskoczył.

Najśmieszniejsze jest to ze powołał Andre Silve

najlepszego PO z Portugalii nie powołali...
konto usunięte

Jak stara generacja Portugalii odejdzie tzn Ronaldo, Moutinho, Pepe, Quaresma to oni będą drugą Holandią i nie będą w stanie na mistrzostwa się zakwalifikować.

Nie rozumiem braku Gomesa (serio) i braku Semedo. Jak dla mnie Semedo>Cedric

Reprezentacja, która liczę na to odpadnie w grupie.
konto usunięte

Dlaczego mnie to nie dziwi. Czy sa jeszcze obroncy Gomesa???

Ewentualy brak wyjścia z grupy Cyganów tylko by pokazalo jak śmieszna byla ich wygrana EURO

I bardzo dobrze. Niech Semedo odpoczywa..

Ja tam myślę, że powinniśmy postawić na Semedo. Gość naprawdę pokazuje duże umiejętności już teraz, a co dopiero gdy ogarnie się taktycznie. Silny, szybki, z dobrą techniką - czego chcemy więcej?

He he. Gomes miał trudniej, bo trener zaszalał, powołując jedynie 6 pomocników. Za to aż 6 napastników i 8 obrońców. Nie wiem jakim systemem gra teraz Portugalia,ale wygląda na to jakby mieli grać z pominięciem 2 linii:)

Cieszę się, że są na tym świecie jeszcze ludzie, którzy widzą, gdzie leży problem. Erikssen, De Light, Griezman, te nazwiska padają najczęściej. Po co oni nam? Co najwyżej doświadczony środkowy obrońca by się przydał,bjakby Vermaelen odszedł. Amoże by tak prawego obrońcy jednak poszukać? Na chwilę obecną nie mamy w zespole ani jednego. Zgadzam się z Twoją opinią.

Roberto poza kadrą Hiszpanii. Semedo poza kadrą Portugalii... To pokazuje niestety to co bylo widać w tym sezonie czyli słabość obsadzenia pozycji PO w naszym klubie, niestety... Obecnie Semedo i Roberto ( który według mnie nie nadaje sie kompletnie na PO... ) są w porownaniu do ery Alvesa jak porównywać VW do Porsche... Niestety...

Niegdyś Messi i Alves siali postrach a obecnie nie ma nawet namiastki współpracy na prawej stronie... Chaos w ataku i chaos w obronie jeśli chodzi o ta część boiska...

Cedric na PO jest gorszy od douglasa a on semedo nie powolal;)

"Przyszłość Gomes zależy od jego występu na Mundialu". To już se chłop zapracował na dobry klub :D
O ile brak powołania do kadry dla Gomesa mnie nie dziwi o tyle dla Semedo już jak najbardziej. Mimo, że grał również rzadko to myślę, że pokazał n tyle dobry poziom aby zostać uwzględnionym w kadrze reprezentacji Portugalii. Szkoda

A na MŚ mal walczyć o nowego pracodawce... Czyli znowu Barca dopłaci żeby poszedł. :/

Portugalia akurat ma dużo prawych obrońców, a Semedo na skrzydle? Proszę was, w ataku będzie Ronaldo, Quaresma i na trzecie miejsce jest tylu zawodników że Semedo byłby na szarym końcu.
A Valverde cały sezon oszczędzał ich na mistrzostwa :/

A za nieco ponad miesiąc: Portugalia nie wychodzi z grupy na mistrzostwach świata.

Nie ważne gdzie grasz. Ważne ILE. No i to jest dobry przykład.

no to mają medale zapewnione w takim razie :D

Nie rozumiem braku powołania semedo on tam nawet na skrzydle dał by radę a Andre chyba każdy z tym się zgodzi.

Nie ma Gomesa i MŚ nie są juz tak atrakcyjne

Jeszcze Semedo to rozumiem, ale jak mogl pominac Pirlo?

Semedo akurat by mu się przydał. Ale dla nas to dobrze. Na Superpuchar Portugalczyk powinien być gotowy w 100% a zapowiada się że Roberto nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu.

Ja myślę, że nie wyjdą z grupy 1. Hiszpania 2. Maroko :D

Krystyna zażądał, żeby nie było nikogo z Barcy...
Ja Wam mówię.

zaskoczył, zobaczymy co z tego będzie

Nieobecność Gomesa mnie nie dziwi, ale Semedo? Jestem w dużym szoku. Niby Cedric jest dobry, ale Nelson wcale nie jest słabszy. Ciekawe co zrobią jak Cedric złapie kontuzję na turnieju?