Ballou Tabla podpisze dziś kontrakt z Barceloną

Grzegorz Zioło

24 stycznia 2018, 14:15

Mundo Deportivo

15 komentarzy
  • Ballou Tabla podpisze dziś kontrakt z Barceloną
  • Kanadyjczyk zaliczył 21 występów w MLS w zeszłym sezonie w barwach Montrealu Impact
  • 18-letni zawodnik gra na pozycji prawego pomocnika

Ballou Tabla, piłkarz Montralu Impact, przyleci dziś do stolicy Katalonii w celu podpisania kontraktu z FC Barceloną. 18-letni pomocnik z MLS jest uważany za jedną z najbardziej obiecujących postaci w kanadyjskiej piłce.

We wczorajszym wydaniu The Washington Post pojawiła się informacja, że wiele europejskich klubów wyraża zainteresowanie Tablą, a najbliżej pozyskania zawodnika jest Barcelona. Na razie nie wiadomo, czy Kanadyjczyk dołączy do drużyny rezerw, czy zacznie od występów w Juvenilu A, żeby móc spokojnie zaadaptować się do nowego otoczenia.

Tabla urodził się w Republice Wybrzeża Kości Słoniowej, ale jako dziecko przeprowadził się z rodziną do Kanady. W 2012 roku dołączył do szkółki Montrealu Impact. Zawodnik występuje po prawej stronie boiska i lubia angażować się w grę ofensywną. W zeszłym sezonie Tabla wystąpił w 21 meczach MLS, a w 11 z nich wychodził na boisko w pierwszym składzie. Zdobył dwie bramki, do których dorzucił dwie asysty. Pomocnik występuje w reprezentacji Kanady do lat 20.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

Mukke robi już go lubię xD

Na 18 to nie wygląda.
Ile lat musiałby grać w naszych młodzieżowych drużynach, żeby zwać się wychowankiem?

To są jacyś skauci którzy obserwują MLS ? Ostro .

W Kanadzie graja W Soccer! :D

A jednak.Wczoraj jak pisałem o tej informacji ,nikt nic nie wiedział, a dziś gość podpisuje kontrakt.Wniosek z tego taki,że od dziś trzeba bacznie śledzić Washington Post.Mają najlepsze info w sprawie transferów do Barcelony :)

No no moze w koncu my wychowamy jakiegos Dembele czy Mbappe. Takie wiadomosci ciesza. Trzymam kciuki

Prawdziwy Kanadyjczyk z krwi i kości hehe

"18-letni pomocnik z MLS jest uważany za jedną z najbardziej obiecujących postaci w kanadyjskiej piłce". Chyba dużo nie trzeba, żeby pochwalić się takim statusem. Życzę wszystkiego co najlepsze, abyśmy dzięki niemu zapomnieli o Messim i Ronniem.

jak się kiedyś dostanie do 1 składu to bedę go nazywał Tabaluga :P

Dobra inwestcja. Kosztuje grosze