Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Majerr

23 sierpnia 2017, 05:00

112 komentarzy

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L'Esportiu, Marca i AS? Przekonacie się poniżej.

„Nie dla Seriego” – Mundo Deportivo twierdzi dzisiaj, że kiedy transfer Iworyjczyka był o krok od zamknięcia, szkoleniowcy Barçy odradzili sprowadzenie gracza Nicei. Na górze dowiemy się, że Barça pozywa Neymara, domagając się zwrotu pieniędzy wypłaconych za podpisanie nowej umowy. Katalończycy chcą także 8,5 mln euro za wyrządzone krzywdy. Na samym dole przeczytamy o awansie Sevilli do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Obok czytamy: „nie przebaczają Cristiano, a Portugalczyk ponownie mówi o niesprawiedliwości”. Na koniec informacja o transferze Adama Hagana do koszykarskiego zespołu FC Barcelony.

„Negocjują z Di Marią!” – Sport twierdzi natomiast, że Argentyńczyk jest alternatywą dla Coutinho w przypadku niepowodzenia w rozmowach z Liverpoolem. Barça robi postępy w negocjacjach z PSG, który pozwala swojemu zawodnikowi na odejście. Z rynku transferowego czytamy także: „sprowadzenie Coutinho znacznie się komplikuje, jednak Barça nie daje za wygraną”. „Seri żegna się z Niceą i dzisiaj powinien zostać piłkarzem Barcelony”. Dembélé jest o krok od katalońskiego klubu, pozostało jedynie uzgodnić wysokość zmiennych”. Na dole znajdziemy wiadomość: „członkowie tridente spotykają się ze sobą w dzień, w którym Barça składa doniesienie na Neymara. Brazylijczyk świętował urodziny swojego syna, a Katalończycy domagają się zwrotu premii”.

Dziennikarze L’Esportiu zapewniają natomiast, że Barça chce transferu Seriego. Plan A ugrzązł w miejscu i Katalończycy liczą, że przepełniony już środek pola zostanie wzmocniony przez rewelację Nicei. Na dole wiadomość o spotkaniu tridente w domu Messiego. W tym samym dniu Barça złożyła donos na Brazylijczyka. Na samej górze informacja o transferze Adama Hangi do koszykarskiego zespołu Barçy.

„Również zostają w zespole” – Real zapewnia o kontynuacji swojego projektu. W najbliższych dniach klub ma ogłosić nowe kontrakty Marcelo (2022), Carvajala (2022), Isco (2022), Zidane’a (2020), Benzemy (2021), Varane’a (2022) i Asensio (2023). Oprócz tego wyższe będą klauzule odstępnych zapisane w umowach piłkarzy. Na górze zapowiedź meczu o Trofeo Santiago Bernabéu: „szansa na zobaczenie Ceballosa, Theo, Llorente i Achrafa”. Obok wypowiedź Cristiano Ronaldo po decyzji Trybunału Administracyjnego ds. Sportu o utrzymaniu kary zawieszenia dla Portugalczyka: „od niesprawiedliwości do niesprawiedliwości, jednak  nigdy mnie nie powalą”. Na dole czytamy o „niezłym show”. „Barça zaskarża Neymara w sprawie niewypełnienia warunków kontraktu, a szatnia Barcelony okazuje Brazylijczykowi swoje uczucie. Gracze Blaugrany bawili się z Neymarem podczas jego pobytu w Barcelonie”. Na samym dole podsumowanie cierpień Sevilli i awansie Andaluzyjczyków do fazy grupowej Ligi Mistrzów po szczęśliwej końcówce spotkania przeciwko Basaksehirowi.

„Bunt na Instagramie” – AS zauważa, że kilka godzin po ogłoszeniu przez Barçę decyzji o domaganiu się od Neymara 30 mln euro najważniejsi gracze zespołu Ernesto Valverde  zamieścili wspólne zdjęcia z Brazylijczykiem. Czytamy, że Messi i Piqué publicznie naśmiewają się z Bartomeu. Na samej górze zapowiedź Trofeo Bernabéu U21: „Real zaprezentuje młodych graczy i aktywuje Cristiano przeciwko Fiorentinie”. Z lewej strony informacja o wymęczonym awansie Sevilli do Ligi Mistrzów. Dowiemy się także, że Real nie będzie negocjował w sprawie Marcosa Llorente, o czym poinformowane zostało Atlético. Na koniec zaskakujące doniesienia z innych europejskich lig: „w Niemczech planuje się usunąć VAR. We Włoszech także system ten wzbudza wątpliwości”.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widać że piłkarze mają dość Bartka i jego bandy, zdjęcie z Neymarem pokazuje to dobitnie.
Nie zdziwię się jak Messi nie przedłuży kontraktu, chcąc wywrzeć presję na Cules aby go obalic :)

Di Maria...zPSG... jakby kto mi napluł w twarz...

Real nam odjeżdża pod każdym względem a my się bijemy o Di Marię który obrażał Nas i pewnie przepłacimy za niego jakieś 70 mln....

Di Maria nie powinien trafić do nas już chociaż z jednego głupiego powodu. Tak się nasi odgrażali, że doniosą na PSG za łamanie FFP, a teraz chcą paryżan zasilić dodatkowymi środkami?
Nie widzę logiki..

Jezeli zainteresowanie Angelem jest prawdziwe. To juz obdzieraja nas z resztek godnosci. Facet ktory uciszal Camp Nou ma byc naszym wzmocnieniem ?

Jak z PSG mamy robić interes to już lepiej Draxlera kupić.

To już nie jest plan A tylko cały alfabet.
konto usunięte

@Masson: To tak jakbyś byś podał do sądu syna sąsiada, i chciał pożyczyć od niego kosiarkę.

Mówcie co chcecie, ale ja jakoś po Serim nie widzę, żeby zbawił naszą pomoc. Zmienników to już tam jest aż za dużo, nam potrzeba kozaka i jakości. Kupić kogoś, żeby kupić jak Paulinho jest bezsensowym wyrzucaniem kolejnych grubych milionów w błoto.

Seri ma 26 lat, zapłacą za niego z 50 mln, Barcelona będzie pierwszym poważnym klubem, który będzie go weryfikował. Jak się nie sprawdzi to za rok w wieku 27 lat wypożyczą go gdzieś do Lyonu. A za dwa lata odsprzedają za jakieś 10 mln gdzie indziej.

Jak ten zarząd nie ma pomysłu jak sensownie wzmocnić zespół to niech zostawią te pieniądze na koncie komuś kto za rok zrobi z nich pożytek.

40 mln Paulinho, 50 mln Seri, 90 mln wydadzą, żeby poszerzyć ławkę o kolejnych przeciętnych zawodników jak na Barcelonę. Zamiast przed sezonem ustalić priorytety i opcje rezerwowe w stylu plan A Veratti, plan B Coutinho, plan C Eriksen i ruszyć po nich na początku okienka to teraz pieniądze jakie zapłaciliby by np, za Eriksena wyrzucą na rezerwowych.

Jaka jest polityka transferowa w ostatnich latach kazdy widzi i kazdy wie. To co mnie martwi to czas do konca. Skakanie z kwiatka na kwiatek, medialne spekulacje , ktore automatycznie podbijaja ceny zawodnikow. Zostal tydzien do konca okienka transferowego, kazdy wie czego Barca potrzebuje, kazdy wie, o jakich pilkarzach mowa. Jezeli pilkarz byl wart 40mln, to zadna druzyna nam go nie odda ponizej 100mln, bo wie, ze mamy noz na gardle a kasa z transferu Neymara kazdemu pachnie biznesem :) Za glosno tez sie mowi o pilkarzach na sprzedaz, im bardziej chcesz kogos sprzedac, tym nizej upadniesz. Zobaczcie na real ... oni nie wystawiaja na sprzedaz, tylko inne kluby negocjuja by ich sprowadzic. To z czego sie smialismy jeszcze 10-15 lat temu, to sami teraz realizujemy i z nas sie smieja.

@Dani81: Ja na hattrick nie liczyłem, ale liczyłem na jakieś przetrzymanie piłki, przerzuty na drugą stronę boiska, rozegrania piłki, prostopadłe piłki, a co mi się najbardziej rzuciło w oczy to głupie straty piłki blisko swojego pola karnego, które mogły skończyć się bramkami dla Włochów.
Tak wiem, to był jeden mecz, ma słabych partnerów, nie ma z kim grać itd.

@QuentinTarantino: Podobno jeszcze walcza o Wawrzyniaka. Tylko ten nie chce sie zbuntowac.

o krok to my jesteśmy od stracenia graczy typu Iniesta, Messi, Roberto, a nie o krok od sprowadzenia Dembele, Coutinho czy Seriego... Quo Vadis Barcelono ??

to pokazuje, że Neymar może nie jest taki zły jak go opisali - ale w klubie dzieje się coś potwornie złego, o czym nie mamy pewnie nawet pojęcia. Kto wie, czy odejście Neymara, to dopiero początek armagedonu. Widać po uśmiechach że chłopaki nie mają mu tego za złe. Wydaje mi się że Suarez zostanie tu póki jest Messi, a Messi nie wiadomo co robi - nadal nie przedłużył kontraktu i za rok może odejść za darmo - czyżby do przyjaciół z ManC lub przyjaciół z PSG

Seri nie dla Barcy. Seri blisko Barcy. Sprowadzenie Coutinho sie komplikuje. Barca nie daje za wygrana. Dembele - transfer kwestią godzin (10.08.2017r.) W razie niepowodzenia transferu Coutinho, Barcelona sprobuje sciagnac Di Marie, oferta 130mln + 70mln zmiennych juz przygotowana. Kierwa, rzygam już tym... Niech to okienko sie skonczy wreszcie.

Co sie ku..wa wyrabia....

Obejrzałem wczoraj 30 min. meczu Nicea-Napoli. Seri niczym się nie wyróżnił.

Nieco ponad tydzień i w końcu to wszystko się skończy Mam nadzieję że zarząd też

"nigdy mnie nie powalą" - wiem, że nie chodzi o kontekst murawy, jednak śmiesznie to brzmi z ust gościa, który niemal co mecz łapie kontakt z podłożem, niekoniecznie po faulu ze strony rywala :D

Pique śmieje sie z Bartomeu, piłkarze spotykają sie z Neymarem i nie maja mu za zle. A nas zarząd odwalą jakaś maniane. Bedą teraz sie po sądach ganiać, a Seri sie oddała. Był juz o krok, a tu kupa... co oni tam we łbach maja?! Po drugiej stronie Hiszpanii Real kwitnie. Największe gwiazdy odnawiają kontrakty. Zarząd powinien uczyć sie od Białych.... a co do podtrzymania tej kary dla Ronaldo to nie rozumiem, po co ta szopka. Przecież ewidentnie widać, ze gość nie symulował. Cóż, może i Cris ma racje, ucichła sprawa z fiskusem, a oni teraz wbijają kolejna szpilę...trochę to zachowanie dziwne i nielogiczne, bo przecież po analizie wideo widać wszystko dokładnie. A kataloński SPORT to trochę poniosło, choć w sumie tej "gazety" nigdy nie brałem na poważnie

@Bobo25: No Seri wyglądał naprawdę słabo w tym meczu.
Wiele do roboty nie miał a i tak partolił sporo.
Przyznam że oglądałem jego pierwszy mecz, jednak wypadł w nim fatalnie.
Podawanie piłki do tyłu lub do boku, no i te babole.
konto usunięte

@merida18: A co ma jedno z drugim wspólnego?

konto usunięte

jezeliby faktycznie trenerzy zablokowali ten transfer to bylby to kolejny pokaz amatorszczyzny Barcy, ciekawe co by zrobili jakby trenerzy juz po podpisaniu papierow sie zorientowali, ze Seri to jednak nie to ;) normalnie trenerzy akceptuja danego pilkarza przed rozpoczeciem negocjacji a nie tuz na ich ukonczeniu

@1Joey: Zigarettenschmuggler ma lepsze rzeczy do roboty niż gra w Barcy.

Brawo! Przegląd o tej godzinie zasługuje na pochwałę, przynajmniej przez takich jak ja, co to kładą się dosyć wcześnie, a wstają również wcześnie. Mundo przeczy Sportowi w kwestii sprowadzenia pomocnika z Wybrzeża Kości Słoniowej. "ass" jak zawsze sieje ferment.

Zabrali nam zaje.... Neymara a sprzedadza nam za kuor szmalu tego szczypiora. Nie mam pytan.

Seri wczoraj bardzo cienko zagrał

@Undertaker87: Nie odejdzie bo tu jest jego dom, a nie dlatego że byłby słaby w innych ligach.

Nadchodzi burza Panie i Panowie...

@AngryBarcaFan: Jeżeli bedziemy kupowac grajkow ktorzy nawet za bardzo nie wyrozniaja sie w swoich ligach czyt. Seri to czeka nas ten sam los. Niestety nie koniecznie dobrą opcją jest też kupowanie grajków po 100 Baniek i wiecej. Celem naszego zarzadu powinno byc wyszukanie 2,3 swietnych zawodnikow z niską klauzula, np Payet. Przy kupieniu 3 zawodnikow jego klasy wrocilibysmy do gry a za pozostala kase kupic 2 swietnie zapowiadajacych sie mlodych pilkarzy.

Wiedziałem, ze Sport i Mundo to nie najlepsze źródło informacji. Ale straciłem jakikolwiek szacunek do tych gazet. Nie wiem co za idioci tam pracują i kto ich zatrudnia ale oni nie maja zadnego szacunku do czytelników

Czy czeka nas taki sam los jaki spotkał AC Milan?

@koraldinho49: Na Valeta ......

czas wypić melise...

Di Maria nie odejdzie po co mialby odchodzic z druzyny sokoro ma 1 sklad i pewnie niesamowite zarobki.

8 dni do zrobienia z klubu największego pośmiewiska. 1 września cały zarząd powinn przejść ulicami Katalonii Shame Shame Shame !!!!!!:D

@bedi25: Oby Messi w Barcelonie też sie nie skończył

@Belas89: Jeśli nie przedłuży kontraktu to odejdzie - co to za presja?

Każda suma powyżej 30mln za Di Maria i to jeszcze płacona PSG będzie skandalem

@bulbo74: pewnie liczyłeś na hattrick

Myslicie, że to prawda o Di Marii, FCB chce kupić piłkarza, który otwarcie obrażał klub i cules w barwach PSG? pokazywał środkowy palec etc...Przecież DI Maria ma 29 lat i jest szklany, każdy kontakt z przeciwnikiem grozi kontuzją!
konto usunięte

@masik86: Tym bardziej, że Bayern chce go kupić i podobno ma zgodę na transfer.

@QuentinTarantino: I Hajto ale on przypomniał zwycięski skład Kaiserslautern w meczu z Bayernem...

@qbuteq: Daj Pan spokoj...

Messi na boisku. Mina jakby mial kogos rozwalic. Messi poza stadionem. Inny chlopak. Nalezy szybko cos z tym zrobic a to juz koniec okienka...

Krew człowieka zalewa jak widzi co wypisuje Mundo i Sport..

ha ha ha fit for it. vivo barca

@Bobo25: Tak się tylko czepiam. Nie oglądałem. Po prostu wk#rwia mnie to okienko transferowe

@zet: Zieliński moim zdaniem jednak za mala role odgrywa w druzynie, mamy pilkarza podobnie grajacego do Ziela, Rafinha, gdyby nie kontuzjogennosc z pewnoscia moglibysmy w nim widziec przyszlego inieste. Ale co fakt to fakt na ten moment Zielinski kreuje duzo wiecej od Gomeza,Rakiety razem wzietych, do tego ma dobry drybling, jest waleczny, tylko jeden mankament ktore pokazaly stare mecze repry, nie potrafi grac na innej pozycji niz za plecami napadziora. Pogral na skrzydle to cala Polska miala z chlopaka polewe tak jak niektorzy uzytkownicy tego serwisu z Fabregasa wystawiajanego najwyzej z calej druzyny. Pilkarz swietny aczkolwiek majacy swoje stale miejsce na boisku co tez Barcy nie pasuje bo u nas wymiennosc pozycji to jest ymmm BYLA bardzo mocna strona. VEB

@Prabuk955: A Zieliński z Naploli? Według mnie to też będzie jeden z najbardziej kreatywnych pomocników świata.

bartomeu z kazda decyzja co raz bardziej sie kompromituje. Najgorsze jest to ze cierpi przez to wizerunek klubu.

Seri pasuje do Barcy.

@koraldinho49: W Hiszpanii w tym roku okienko trwa do 1 września włącznie, więc mają jeszcze kupe czasu :DDDD

„Nie dla Seriego” – Mundo Deportivo twierdzi dzisiaj, że kiedy transfer Iworyjczyka był o krok od zamknięcia, szkoleniowcy Barçy odradzili sprowadzenie gracza Nicei. To co oni wcześniej nie konsultowali tego z trenerem ?

@newborn: Ta pique wszystko zalatwi.. jak wpakowanie sobie bramki i pokrycie ronaldo na lewą stronę odsłaniając prawe okno

wczoraj w nocy widziałem posta z oficjalnego fanpage barcy w którym witali di marie myślałem że to juz oficjalny transfer ;d
konto usunięte

Wierzycie Mundo? Zresztą sami zobaczcie to:
https://twitter.com/cruyffboy/status/900136984378789888

jak podaje alexrodrigz, Messi nie odnowi swego kontraktu pod wodzą Barto, czeka na to co wydarzy się z akcją Augustiego oraz pozostaje w kontakcie z Laportą. Może to fake, ale po wczorajszym umieszczeniu zdjęcia z Neymarem, wszystko jest możliwe...

To aż cieżkie do przyjęcia, że taki wielki klub, ma tak słaby zarząd. Niech dadzą władzę Piqué na pozostały czas do zamknięcia okienka transferowego, to on to wszystko ładnie nam załatwi.

Myślę, że poniższe słowa z linku, oddają uczucia nas wszystkich...

https://www.youtube.com/watch?v=CExlwc5DSpM

@2pacaveli: Sprzedalismy sie katarowi, a potem ich kopnelismy w dupe wiec zabrali Neymara i pstryczek w nos

@2pacaveli: Asensio, Vaskez, Casemiro, Kovacic, Isco dwa sezony temu tez nie siali postrachu...

Ale meksyk sie zrobił jednak nikogo nie kupimy, może damy im 200mln za Di Marie hahahha to juz jest żalosne co to będzie..