André Gomes i Nélson Semedo poza kadrą Portugalii na mistrzostwa świata

Łukasz Lewtak

17 maja 2018, 23:17

@SelecaoPortugal

89 komentarzy

André Gomes i Nélson Semedo nie znaleźli się w kadrze Portugalii na nadchodzące mistrzostwa świata w Rosji.

Dziś Fernando Santos podał listę 23 zawodników powołanych do kadry Portugalii na mundial w Rosji. Selekcjoner mistrzów Europy nieco zaskoczył kibiców i dziennikarzy, nie uwzględniając na liście André Gomesa i Nélsona Semedo. Tym samym w kadrze Portugalii nie znalazł się ani jeden piłkarz FC Barcelony.

Poniżej przedstawiamy pełną listę zawodników powołanych do kadry Portugalii na mistrzostwa świata.

Bramkarze: Anthony Lopes (Lyon), Beto (Göztepe), Rui Patrício (Sporting)

Obrońcy: Bruno Alves (Rangers), Cédric Soares (Southampton), José Fonte (Dalian Yifang), Mário Rui (Napoli), Pepe (Besiktas), Rafael Guerreiro (Dortmund), Ricardo Pereira (FC Porto), Reuben Dias (Benfica).

Pomocnicy: Adrien Silva (Leicester), Bruno Fernandes (Sporting), João Mário (West Ham), João Moutinho (Monaco), Manuel Fernandes (Lokomotiw), William Carvalho (Sporting).

Napastnicy: André Silva (Milan), Bernardo Silva (Manchester City), Cristiano Ronaldo (Real Madryt), Gelson Martins (Sporting), Gonçalo Guedes (Valencia), Ricardo Quaresma (Besiktas).

Fot. Tomás Quifes Correa / CC BY-NC 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Krystyna zażądał, żeby nie było nikogo z Barcy...
Ja Wam mówię.

"Przyszłość Gomes zależy od jego występu na Mundialu". To już se chłop zapracował na dobry klub :D

A za nieco ponad miesiąc: Portugalia nie wychodzi z grupy na mistrzostwach świata.

Semedo akurat by mu się przydał. Ale dla nas to dobrze. Na Superpuchar Portugalczyk powinien być gotowy w 100% a zapowiada się że Roberto nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu.

@daniel32778: Jao Cancelo także pominięty pomimo że miał dobry sezon w Interze

Ewentualy brak wyjścia z grupy Cyganów tylko by pokazalo jak śmieszna byla ich wygrana EURO

Nieobecność Gomesa mnie nie dziwi, ale Semedo? Jestem w dużym szoku. Niby Cedric jest dobry, ale Nelson wcale nie jest słabszy. Ciekawe co zrobią jak Cedric złapie kontuzję na turnieju?
konto usunięte

@aligator: Ustawiania się w defensywie.

Ja tam myślę, że powinniśmy postawić na Semedo. Gość naprawdę pokazuje duże umiejętności już teraz, a co dopiero gdy ogarnie się taktycznie. Silny, szybki, z dobrą techniką - czego chcemy więcej?

@Maniek1978: Po czym on ma odpoczywać? :)

Dziwne,że nie powołał najlepszego PO jakiego ma

Roberto poza kadrą Hiszpanii. Semedo poza kadrą Portugalii... To pokazuje niestety to co bylo widać w tym sezonie czyli słabość obsadzenia pozycji PO w naszym klubie, niestety... Obecnie Semedo i Roberto ( który według mnie nie nadaje sie kompletnie na PO... ) są w porownaniu do ery Alvesa jak porównywać VW do Porsche... Niestety...

Niegdyś Messi i Alves siali postrach a obecnie nie ma nawet namiastki współpracy na prawej stronie... Chaos w ataku i chaos w obronie jeśli chodzi o ta część boiska...
A Valverde cały sezon oszczędzał ich na mistrzostwa :/

Nie rozumiem braku powołania semedo on tam nawet na skrzydle dał by radę a Andre chyba każdy z tym się zgodzi.

zaskoczył, zobaczymy co z tego będzie

Portugalia- taki Real trochę. Nic nie graj, a potem graj w finale.
konto usunięte

Jak stara generacja Portugalii odejdzie tzn Ronaldo, Moutinho, Pepe, Quaresma to oni będą drugą Holandią i nie będą w stanie na mistrzostwa się zakwalifikować.
O ile brak powołania do kadry dla Gomesa mnie nie dziwi o tyle dla Semedo już jak najbardziej. Mimo, że grał również rzadko to myślę, że pokazał n tyle dobry poziom aby zostać uwzględnionym w kadrze reprezentacji Portugalii. Szkoda

@oxo: Że co? Dla Portugalii lepszy jest Cedric. Portugalia gra z kontry i tam potrzeba kogoś kto dobrze broni, a nie frywolnie biega, sobie drybluje na własnej połowie i traci piłki. Semedo jest niezły do przodu, ale w obronie często nie ogarnia. Na ławce będą mieli Ricardo Pereirę z Porto, który zaliczył bardzo dobry sezon i... przede wszystkim grał. A Semedo grał w kratkę. Raz nieźle, raz tragicznie. Więc wybór jak dla mnie jak najbardziej logiczny.

Przyznam, ze brak powołania dla Semedo mocno mnie zaskoczył.

@Rzetafi: Ivan nie asekurował Alvesa. Jako pół pivot był bardziej cofnięty niż Alves grając wahadłowego i łatwiej było zejść z środka do boku niż cofnąć się z akcji ofensywnej. Pokazywałem w jednym z felietonów że asekuracja PO przez Iwana to wymysł. Wystarczyło przeanalizować heatmapy Ivana. Alves miał gorzej bo obejmował cały bok bo w systemie 4-3-3 Messi nie wracał a Ivan przechodził na środek, więc Alves cały mecz grał box to box. Teraz PO ma komfort w obronie bo jest system 4-4-2, a jak jest 4-3-3 to Dembele i tak pomaga w obronie.

Teraz się wielu obudziło i widzi że Semedo czy Roberto mają do ogarnięcia często środek i PO i nie dają rady, wcześniej jak miał to Alves to były wyzwiska.

Reprezentacja, która liczę na to odpadnie w grupie.

To nie wiecie, że Santos, podobnie jak oceniający, średnio ogarnia futbol i dlatego nie powołał będącego w kapitalnej formie Nelsona? ;)

@PolskiBarcelonista10: Taaaaa...........
@vivera986: Chyba akurat bardziej kobieca jest panienka, która razem z diamentowymi kolczykami latem nas opuściła i teraz płacze przy różnych okazjach i z różnych powodów. A i czasu u fryzjera nie żałuje.

Ja myślę, że nie wyjdą z grupy 1. Hiszpania 2. Maroko :D

Mnie również dziwi brak powołania dla Semedo. Dziwił mnie również przez cały sezon fakt, że Valverde nie stawiał na niego. Semedo w meczach w których zagrał grał na dobrym poziomie. Szybki, z techniką. Mamy bardzo dobrych bocznych obrońców, a Valverde wykorzystuje tylko jednego (Albe). Dla mnie Semedo powinien być podstawowym prawym obrońca. A jeśli chodzi o Roberto, to niestety ale ławka rezerwowych powinna być jego przeznaczeniem. W pomocy mamy duża siłę ognia. Busquets, Rakitic (kolejny dobry sezon chorwata), Messi (który powinien zostać przesunięty do pomocy - i tak zresztą cały czas się cofa). W Ataku suarez, Dembele, Coutinho. Choc taktyka 4-4-2 od Valverde też mi się podoba. W końcu dała nam mistrza.

Brał powołania dla Semedo to nieporozumienie, ale w sumie dla nas lepiej :D

@Rzetafi: gdy "ogarnie się taktycznie" :). Generalnie ja tego nie pojmuje. Chcecie typów młodych perspektywicznych do rywalizacji na pozycje. Gościu zagra 5 razy w pierwszej 11 kiedy drużyna jest skupiona. Gdzie ma się ogrywać z resztą bloku defensywnego na PS4 ? Zagrał kilka meczy na bardzo dobrym poziomie, potrzebuje regularności. Zreszta D. Alves też drugim Cafu nie był w obronie i robili czasami i z niego wiatrak;).
konto usunięte

Dlaczego mnie to nie dziwi. Czy sa jeszcze obroncy Gomesa???

Cieszę się, że są na tym świecie jeszcze ludzie, którzy widzą, gdzie leży problem. Erikssen, De Light, Griezman, te nazwiska padają najczęściej. Po co oni nam? Co najwyżej doświadczony środkowy obrońca by się przydał,bjakby Vermaelen odszedł. Amoże by tak prawego obrońcy jednak poszukać? Na chwilę obecną nie mamy w zespole ani jednego. Zgadzam się z Twoją opinią.
konto usunięte

@chojecky: i tego im życzę :D ale pewnie będzie: remis, remis, remis, remis, remis i może w końcu gdzieś się noga powinie i odpadną

@chojecky: Na poprzednim turnieju bodajże wyszła z grupy nie wygrywając ani jednego meczu ;p

Portugalia akurat ma dużo prawych obrońców, a Semedo na skrzydle? Proszę was, w ataku będzie Ronaldo, Quaresma i na trzecie miejsce jest tylu zawodników że Semedo byłby na szarym końcu.
konto usunięte

@pax: Przepraszam, musiałem sprowokować :)

@Katalonik97: Lepiej tak, niż zagrać jeden mecz pięknie i odpadać w ćwierćfinale bo dałeś du** w drugim meczu..

Kto wie czy to nie sprawka pustaka, ale ich strata.

Brak na tej liście Semedo to jakiś kosmos :) Portugalia zbyt wiele nie osiągnie na tym Mundialu. Limit szczęścia wyczerpał się podczas ostatniego EURO.

@Rezende: Mogłeś zakończyć na tym Quaresmie, Ronaldo jest najlepszą 9 na świecie, na skrzydle to on już ze 3 lata nie gra.

Gomes bez powołania to dość oczywista sprawa, ale Semedo?? W Barcy grał bardzo dobrze,watpie że Portugalia ma lepszego prawego obrońcę.

@Maniek1978: Przecież mu brakuje minut. On powinien grać, grać i jeszcze raz się ogrywać w piłce na wysokim poziomie. Jeszcze daleko droga przed nim, bo w defensywie zachowuje się jak dziecko we mgle. Odpoczywając tego się nie da poprawić, a bez tego ciężko będzie być podstawowym obrońcą.

No i dobrze. "Najlepszy przecież piłkarz świata" niejaki CR7 nie może przecież grać z Kimś z Barcelony.
Jeszcze raz powtórzę: dla nas to i lepiej. Jeden zawodnik bardziej wypoczęty, co zwłaszcza w perspektywie meczów o Superpuchar Hiszpanii się przyda.

nie dziwię sie

@kubax911: No moze podbije. Jak grac nie bedzie to przecież juz bedzie pozytyw do tego co w sezonie prezentował.

Ahh myślałem że ewentualny dobry występ Gomesa podbije jego cenę po mudnialu :P

Najśmieszniejsze jest to ze powołał Andre Silve

najlepszego PO z Portugalii nie powołali...

@RobsonPL: I z czego się cieszyć? Kto go teraz w dobrej cenie kupi

Nie rozumiem braku Gomesa (serio) i braku Semedo. Jak dla mnie Semedo>Cedric

@Maniek1978: Sobie :) Gra na MŚ to marzenie każdego zawodnika, koleś rozegrał 1500 minut raptem, po czym ma odpoczywać ?

@Maniek1978: Jak trener Maniek widzi go jako podstawowego to faktycznie niech odpoczywa. Dzięki za inside info, nie wiedziałem że mamy na forum tak ważnego człowieka.

@DawidekFCB: Po co ma się pokazać i komu?

@Maniek1978: No tak... lepiej ogladac mistrzostwa swiata w tv i sie relaksowac, anizeli grac I sie pokazac.

@Fake69: Ogólnie niech odpoczywa. W przyszłym sezonie widzę go jako podstawowego prawego obrońcę. Roberto w pomocy..
konto usunięte

@FC1899Barca: Ale jak to? Przecież mamy Rakiticia. Jak Alves nie wracał, to przecież on bronił.

I bardzo dobrze. Niech Semedo odpoczywa..

@Barca1922: Brodę pewnie tylko

He he. Gomes miał trudniej, bo trener zaszalał, powołując jedynie 6 pomocników. Za to aż 6 napastników i 8 obrońców. Nie wiem jakim systemem gra teraz Portugalia,ale wygląda na to jakby mieli grać z pominięciem 2 linii:)

Cedric na PO jest gorszy od douglasa a on semedo nie powolal;)

A na MŚ mal walczyć o nowego pracodawce... Czyli znowu Barca dopłaci żeby poszedł. :/