Gaspart: Figo był tchórzem, który nas zdradził, a Neymar odszedł dla pieniędzy

Dariusz Maruszczak

5 marca 2018, 18:30

Marca

91 komentarzy

Były prezydent FC Barcelony Joan Gaspart udzielił wywiadu dla Radio Marca, w którym przeanalizował bieżące kwestie związane z działalnością klubu, a także poruszył kilka tematów z przeszłości.

Piqué: Piqué może zostać prezydentem FC Barcelony. Znam go od dziecka i pokazał już, że dobrze radzi sobie jako przedsiębiorca. Jeśli Beckenbauer, Ángel Maria Villar czy Platini mogli nimi zostać, to dlaczego Piqué nie mógłby być prezydentem Barçy?

Pożegnanie Cruyffa: Klub stanął na wysokości zadania w ostatnich momentach życia Cruyffa. Jego syn i żona byli wdzięczni Barcelonie.

Guardiola, Luis Enrique, Valverde: Guardiola i Luis Enrique są różni, Pep udowodnił to w Bayernie, City, a także w Barcelonie. Nikt nie sądził, że Luis Enrique będzie kontynuował jego sukcesy lub je przewyższy. To samo dotyczy Valverde, a tymczasem bije on rekord meczów bez porażki. W Blaugranie jest grupa wspaniałych piłkarzy i stąd też, niezależnie od trenera, są takie wyniki.

Transfer Dembélé: Wierzę, że w sprawie Dembélé klub wiedział, co robi. Ceny na rynku niestety nie stawiają Barcelony w dobrym położeniu. Obecny rynek jest szalony, ale to nie Barça go zepsuła.

Barça pozbawiona swojego DNA?: Valverde nie porzucił DNA Barçy, nie przegrał jeszcze ani jednego meczu w LaLidze. Jest sprytny i dobiera taktykę pod kątem posiadanych zawodników. Nie cieszę się wtedy, gdy Barcelona dobrze gra, tylko kiedy wygrywa. Ludzie mogą iść do teatru czy do kina i się tym cieszyć, ja cieszę się tylko, gdy Barça wygrywa. Jeśli Barcelona gra bardzo źle i wygrywa, jestem szczęśliwy i kładę się spać zadowolony.

Neymar w Realu Madryt?: Nie można porównywać ewentualnego odejścia Neymara do Realu z tym, co zrobił Figo. Figo odszedł podstępnie pod osłoną nocy i nie było już czasu na wzmocnienie zespołu. Teraz po odejściu Neymara można jeszcze było to zrobić. Nie mam już kompleksów. Ci, którzy mają odejść, odchodzą.

Figo a Neymar: Figo był tchórzem, który nas zdradził. Natomiast Neymar odszedł dla pieniędzy.

Cristiano Ronaldo: Cristiano ma się całkiem dobrze, mam nadzieję, że go sprzedadzą. Jest wspaniałym piłkarzem i nie podoba mi się, że gra w Realu Madryt. Liczę, że Real go sprzeda i zarobi dużo pieniędzy, a nie będzie mógł go zastąpić, ponieważ nie ma zbyt wielu zawodników, którzy go przypominają.

FC Barcelona a niepodległość: Bartomeu jest prezydentem milionów kibiców Barcelony, klub jest bardzo kataloński i robi to, co ma robić: być katalońskim klubem, ale szanującym miliony culés na całym świecie. Wątpienie w niego jest niesprawiedliwe. Bartomeu jest bardzo kataloński i nie rezygnuje z bronienia Barcelony, także przed tymi, którzy nie są Katalończykami.

Messi: W przypadku utworzenia republiki katalońskiej Messi zostałby w Barcelonie, ponieważ wciąż mielibyśmy wspaniałą drużynę i gralibyśmy w Lidze Mistrzów. Problemem jest uzyskanie stabilności w kraju i utworzenie rządu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wreszcie jakiś wywiad, w którym rozmówca mówi prawdę, a nie 'poprawne politycznie odpowiedzi'
« Powrót do wszystkich komentarzy