Barcelona wyleci dziś do Republiki Południowej Afryki na mecz z Mamelodi Sundowns

Dariusz Maruszczak

15 maja 2018, 10:17

Mundo Deportivo

33 komentarze

Barcelona wyleci dziś w nocy do Republiki Południowej Afryki, aby rozegrać jutro mecz towarzyski z Mamelodi Sundowns z okazji obchodów setnej rocznicy urodzin Nélsona Mandeli.

Spotkanie odbędzie się na FNB Stadium w Johannesburgu, tym samym obiekcie, na którym Andrés Iniesta zapewnił Hiszpanom upragnione mistrzostwo świata. W uroczystościach mają wziąć udział takie osobistości jak Barack Obama, Gianni Infantino czy aktor Leónardo di Caprio.

Barcelona wyleci do RPA z wszystkimi najlepszymi piłkarzami po treningu, który odbędzie się o 18:00. Po zakończeniu meczu Barça wróci do Katalonii. Jak wylicza Mundo Deportivo, z 36 godzin od wylotu zawodnicy Blaugrany spędzą w samolocie 20 godzin, ponieważ podróż w jedną stronę z Barcelony do Johannesburga trwa całe 10 godzin. Kataloński klub za rozegranie meczu z Mamelodi Sundowns otrzyma trzy miliony euro.

Mundo Deportivo donosi również, że po przylocie do Barcelony podopieczni Valverde mają odbyć kolejny trening, zanim udadzą się do domów po długiej podróży.

Spotkanie Blaugrany z Mamelodi odbędzie się jutro o 18:15. Transmisję z tego starcia będzie można śledzić m.in. na stronie internetowej Barcelony oraz oficjalnych profilach klubu na Facebooku i Youtube.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte
Komentarz usunięty przez użytkownika

Oszczędzali się na ten mecz z Levante

Trening treningowi nierówny i warunki podróży też inne...ale jak ja mam jechać służbowym subaru 500km w ciągu dnia do klienta i z powrotem i po południu zrobić trening siadów albo pleców, to jestem tak połamany, że szkoda gadać... Ciężko mi sobie wyobrazić trening po 10h w samolocie, chociaż wiadomo, że większość czasu prześpią w pozycji leżącej i strefa niby też ta sama, ale jednak...

3 miliony ? Super . Będzie na tygodniówkę dla Leo
konto usunięte

Mam jakieś bardzo dziwne przeczucia co do tego meczu... Mam nadzieję, że nie stanie się nic przez co któregoś z naszych piłkarzy ominie mundial...

3 mln to na Douglasa nowego bedzie :D

Barack Obama i Leo di Caprio ale rozrzut osobowosci

10 godzin w 1 strone, a jeszcze po powrocie z afryki trening zanim pojadą do domu no swietnie przed czerwcowymi MŚ

Prestiżu takiego wydarzenia nie dostrzegacie ?
Komentarz usunięty przez użytkownika

boże co za śmieszny mecz,jeszcze niech złapią kontuzje przed Sociedad gdzie trzeba hucznie zakończyć sezon

Bartek,za hajs gra się w presezonie a nie wczasie,może za rok zrobimy taki wylot przed rewanżami LM ?

No i dobra. Sezon wygrany. Gramy o piertruszkę. 3 mln w 1 dzień zarobić? Jedziemy!!!
konto usunięte

Za 3 bańki zaryzykowali i przegrali rekord na pokolenia, a przecież efekt marketingowy takiego rekordu byłby znacznie większy.

Brawo Barto, poszukujący pomocnika od 4 lat, wciąż bez powodzenia.

Aaa... To na ten mecz się oszczędzaliśmy, stąd porażka z Levante.

Gut gut tygodniówka Messiego się zwróci..