Barcelona otrzymała ofertę rozegrania meczu towarzyskiego w Johannesburgu

Grzegorz Zioło

7 maja 2018, 20:00

Mundo Deportivo

21 komentarzy
  • Barcelona otrzymała ofertę rozegrania meczu towarzyskiego w Johannesburgu
  • Rywalem Blaugrany ma być zespół Mamelodi Sundowns, a proponowana data spotkania to 16 maja
  • Mecz ma być częścią obchodów setnej rocznicy urodzin Nélsona Mandeli

FC Barcelona otrzymała konkretną ofertę rozegrania meczu towarzyskiego w Johannesburgu z zespołem Mamelodi Sundowns. Prezydentem klubu jest Patrice Motsepe, prawdziwy mecenas sportu w Republice Południowej Afryki i aktywista broniący pamięci Nélsona Mandeli. Wspomniany mecz towarzyski miałby odbyć się w ramach obchodów setnej rocznicy urodzin byłego prezydenta RPA.

Propozycja jest bardzo korzystna finansowo, a mecz miałby zostać rozegrany 16 maja. Wczoraj Patrice Motsepe był obecny w loży Camp Nou razem z prezydentem południowoafrykańskiej federacji piłkarskiej Dannym Jordaanem i dyrektorem biur LaLigi w Afryce Antonio Barradasem.

Spotkanie z Mamelodi Sundowns byłoby także swego rodzaju hołdem dla Andrésa Iniesty, dla którego stadion w Johannesburgu ma szczególne znaczenie. To właśnie tam w 2010 roku kapitan Barçy strzelił zwycięskiego gola dla Hiszpanii w finale mistrzostw świata z Holandią. W swoim pożegnalnym tygodniu Iniesta mógłby więc odwiedzić obiekt, na którym przeżył swój najpiękniejszy moment w karierze reprezentacyjnej. Kilka dni później w meczu z Realem Sociedad odbędzie się ceremonia pożegnania pomocnika, który przez całą swoją dotychczasową karierę był związany z Blaugraną.

Oferta jest poważnie rozważana w gabinetach Barçy i to właśnie klub z Katalonii zaproponował datę 16 maja. Ostateczna decyzja nie została jednak jeszcze podjęta. Działania ze strony klubu koordynuje dyrektor generalny Oscar Grau. W RPA mecz jest już traktowany jako potwierdzona część obchodów setnej rocznicy urodzin Nélsona Mandeli. W 2007 roku delegacja Barcelony również odwiedziła ten kraj i w ramach wizyty rozegrany został mecz towarzyski, w którym rywalem Blaugrany także była drużyna Mamelodi Sundowns. Zaproszenie na spotkanie w Johannesburgu ma otrzymać wiele znanych osób, między innymi prezes FIFA Gianni Infantino i były prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Fot. Tomás Quifes Correa / CC BY-NC 2.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I pewnie każdy swoim jachtem popłynie żeby od razu wakacje odhaczyć xD

Tam teraz biją białych.

Zamiast grać w RPA to powinni odmówić przez to co tam się aktualnie dzieje...

Tak, to znakomity pomysł. Jestem jak najbardziej za, termin idealny. Tylko żeby nie męczyć piłkarzy lotem powinni jechać pociągiem albo autokarem. I w sumie jakby już tam pojechali to dlaczego tylko na jeden mecz? Mogli by zagrać jeszcze ze dwa-trzy. I przy okazji zahaczyć o Australię albo Grenlandię.

Żeby tylko ten dodatkowy mecz nie wpłynął na to, że stracimy szanse na tytuł w meczu z Realem Sociedad. Co prawda gramy u siebie, ale to dalej Real Sociedad

Może zagracie ze Stalą albo Resovią Rzeszów ? XD

Mamelodi Sundowns dobry klub coś ktoś wie ?:D

Mogą przyjąć ofertę, wiadomo, że podstawowi gracze nie wystąpią w tym meczu. Pokusiłbym się nawet na powołanie 2/3 graczy z juvenilu.

Uważam że w takim przypadku powinni decydować piłkarze.

Ja proponuję następny mecz zagrać na księżycu...

Chałtura na zarobek. Poziom sportowy - zero. Żenująca propozycja ale znając życie po pół miliona zielonych w kieszeni nie zaszkodzi. Tracę szacunek do piłki nożnej. Szejki, petrodolary, Chiny, Karar (nie w nosie). Wypaczenia. Kidyś piłkarz jak nie dawał rady szedł na emerture. W trenerkę. Do roboty. Wszędzie. Teraz do Chin, Kataru i Indii. Uwłaczające dla topowego sportowca. Wiadomo że miliony nie śmierdzą ale niesmak pozostaje. To tak jakby M. Jordan przed emeryturą podpisał kontrakt w lidze Chińskiej. Miliony niebotyczne ale brak klasy

Okazja fajna, dla Andresa fajnie, dobrze że kasa by się zgadzała, ale lecieć taki kawał między meczami ligowymi ? No nie wiem