Barcelona wysoko wygrywa z Villarrealem, dublet Dembélé

• Paulinho 16'
  • Lionel Messi 45'
  • Ousmane Dembélé 87', 90'
  • 54' Nicola Sansone

W zaległym spotkaniu 34. kolejki LaLigi Barcelona pokonała Villarreal 5:1 i zrobiła kolejny krok na drodze do zakończenia sezonu ligowego bez choćby jednej porażki.

Barcelona przystąpiła do tego spotkania z kilkoma zmianami w podstawowym składzie. Od pierwszej minuty zagrali m.in. Thomas Vermaelen, Lucas Digne, Ousmane Dembélé czy Paulinho. Zwłaszcza dla pierwszych trzech piłkarzy miała to być dobra okazja na pokazanie Ernesto Valverde swoich umiejętności.

Barcelona zaczęła mecz z Villarrealem dość spokojnie, wcale nie rzuciła się do gardła rywalom, ale i tak po jedenastu minutach gry wyszła na prowadzenie. Indywidualną akcję przeprowadził Dembélé, który minął kilku rywali, a następnie oddał strzał na bramkę gości. Sergio Asenjo obronił to uderzenie, ale odbił je na tyle nieskutecznie, że do piłki dopadł Philippe Coutinho. Brazylijczyk nie miał problemu z wpakowaniem futbolówki do bramki.

W 14. minucie pierwszą dobrą akcję przeprowadzili goście. Pablo Fornals oddał groźny strzał, ale Jasper Cillessen nie dał się zaskoczyć. Po chwili Barça prowadziła już 2:0. Wychodzący za linię obrony Lucas Digne otrzymał znakomite prostopadłe podanie od Andrésa Iniesty i wyłożył piłkę Paulinho, który zaliczył swoje pierwsze trafienie od 14 stycznia.

W ostatnim kwadransie pierwszej części gry Barcelona spuściła nieco z tonu, dzięki czemu Villarreal kilka razy miał okazję do tego, aby pojawić się na połowie BlaugranyŻółta Łódź Podwodna stworzyła jedną bardzo dobrą szansę na gola, ale i tym razem z dobrej strony pokazał się Cillessen. Z kolei jeden z kontrataków Barcelony mógł okazać się zabójczy, ale podania Dembélé nie przyjął Messi. Barça zdołała jednak zdobyć bramkę do szatni. W 45. minucie kolejne fantastyczne podanie Iniesty wykorzystał Messi. Podopieczni Ernesto Valverde do przerwy prowadzili z Villarrealem 3:0.

Na początku drugiej połowy groźny strzał oddał Samu Castillejo, ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Cillessena. Więcej szczęścia zawodnicy Villarrealu mieli kilka minut później, gdy po strzale Pablo Fornalsa piłka odbiła się od Nicoli Sansone i wpadła do siatki. Cillessen reklamował zagranie ręką Włocha, ale sędzia pozostawał głuchy na te protesty. Po chwili Holender skutecznie interweniował na linii bramkowej po strzale głową Rodriego.

W 62. minucie na boisku pojawił się Luis Suárez w miejsce Andrésa Iniesty. Kapitan Barcelony kilka chwil wcześniej był bliski zdobycia gola po podaniu Messiego, ale zabrakło mu precyzji. Niedługo po zejściu Iniesty boisko opuścił także Sergio Busquets, którego zastąpił Ivan Rakitić. Przez długie minuty na boisku działo się bardzo niewiele, a gdy Barça wreszcie rozegrała niezłą akcję, sędzia odgwizdał spalonego Coutinho po ekwilibrystycznym podaniu Dembélé. W 80. minucie Valverde przeprowadził ostatnią zmianę, a na boisku pojawił się Yerry Mina w miejsce Gerarda Piqué.

W 87. minucie kapitalnym dryblingiem popisał się Ivan Rakitić, który minął dwóch rywali i wyłożył Dembélé piłkę na pustą bramkę. Francuz nie zmarnował tego prezentu i strzelił swojego drugiego gola w LaLidze. W doliczonym czasie gry Dembélé zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu po szybkim kontrataku i przelobowaniu Asenjo. Barcelona wygrała z Villarrealem 5:1 w zaległym spotkaniu 34. kolejki Primera División i zrobiła kolejny krok na drodze do zakończenia sezonu ligowego bez porażki.

FC Barcelona: Cillessen, Semedo, Piqué (80' Y. Mina), Vermaelen, Digne, Busquets (65' I. Rakitić), Iniesta (61' L. Suárez), Paulinho, Coutinho, Dembélé, Messi.

Villarreal CF: Asenjo, Mario, Álvaro, Víctor Ruiz, Jaume Costa, Trigueros (57' J. Fuego), Rodrigo, Fornals, Castillejo, Czeryszew (46' N. Sansone), Bacca (70' E. Unal).