Lista powołanych na jutrzejsze derby z Espanyolem

Majerr

8 września 2017, 21:35

FCBarcelona.es

72 komentarze

Piłkarze FC Barcelony są już gotowi na jutrzejsze wieczorne derby Katalonii. Po zakończeniu dzisiejszego treningu Ernesto Valverde podał listę 18-pilkarzy, którzy mogą otrzymać szansę występu w meczu trzeciej kolejki La Ligi przeciwko Espanyolowi.

Na dzisiejszych zajęciach pojawili się wszyscy niezmagający się z kontuzjami gracze pierwszej drużyny, a także zawodnik Barçy B Jokin Ezkieta. Po zakończeniu treningu w Ciutat Esportiva Ernesto Valverde przedstawił swoim podopiecznym listę powołanych.

Po raz pierwszy w swojej karierze Ousmane Dembélé został powołany na mecz w barwach Blaugrany. Oprócz tego warto zauważyć, że na listę powraca Luis Suárez, który nie zagrał w dwóch pierwszych kolejkach z powodu kontuzji odniesionej podczas rewanżowego spotkania o Superpuchar Hiszpanii przeciwko Realowi.

Jeżeli chodzi o nieobecnych, Ernesto Valverde nie będzie mógł skorzystać z usług Sergiego Roberto. Wychowanek odczuł na dzisiejszym treningu ból w lewym stawie kolanowym, dlatego z powodu ostrożności szkoleniowiec Barçy postanowił nie powoływać 25-latka.

Z kontuzjami wciąż zmagają się Rafinha i Arda Turan, natomiast Thomas Vermaelen, Denis Suárez i Aleix Vidal zasiądą na trybunach decyzją trenera. Ostateczna lista powołanych wygląda następująco:

Bramkarze: ter Stegen, Cillessen

Obrońcy: Semedo, Piqué, Mascherano, Jordi Alba, Digne, Umtiti

Pomocnicy: Rakitić, Sergio, Iniesta, Paulinho, André Gomes

Napastnicy:  Luis Suárez, Messi, Dembélé, Deulofeu, Paco Alcácer

Na oficjalnej stronie internetowej FC Barcelony opublikowano także program piłkarzy Barçy przed pierwszym meczem nowej edycji Ligi Mistrzów. W poniedziałek o 17:30 podopieczni Valverde rozpoczną przygotowania do starcia z Juventusem. Godzinę wcześniej na konferencji prasowej pojawią się szkoleniowiec Barçy i jeden z jego podopiecznych.

Natomiast Juventus zrezygnował z odbycia treningu na Camp Nou. W poniedziałek około 17:45 Włosi mają pojawić się na stadionie Barçy, aby sprawdzić stan murawy. Pół godziny później oczekuje się, że Massimiliano Allegri i jeden z jego zawodników stawią się w sali konferencyjnej.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Denis mógłby spokojnie znaleźć się na liście kosztem Paco lub Gomesa...
konto usunięte

Paulinho jak cieszy ta jape :D

Heh zaczyna się z Vidalem nie udał mu się jeden mecz i znowu pewnie będzie się marnował , a gdy później semedo da dupy znowu dostanie szanse i każdy będzie się nad aleixem spuszczał

Ja bym dał Denisa zamiast Gomesa i byłoby dobrze

Dobrze gdyby w zimę udało sie chociaż ściągnąć kogoś mni. Alli,Eriksen,Ozil,Rabiot,Coutinho moim zdaniem nie wyjdzie tak samo jak Asensjo ,ktrego Barca mogła kupić za grosze ale lepszy byl Brazylijczyk.

Szkoda że Denis został skreślony a taki Gomes znalazł się w kadrze. Poza tym przy braku Roberto, niepowołanie Vidala też mnie trochę dziwi, bo jeśli Semedo nabawi się urazu albo będzie grał słabo to nie mamy alternatywy na ławce.

Nie bardzo rozumiem ograniczeń ilościowych w kadrze meczowej. Za mało krzesełek w boksach ?

A może po prostu Sergi Roberto i Denis są szykowali na wtorek(Juventus)?

Boże ale się wszyscy przejęli nieobecnością Denisa . Ostatnio Gomes nie był powołany i teraz padło na Denisa , mamy tylu środkowych pomocników że raz ten usiądzie na trybunach a potem drugi .
A tu już wypożyczenia itp.

Nie rozumiem, Denis zlapal forme, gral dobrze a w nagrode dostaje miejsce na trybunach, w ten sposob nigdy sie nie rozwinie.

Czy S. Roberto jest popsuty?

Lepiej było wypożyczyć Denisa. Coś Valverde średnio na niego stawia. A chłopak ma potencjał.
Komentarz usunięty przez użytkownika

Każdy trener ma swoich pupili. Enrique nie lubił Vidala, Valverde nie przepada za Denisem :/

Tak patrząc na nasza druzyne to jest w czym wybierać, nie ma żadnego pewniaka do gry oprócz wiadomo kogo. Szkoda jednak że ta wyrównana kadra to kadra mocnych średniaków.

Nielogicznym jest ze Denis kosztem Gomesa siedzi na trybunach, porownujac ich forme to jest to jeszcze bardziej nielogiczne, jednynym czym przewyzsza Gomes Denisa to....wzrost.... Pozyjemy zobaczymy czy trener dobrze robi
konto usunięte

Ciekaw jestem co wymyśli Ernesto :) Espanyol gra twardo to może to wyglądać: Mats, Semedo, Pique, Umtiti, Alba - Busquets, Paulinho, Iniesta, MSD :) Chociaż wątpię że Paulinho, Suarez i Dembele wejdą razem od 1 minuty :)

Ter stegen

Semedo Pique Umtiti Digne

Paulinho Gomes

Deulofeu Messi Iniesta

Paco

Jak ma być ławka, to muszą grać wszyscy. Każdy zawodnik musi czuć pierwszy skład. Być pewny siebie, ambitny. Przy korzystnym rezultacie Suarez Dembele Busi. Sergio musi poczuć, że ma konkurencje i może stracić skład.

Jak nie lubię Denisa, tak w momencie, w którym wypada Roberto, a Rakitić jest po lekkim urazie, jego nieobecność dziwi i niepokoi.

Komentatorzy będą mylić dwóch panów po prawej.

Można by było tym grać co sądzicie ?
3-5-2 (3-1-4-2)
Ter stegen
Pique Umtiti Mascherano
Semedo Messi Busquets iniesta Alba
Suarez, Dembele
4-4-2
Ter stegen
Semedo mascherano umtiti alba
Messi Busi Paulinho iniesta
Suarez Dembele
4-3-3
Ter stegen
Semedo umtiti mascherano alba
Busi rakitic iniesta
Messi suarez Dembele
konto usunięte

No to pooglądamy wreszcie nowych graczy. Bardzo ciekawi mnie występ Dembele? I czy on się czasem uśmiecha xD

Logika naszego sztabu- nie daj gościowi odejść do Napoli czy Spursów, niech siedzi na trybunach. To kpina według mnie. Najbardziej obiecujący rezerwowy początku sezonu, a jego kosztem ma miejsce Drewno Gomes

Juve zrezygnował z treningu na Camp Nou?!.. Ok.. Będzie ich to drogo kosztowało.. Cwaniactwo będzie karcone!! :) Vammooosss BARCAA!!

Paulinho wygląda tutaj jak czarny James Franco XD

Mina Paulinho i mina Dembele hehehe :-)

Jakoś denisa mi tu brakuje moim zdaniem powinien być w kadrze zamiast gomesa

Powinien byc Denis za Andreeee,a tak ze Vidal za Paco :-(

"niezmagający się gracze pierwszej drużyny" ??

Dembele jaki drobniutki
Komentarz usunięty przez użytkownika

Nasza pomoc wygląda magicznie.

Jestem zszokowany brakiem Denisa Suareza w 18 meczowej. Ja się zastanawiałem czy on nie dostanie szansy od początku w nagrodę za swoje dobre mecze w tym sezonie, a jego nie ma nawet na ławce. Problem musi tkwić w tym co dzieje się na treningach bo innej możliwości nie ma. Albo Denis nie przykłada się albo po prostu słabo w tych sesjach wygląda.

Hm, brak Roberta i Vidala... Czyli w razie tfu tfu tfu problemów Semedo, będzie łatanie prawej obrony przez Masche...

Po co ta ściema Valverde żeby ciężko pracować aby dostać szansę jak taki Denis w każdym meczu tego sezonu w którym zagrał był wyróżniającym się zawodnikiem i zamiast grać w podstawowym składzie to siedzi na trybunach.

Samedo-Pique-Umtiti-Alba
Sergio-Paulinhio
Dembele-Iniesta-Messi
Suarez
konto usunięte

Gomes kosztem Denisa - por que, Ernesto ?

Ja to widzę tak:
Ter Stegen
Semedo Pique Umtiti Alba
Rakitic Busquets Iniesta
Dembele Messi Deulofeu
ale już przekonaliśmy się, że Ernesto potrafi zaskakiwać i już zaskoczył przy powołaniach.

Ten Gomes to taki taki Misiewicz Barcelony...

Martwi, że nie ma Denisa Suareza, a zamiast niego pewien Portugalczyk. A może taki plan Ernesto. Jak Gomes się sprawdzi to będzie się liczył w kadrze, a jak nie to koniec szans.
konto usunięte

jak zobaczylem sklad to od razu wiedzialem co zobacze w komentarzach- bo tez nie ogarniam dlaczego Denis siedzi na trybunach, a Gomes dostal powolanie

Gomes powinien zagrać w pierwszym składzie i pokazać czy to jest cały czas ten sam Gomes czy wziął się ostro do pracy.

Szkoda że brakuje Denisa :( poza tym wszystko ok :) lepszej jedenastki na chwile obecna nie widzę ;)
ter Stegen,
Semendo, Pique, Umtiti, Alba,
Rakitić, Sergio, Iniesta,
Messi, Suarez, Dembele

Trzeba wygrać jedziemy po 3 punkty VISCA EL BARCA :-)

Źle wygląda nasza linia pomocy...

Szkoda, że nie ma Denisa.

Hmm...ciekawe czemu Denis out. Pomimo, że to trochę niepokojące to ufam Ernesto i mam nadzieje, że nie będzie się taka sytuacja powielać.

Ter Stegen
Semedo Pique Umtiti Alba
Rakitić Paulinho Iniesta
Messi Suarez Dembele

Taki składzik bym chciał jutro zobaczyć od pierwszych minut :)

Gomes out Denis in!