Coutinho: Nie marzę o tym, żeby przejąć numer 10 po Messim

Grzegorz Zioło

11 maja 2018, 14:45

Sport

48 komentarzy

Philippe Coutinho był gościem kanału "Desimpedidos" w serwisie Youtube i rozmawiał z prowadzącymi Fredem i Caio Ribeiro na różne tematy związane z Barceloną i mistrzostwami świata w Rosji. 

Po wysokim zwycięstwie nad Villarrealem Coutinho przyznał, że jest szczęśliwy w Barcelonie i podjął dobrą decyzję, przenosząc się do Katalonii z Liverpoolu. – Podekscytowanie jest coraz większe. Podobnie jak moi koledzy nie mogę doczekać się mundialu, żeby dać z siebie wszystko dla naszego kraju – powiedział Brazylijczyk.

Coutinho zdradził, że w dzieciństwie wzorował się na Ronaldinho. – Ronaldinho zawsze był moim największym idolem. To był jeden z powodów, dla których chciałem grać dla Barçy. Intensywnie śledziłem jego mecze, kiedy występował w Barcelonie. To była wspaniała epoka i w Brazylii również ją przeżywaliśmy – przyznał pomocnik, który obecnie ma w drużynie Blaugrany innego idola.

– Nie marzę o tym, żeby przejąć numer 10 po Messim w Barcelonie. Dziesiątka należy do niego i mam nadzieję, że będziemy mogli grać razem przez wiele lat – stwierdził Coutinho. – Gra u boku wszystkich cracków: Iniesty, Messiego, Suáreza, Paulinho... tak naprawdę jest łatwa. Oczywiście, jeśli dostanie się dobrą piłkę, należy odwdzięczyć się tym samym. Trzeba przyzwyczaić się do stylu gry Barçy.

– Przed przyjazdem do Barcelony rozmawiałem dużo z Neymarem, a także z Luisem Suárezem. Gra dla tej drużyny zawsze była moim marzeniem. Od zawsze bardzo chciałem tu występować. Kiedy pojawiła się taka możliwość, nie miałem żadnych wątpliwości. Możliwość gry u boku największych cracków i moich idoli również była dla mnie motywacją – wyznał Coutinho. – Sposób gry Barcelony jest inny, wyjątkowy. Barça chce długo utrzymywać się przy piłce, grać prosto... To jedna z największych różnic. Musiałem przyzwyczaić się do sposobu gry i treningu.

Coutinho opowiedział także o swoich przewidywaniach przed mistrzostwami świata. – Musimy być przygotowani na starcia ze wszystkimi drużynami. Argentyna, Niemcy i Hiszpania są faworytami. Belgia również ma wielu znakomitych piłkarzy – ocenił pomocnik Barcelony.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla mnie jesteś teraz pomocnikiem numer 2 w Barcie zaraz po Messim. Jeśli o mnie chodzi to możesz brać koszulkę z numerem 4. A Ivan niech bierze 26 czy tam 28 czy po prostu niech odejdzie.

@khris: Dajcie mu bana błagam xd
konto usunięte

@Dawid66: Jemu nie bana potrzeba a porządnego biczowania...

@khris: Widzę trzyma cię od wczoraj.

@Dawid66: Gdyby ode mnie zależało to dałbym Rakiticiovi tego bana na cały kontrakt.

@Hushovt: Po meczu z Romą Rakieta zasłużył nie tylko na biczowanie.

@YoungMan: Trzymam się dobrze,dzięki xD

@khris: Po występie z Romą, każdemu by się przydało w****. :D
A tak teraz serio.. Coutinho to jeden z lepszych jak nie najlepszych transferów w tym sezonie. Jego główne zadanie to zastąpić odchodzącego Iniestę. Jest na dobrej drodze by chociaż po części go zastąpić jak i również zastąpić Neymara w ataku. Widać Coutinho ogromny ma talent zarówno w pomocy ( kapitalny przegląd pola ) jak i również potrafi niezle piłki wkręcać i oddawać strzały. Do tego dysponuje kapitalnym darem do dryblingów, co tu mówić, każdy o tym wie, jest świetny. Rakieta ostatnio pokazał, że też jak chce to potrafi, Rakieta ma swoje zadania wyznaczane przez trenera. Raz mnie irytuje jego gra, raz mnie cieszy.. taka... sytuacja :)
« Powrót do wszystkich komentarzy