Lucas Digne ze złamanym palcem

Majerr

4 lutego 2018, 23:37

Marca/@FCBarcelona

45 komentarzy

Dzisiejszy mecz przeciwko Espanyolowi był pechowy dla Lucasa Digne’a, który nie dokończył derbów z powodu kontuzji palca prawej dłoni.

W 75. minucie meczu na Cornella El-Prat obrońca Barçy został zmieniony przez Jordiego Albę. Na pomeczowej konferencji Ernesto Valverde wyznał, że zawodnik sam poprosił o zmianę. Jak poinformował klub za pomocą swojego oficjalnego konta na Twitterze Lucas Digne ma złamany palec prawej ręki, a dostępność Francuza będzie zależała od przebiegu procesu powrotu do zdrowia.

Lucas Digne
Lucas Digne
  • Typ kontuzji:
  • Data odniesienia kontuzji: 04.02.2018
  • Przewidywany czas powrotu: nieokreślony

Kontuzja

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

"Złamany palec u ręki" Czy tak naprawdę zalicza się do kontuzji w świecie piłki nożnej? Bo moim zdaniem w niczym by nie przeszkadzał kontuzja u ręki. Rozumiem, gdyby grał w koszykówkę, albo futbol amerykański ale tak nie jest. :)

@4drian0: Tak, graj sobie ze złamanym palcem i bólem nie do wytrzymania..

@4drian0: Pomysl... jak biegniesz czy skaczes to luzno masz dlonie? Nie spinasz ich? Teraz wyobraz sobie bol za kazdym razem jak podejmujesz wysilek. Bol zlamanego.palca jest cholernie upierdliwy.
Akurat wiem to z doswiadczenia kiedy gralem w kosza. Mialem zlamane dwa palce i ledwo pamietam co sie dzialo bo mi sie zrobilo slabo. Za to zlamanie kistki z przemieszczeniem pamietam bardzo dobrze i nie tracilem swiadomosci wcale :)
Komentarz usunięty przez użytkownika

@El dominatore: Właśnie w kosza.. Ja nawet ze złamanym palcem albo nadgarstkiem lubiłem/potrafiłem grać w piłkę, więc nie róbmy z piłkarzy jakiś "pedałków" Może jest to upierdliwe, ale nie przesadzajmy, mój Boże, nie raz zdarzyły się sytuacje, że piłkarz grał, ze złamaną nogą i nawet nikt nie zwracał na to uwagi..

@4drian0: Tylko że bardzo wiele starć w piłce nożnej wymaga użycia rąk. Jakieś przepychanki przy stałych fragmentach, walka o pozycję. Już pomijając fakt, że ręce też "biegną", nie tylko nogi. To, że Ty czyniłeś cuda na orliku, nie oznacza, że da się ze złamanym palcem uprawiać piłkę nożną zawodowo. Trochę za duża stawka.

@4drian0: Niedawno Asensio pauzował bo mu coś wyszło po depilacji nóg :-D złamany palec to przy tym poważna kontuzja

@palel95: Jak dobrze pamiętam to Suarez i Pique bodajże był wstanie grać z kontuzją palca, więc proszę, Cie nie mów mi, że w profesjonalnej piłce nie da się grać z kontuzją palca...

@4drian0: Złamanie to złamanie , boli okropnie , jakby był w stanie to by napewno zagrał , bo wie że szans nie dostaje za dużo ale najwidoczniej nie mógł i pewnie niechciał narażać drużyny na popełnienie błędu ,ponieważ musieli gonić wynik wiedział że Alba da z siebie 100% a on w tym momencie nie.
To jest profesjonalizm i odpowiedzialność za drużynę

@4drian0: Kontuzja palca to niekoniecznie jego złamanie. Mogło to być wybicie ze stawu, czy cokolwiek innego. Pewnie Digne na jakichś dość silnych lekach przeciwbólowych mógłby zagrać nawet z Getafe (na jego grę przeciw Valencii nie ma co liczyć, czy jest kontuzjowany, czy nie), ale jeśli nie ma takiej potrzeby, po co ryzykować?

@BartomeuOut: Dobrze, ale Digne zszedł dopiero w 75' minucie, wiesz w której minucie dostał kontuzje? Nie wiesz... Może grał cały mecz z kontuzją, a może 15 minucie, zauważyłeś coś ? Nic, absolutnie nic, więc proszę Cie.. Nie każdy jest pi*dą , który ze złamanym palcem u ręki, kładzie się i płacze przy każdym kontakcie, bo każdy inaczej to przeżywa !!!

@4drian0: Kolego od złamań, znawco pi....d i twardzielu. .... Zamilknij.

@4drian0: Jak ty grałeś ze złamanym nadgarstkiem w kosza to szanuję. Ja ledwo w fife na xboxie grałem ze złamanym nadgarstkiem. Ale chyba można grać bo Sane na początku sezonu albo przed miał jakby jakąś szynę kolorową na palcu.

@sokot: Okej, już nie mam zamiaru się kłócić, że paluszek złamany, "ała" jaki to straszny ból o mój Boże, przecież jak ja doniosę zakupy do domu ze złamanym paluszkiem, najlepiej nie ruszać się i czekać się, aż samoczynnie się wyleczy..

@4drian0: Ok, chcesz nam przekazać, że jesteś mega męski, bo na Orliku grałeś ze złamanym palcem, a Lucas jest "pedałkiem", bo poprosił o zmianę.

Kolega u góry tłumaczył, że wymagania na Orliku są "nieco mniejsze", niż w ligowych derbach Barcelony. Na dodatek, dalsze maltretowanie złamanej kości grozi (również na Orliku) przemieszczeniem kości/odłamów kostnych lub uszkodzeniem stawów. Operacja dłoni + druty to nie tylko dłuższa przerwa, ale również ryzyko utraty precyzji ruchów (a Lucas prawdopodobnie używa prawej dłoni również w życiu prywatnym).

Męskość to nie jest bezmyślne zgrywanie twardziela, to raczej odpowiedzialność za swoje decyzje - również w kwestiach zdrowotnych.

@robsesh: Gdzie ja napisałem, że można grać w kosza, ze złamanym palcem!? Właśnie chciałem napisać różnicę między koszem, a piłką nożna, gdzie tak naprawdę nie potrzebny jest ten ch*lerny palec...

@4drian0: Grałeś ze złamanym nadgarstkiem w piłkę ? Podziwiam :), sam ostatnio miałem owe złamanie, gips na 6 tygodni i nie wyobrażam sobie aby biegać z tym złamaniem, ból masakryczny

@Pawello328: Przecież, są różne stopnie złamania, chłopie.. Może Ty miałeś te poważniejsze, a ja lżejsze!? Czy gdzieś tutaj jest napisane jakie poważnego Digne doznał złamanie?! Nie jest, wiec proszę Ciebie...

@4drian0: Granie z jakimiś urazami to typowe zachowanie pod publiczkę albo ktoś jest masochistą. Z takim podejściem długo nie pożyjesz. Woleć udowadniać komuś, że ma się wielkie cojones i robić sobie samemu krzywdę. Chłop nie jest chłopem bo robi coś co mu sprawia ból i udaje, że tego nie czuje. Parodia.

@4drian0: Kolego inteligenty ... jeśli boli Cie odpowiedzialność i mądrość Lucasa względem naszego zespołu. Bądź co bądź złamanie krępuje ruchy więc gracz nie daje z siebie 100% a profesjonalista che to robić to ja nie mam pytań. Ile masz lat twardzielu ?

@sokot: Czy ja muszę to napisać caps lockiem. MY TAK NAPRAWDĘ NIE WIEM JAK POWAŻNE JEST ZŁAMANIE, NIE KAŻDE ZŁAMANIE ELIMINUJE PIŁKARZA Z GRY !!!

@4drian0: Na początku napisałeś, że złamanie ręki (nie napisałeś jakie, po prostu złamanie) to nie kontuzja w piłce nożnej. Teraz nagle piszesz coś innego. Weź może skończ, bo Ci coś nie wychodzi xd.

@4drian0: Ale najwidoczniej te było na tyle bolesne że musiał zejść , czego ty ziomek tu nie rozumiesz ! Jakby był w stanie grać by to zrobił a najwidoczniej nie był i wiedział że nie da 100% od siebie a mecz tego wymagał

@4drian0: on po pierwsze jest BOCZNYM obronca czyli co chwila rzuca auty
a złamany palec przy tym to jak kula u nogi

@4drian0: Nienawidzisz Digne czy co, przede wszystkim porównywanie gry amatorskiej do Derbów Barcelony już stawia cię w dość ciekawej sytuacji, ale pozwól że ci wytłumaczę.
Digne jest obrońcą do tego bocznym ręce nie służą mu tylko do machania w kierunku kibiców, warunki na murawie były katastrofalne a rywale to banda rzeźników polująca na kości. Francuz postąpił odpowiedzialnie i skoro ty tego nie rozumiesz to trudno, zresztą nie wiem o co w ogóle ci chodzi skoro Alba był na ławce nikt nie wie jak zachował by się Digne gdyby nie było nikogo na LO, może zagryzł by zęby i grał dalej, no ale najłatwiej to kogoś wyśmiewać.

@4drian0: Żal dupę ściska jak się czyta takie komentarze...

@4drian0: Każde. Poza tym tak na przyszłość, może ci się przyda: największymi ci ... mi są ci którzy muszą udowadniać że nimi nie są;)
konto usunięte

@kondi21: Czy ja wiem :D Grałem na bramce, piłka złamała mi palec, poszedłem do ciecia na orlik, zawinął mi 2 palce razem, wszedłem w pole, dograłem do końca. Potem się okazało, że mały palec mam złamany z przemieszczeniem. Ale da się :P
Fakt, że to orlik tylko, nie LaLiga :D

@4drian0: "nie raz zdarzyły się sytuacje, że piłkarz grał, ze złamaną nogą ". W takich sytuacjach żałuję, że na tej stronie lecą bany za przeklinanie

@zboras: Ja też raz w Liceum grałem że złamanym łokciem na asfaltowym boisku.. W czasie gry nawet tak bardzo nie odczuwałem złamania, ale pod koniec meczu to już było masakrycznie.. Niesamowity ból..
« Powrót do wszystkich komentarzy