Sport: PSG i Barça negocjują już transfer Neymara

Łukasz Lewtak

29 lipca 2017, 12:52

Sport

140 komentarzy

Jak informuje kataloński dziennik Sport, dyrektor generalny Paris Saint-Germain Jean Claude Blanc dzwonił do dyrektorów FC Barcelony, aby poprosić o spotkanie w sprawie transferu Neymara.

Josep Maria Bartomeu podkreślił dziś, że jeśli Neymar chce przejść do PSG, na konto katalońskiego klubu musi wpłynąć równowartość klauzuli Brazylijczyka, czyli 222 mln euro. Dla Barcelony nie ma znaczenia, czy kwotę tę wpłaci sam piłkarz, czy zostanie osiągnięte porozumienie z francuskim klubem w sprawie transferu. Ostatnio hiszpański Urząd Skarbowy zmienił przepisy na wniosek La Ligi i od zapłaty klauzul kontraktowych nie są pobierane VAT oraz podatek dochodowy od osób fizycznych.

Sytuacja wygląda zupełnie inaczej z punktu widzenia PSG i Neymara. W przypadku jednorazowej zapłaty 222 mln euro klauzuli francuski fiskus może naliczyć podatek w wysokości nawet 100 mln euro. W takim przypadku transfer Neymara do PSG kosztowałby ponad 300 milionów, nie licząc pensji napastnika.

Zdaniem Sportu Barcelona na spokojnie wysłucha propozycji PSG. Neymar i jego ojciec, mimo że przebywają obecnie w Stanach Zjednoczonych i codziennie mają kontakt z przedstawicielami Barçy, oddali negocjace w ręce klubu z Paryża.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jakbym był trenerem, nie wystawił bym go do gry w dzisiejszym El Classico.. Niech siedzi sprzedawczyk na ławie. Po co ma grać? Jak już jest w innym klubie.
konto usunięte

@kondi21: Na razie jest w innym klubie zdaniem szmatławców. Poczekaj chociaż z takimi chamskimi odzywkami do oficjalki. Chociaż najlepiej byłoby sobie je wgl darować...

@kondi21: Absolutnie się zgadzam że jeśli Neymar odchodzi z Barcelony nie powinien dziś wystąpić w takim meczu z takim rywalem. Bo przecież to jest jest mecz tylko towarzyski.

@boojan27: Nie zdaniem szmatławców. Ten transfer jest w 100% przesądzony, jeśli śledzi się sprawie choćby pobieżnie to każdy powinien odróżnić fake newsy od tych rzetelnych. A rzetelnym newsem jest to że transfer Neymara jest już na ostatniej prostej.

@boojan27: Jakimi chamskimi?! To Neymar jest chamski, że odwala taki burdel.. Zero honoru!! Nigdy nie będzie człowiekiem pokroju Iniesty, Messiego.. W głowie ma tylko siano z pieniędzy, na normalne wartości nie ma miejsca.

@kondi21: Dokladnie. Sprzedawczyk lansujacy się w takim meczu ? No way.
Teraz szlagier w jakim może jedynie wystąpić to psg - O Lyon .... hahahha gdzie tym drużynom do Barca - Real, nawet MU - M City ciekawsze .... ale $$$$$ musi się zgadzać.

@kondi21: El Clasico*
« Powrót do wszystkich komentarzy