Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Łukasz Lewtak

22 kwietnia 2018, 02:11

43 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

"Wieczny mistrz" - Mundo Deportivo pisze oczywiście o zwycięstwie Barcelony w Pucharze Króla. Barça wygrała Copa del Rey po raz 30. W finale dała pokaz gry i strzeliła pięć goli Sevilli. Andrés Iniesta podniósł trofeum do góry jako kapitan w swoim ostatnim finale w barwach Barcelony. Cały stadion skandował jego nazwisko. Atlético chce dziś wygrać z Betisem i przygotowywać się do meczu z Arsenalem. Márquez stracił pole position przez sankcję.

"Niech żyje Król!" - Sport pisze, że Barça zmiotła Sevillę i ponownie zdobyła Puchar Króla. To już 30. zwycięstwo Barcelony w tych rozgrywkach. Mecz finałowy zamienił się w zasłużony hołd dla Iniesty, który pożegnał się z Barçą w wymarzony sposób.

L'Esportiu pisze o "królewskim marszu". Barça podarowała piłce nożnej oraz Inieście najlepszy finał Pucharu Króla w historii. Katalończycy wygrali te rozgrywki po raz czwarty z rzędu. Wygwizdano króla i hymn Hiszpanii, a policja wywierała presję na kibiców Barcelony. Dziś Girona zagra w lidze z Espanyolem.

"Ostatni cesarz" - Marca pisze, że Iniesta był liderem Barcelony, która dała historyczny recital. Teraz kapitan Barçy odejdzie do Chin. Barcelona zdobyła czwarty z rzędu i 30. w swojej historii Puchar Króla. Sevilla była karykaturą, kibice z Andaluzji pożegnali drużynę Montelli gwizdami. Zidane prosi swoich zawodników o więcej goli, Sporting zagra z Interem Movistar, a Nadal powalczy o jedenaste zwycięstwo w Monte Carlo w finale z Nishikorim. 

"Iniesta, nie odchodź" - nawołuje na okładce AS. Dziennik pisze, że Andrés Iniesta był duszą Barçy, która zdobyła Puchar Króla. Kapitan Barcelony był oklaskiwany przez wszystkich. Uli Stielike mówi, że Bayern powinien zagrać z Realem w finale. W meczu Atlético z Betisem nie wystąpi Diego Costa, który może nie wystąpić także w starciu z Arsenalem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie ma podziału na gazety katalońskie i hiszpańskie (lub madryckie) jeśli gra Iniesta...

@-Tomasso-: katalońskie to wciąż hiszpańskie ;) nie dodawajmy sobie

@americano: Wiecie o co chodzi ;-) Też nie lubię takiego podziału ale kiedy gra Iniesta... On nigdy nie ma wrogów na boisku, ma rywali. Nieważne czy gra z Realem czy kimś innym.

@-Tomasso-: Tylko Baskowie "go nie lubią" :)
« Powrót do wszystkich komentarzy