Jordi Mboula przechodzi do Monaco

Majerr

16 czerwca 2017, 21:58

Sport

80 komentarzy

Jordi Mboula jest już zawodnikiem AS Monaco. Klub z Ligue 1 zapłacił równowartość klauzuli odstępnego piłkarza wynoszącą trzy mln euro, pozbawiając tym samym Barçę jednej z jej największych pereł z cantery.

Na dzisiejszym porannym treningu Jordi Mboula pożegnał się już z kolegami z drużyny juvenilu A, przekazując im informację o swoim odejściu do Monaco. 18-letni zawodnik zwiąże się z klubem z Księstwa pięcioletnią umową. Były już napastnik Barcelony będzie występował w pierwszym, a także drugim zespole mistrza Francji. Sport pisze, że już od kilku tygodni było wiadomo, że piłkarz zdecydował się na transfer. Mboula odrzucił kilka propozycji Barçy, dając tym samym do zrozumienia, że nie wiąże on nadziei z canterą Barcelony.

W prasie pojawiało się wiele plotek związanych z przyszłością Mbouli. Swoje zainteresowanie usługami 18-latka wykazywało kilka klubów, w tym Benfica, jednak to Monaco było najbardziej zdeterminowane, aby pozyskać piłkarza z cantery Barçy. Brak porozumienia zawodnika z Blaugraną sprawił, że Monaco podjęło decyzję o wcieleniu w życie ostatecznego planu i zapłaceniu trzech mln euro będących równowartością klauzuli odstępnego zapisanej w umowie Mbouli z Barceloną. Sport podaje, że klub z Księstwa Monako był w stanie przystać na transfer z zawarciem zapisu o możliwości późniejszego odkupienia gracza przez Barçę, do czego jednak ostatecznie nie doszło.

Mboula jest kolejnym po Éricu Garcíi bardzo obiecującym zawodnikiem z cantery, który zdecydował się kontynuować swoją karierę poza La Masíą. O sprawie Garcíi informowaliśmy Was w tym artykule.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Przecież zarząd nie miał nic do gadania. "Mboula ODRZUCIŁ kilka propozycji Barçy, dając tym samym do zrozumienia, że nie wiąże on nadziei z canterą Barcelony" = nie chciał tu zostać, nie chciał nowego kontraktu, mimo że Barca oferowała mu takowy (zapewne z większą klauzulą). Przecież nie zmuszą go by podpisał coś wbrew swojej woli. Na mocy starego kontraktu mógł odejść za 3 mln bez gadania, bo tyle wynosiła klauzula i odszedł. Nie chciał spróbować przebić się do 1. składu, to krzyż na drogę i adios. Zobaczymy jak mu pójdzie.
konto usunięte

@Aqualitek: Przy takiej polityce obecnego naszego 'nierządu' to odrzucił oferty.
« Powrót do wszystkich komentarzy