Real wygrywa w finale Ligi Mistrzów

Majerr

3 czerwca 2017, 22:49

395 komentarzy

Klątwa Ligi Mistrzów przeszła już do historii. W dzisiejszym finale w Cardiff Real pokonał Juventus 4:1 i powtórzył wyczyn sprzed roku, dzięki czemu Los Blancos jako pierwsi obronili puchar Ligi Mistrzów.

W pierwszej połowie dzisiejszego finału kibice byli świadkami dobrej gry obu drużyn. Choć od początku spotkania mistrzowie Włoch sprawiali lepsze wrażenie, to na prowadzenie wyszli Los Blancos, którzy za sprawą gola Cristiano Ronaldo otworzyli wynik spotkania. Gracze z Madrytu nie mogli jednak zbyt długo cieszyć się z powodu prowadzenia, gdyż po siedmiu minutach spektakularnym strzałem popisał się Mario Mandużkić. Chorwat uderzył piłkę z powietrza i fantastycznym strzałem pokonał Keylora Navasa. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, a kibice oczekiwali na drugie równie dobre 45 minut.

Po zmianie stron na boisko wyszli jedynie gracze Realu. Podopieczni Massimiliano Allegrego zostali w szatni, co bardzo szybko przełożyło się na wynik. Włosi masowo zaczęli popełniać błędy, a jeden z nich zakończył się golem Casemiro w 61. minucie. Trzy minuty później Ronaldo wykończył akcję i na tablicy zrobiło się 3:1. Gracze Starej Damy byli absolutnie bezradni i do końca meczu nie potrafili nawiązać walki z dużo lepszym rywalem. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry dzieła zniszczenia dokończył Asensio, ustalając wynik na 4:1.

Nie będzie pierwszej Ligi Mistrzów dla Buffona. Nie będzie pierwszego w historii trypletu Juventusu. Cieszy się madridismo, a powody ku temu są wyjątkowe. Przez lata to my, kibice Barçy, mogliśmy wymieniać kolejne osiągnięcia, których fani Realu mogli nam zazdrościć. Dziś jednak nadeszła chwila, kiedy to sympatycy Los Blancos mogą dumnie nazywać się pierwszym zespołem, który obronił Ligę Mistrzów. Zasłużonemu zwycięzcy należy jedynie pogratulować.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Mam dwie refleksje:
Pierwsza - piłka nożna jest na strasznie niskim poziomie, skoro jak słaba drużyna jak Real potrafiła wygrać 3 z ostatnich 4 LM. Naprawdę wstyd piłkarska Europo. Na nic pieniądze szejków, na nic gigantyczne pieniądze za prawa TV w Anglii. Zdominował was wszystkich słaby Real. Bo Real jest słaby i nic i nikt mnie nie przekona że jest inaczej.
I o ile w poprzednim sezonie mieli autostradę do finału, to w tym mieli drogę naprawdę trudną. I bądźmy szczerzy - ani przez minutę nie byli w tej edycji zagrożeni odpadnięciem. No, może w rewanżu z Bayernem, ale ten dwumecz powinien być zakończony już w Monachium.
Refleksja druga - wszyscy liczyliśmy na karmę, ale chyba jej jednak nie ma. Ronaldo grający 10 dobrych meczów zapewne dostanie ZP, Real ciągnięty przez władzę, banki, sędziów i wszystkich co się da dominuje. Nie ma sprawiedliwości, przyzwyczajmy się do tego.

@kejdzi: Ja tego nie rozumiem dlaczego jest taka zawiść? Słaby REAL? jak by Barca w tym sezonie wygrała LM to nie pisal byś niski poziom piłki bo wygrała Barca?? naprawdę ludzie szanujmy się i oddajmy to ze Real był w tym sezonie najlepszy i taka jest brutalna prawda. To nie inni byli tak słaby ale Real tak mocny.
Kejdzi ja jako fan Barcelony kompletnie się z tym nie zgadzam masz jakąś pojeb,.... zawiść i wogóle przypominam, że my tez mieliśmy wiele spotkań gdzie sędziowie podarowali nam karnego ale to normalne ponieważ piłka jest tak szybka ze często ciężko wyłapać pewne sytuacje.
Brak sprawiedliwości? o czym ty kur piszesz chłopie! Czasami mam wrażenie ze piszą tutaj 5 letnie dzieci które piłką interesują się od Ery Guardioli... Gdzieś cie byli przed erą Guardioli czy Franka Rijkaarda kiedy Barcelona musiała grać w Pucharze UEFA i w lidze zajmowali 4-5 bądź 6 miejsce? mając takich asów jak Bonano w Bramce czy Rochemback w Pomocy? a przepraszam sraliście jeszcze w Pieluchy,......

@kejdzi: Naprawdę masz taki problem ze Złota piłka? Przeciez ta nagroda od lat juz jest nagrodą za sympatie a nie zasługi. Niech wygra Ronaldo. Tę, następną i 10 kolejnych.

Prawda jest taka ze gosc miał fantastyczną końcówkę sezonu. Z reszta jak cały Real. Pogratuluj im grzecznie i zakończ ten śmieszny wywód z honorem.

@rafpiet: Bzdury, bzdury, bzdury. Wyobraź sobie że pamiętam czasy Rochembacka w Barcelonie, co to w ogóle ma do rzeczy? Czy Real nie jest faworyzowany przez władze? Sądy? Władze miasta? Banki? Sędziów? Skąd oni mają cały czas pieniądze na gigantyczne transfery, skoro przychody i wydatki mamy praktycznie co rok takie same?Co z tego że czsami dostajemy karnego, skoro ten sezon był po prostu pod Real wydrukowany? I nie chcę tu osądzać czy sędziowie mylili się przez przypadek czy celowo. Fakty są takie, że gdyby nie ich błędy to my bylibyśmy mistrzami Hiszpanii.
A Real nie gra dobrze i fakt że zasłużenie wygrał tegoroczną LM nic tu nie zmienia. To nie oni są tacy dobrzy, tylko cała reszta tak cienka. Na czele z nami. Jesteśmy cieńcy jak sik pająka, bo nie potrafiliśmy nawet w dwumeczu strzelić bramki drużynie, którą Real rozsmarował po boisku w finale.

@escarabajo: Mam problem, bo domagam się elementarnej sprawiedliwości. To ma być nagroda dla najlepiej grającego piłkarza przez cały sezon a nie przez ostatnie 2 miesiące. Jak mają ją znowu przyznać Ronaldo, to niech przynajmniej nie ściemniają że jest najlepszy, tylko jak sam napisałeś, ma najwięcej sympatii.

@kejdzi: Dlatego sobie odpuść. Nie szkoda Ci nerwów? :)

@kejdzi: Sezon przegraliśmy tylko i wyłącznie PRZEZ SIEBIE. Sędziowie sędziami, ale tyle meczów co mu odpuściliśmy to kpina z kibiców.
Co do drukowania wszystkiego pod Real to słuchaj, trzeba spojrzeć obiektywnie. Mecz z Chelsea gdzie sędziował Ovrebo to nie był druk? Przeciez sędzia jawnie popchnął Barcelona dalej...

@kejdzi: Nie przyszło tobie do głowy, że Real ma bardziej kompetentną władzę? Poza tym ostatni gigantyczny transfer Realu jest z 2014 roku (James). Ba w oknie transferowym przed mijającym sezonem Real sprowadził do siebie tylko Moratę za 30 mln (którego wcześniej sprzedał za 20) i zarobił na sprzedanych zawodnikach około 40 mln, a dla porównania Barcelona wydała ponad 100 milionów, zarabiając niecałe 20.
Poza tym weź skończ pieprzyć, że Królewskim sędziowie pomagają bardziej niż Barcelonie bo oszukujesz sam siebie. Jeśli chcesz sprawiedliwości to ligę powinno wygrać Atletico, które prędzej może się czuć poszkodowane przez sędziów półgłówku.

@escarabajo: Właśnie szkoda, dlatego muszę dać im upust i posprzeczać się z innymi, a szlag mnie trafia.
A co do meczu z Chelsea to tak, sędzia nas przepchnął. Jeden mecz, jeden w ostatnich kilkunastu latach. A wszyscy nam to wypominają, zapominając jednocześnie o wcześniejszym dwumeczu z Chelsea gdzie Carvalho faulował Valdesa, czy chociażby o dwumeczu z Interem.
A o meczu Real- Bayern mam wrażenie już wszyscy zapomnieli...

@kejdzi: Niestety. Trzeba zacisnąć zęby i zapier... niech pokażą na boisku kto jest lepszy. Realowi jak się okazuje potrafi dorównać tylko Barcelona i przez ostatnie lata również Atletico.
No i ostatnio Legia:)

@Jnk: Półgłówku? Zluzuj majty, za takie słowa można tu dostać bana :)

@kejdzi: Szkoda, że za głupotę tu nie banują :/

@Jnk: A skąd pewność że to Ty jesteś tak bardzo mądry? Chociaż w sumie jeżeli twierdzisz że w tym sezonie w lidze sędziowie w równym stopniu pomagali Realowi i Barcelonie, to chyba jednak to ja jestem głupi.
konto usunięte

@kejdzi: Słaby Real, ale za to Barca mocna. Z takimi zawodnikami powinni zdobyć potrójną koronę. Andre Gomes chwalił się, że jest tym co najlepsze w Iniestie i w Rakiticu = najlepszy zawodnik świata. To będzie w takim razie najlepszy zawodnik świata na kolejną dekadę. Z takimi zawodnikami Barca powinna wygrać wszystko.

Dziadziuś Ronaldo jakimś cudem po fazie grupowej miał 2 gole, a Messi miał 10. I nagle Ronaldo chyba Geriavit zaczął łykać, bo w trudniejszej fazie strzelił 5 goli najlepszemu bramkarzowi świata Neuerowi (na pewno Neuer był wtedy w najgorszej życiowej formie i sędziowie pomogli), potem 3 gole najlepszej obecnie obronie na świecie - Atletico Madrid (tu też nie mieli dnia) i na koniec strzelił 2 gole drugiemu z najlepszych bramkarzy świata - Buffonowi (bramka po rykoszecie) oraz najlepszym obrońcom świata (BBC). Barca nie miała dnia, gdy grała z Juve, a Juve nie miał dnia, gdy grał z Realem.

W tym musi być jakiś spisek i masz rację kejdzi. Teoretycznie wszyscy mówią, że cała UEFA należy do Barcy, a jak widać rzeczywistość jest zuuupełnie inna. Messi ściągnął koszulkę w Madrycie i pokazał wszystkim kto rządzi. I tak musi być - Barca musi rządzić. Messi wiedział co robi i wcale nie żałuje tego, nawet z perspektywy czasu. Real chciał wkurzyć, że niby szansę dali Barcie na wygraną ligi. Messi wiedział od razu co jest grane. Messi wie jak Real jest słaby i dlatego pozwala na to, bo ma plan na przyszłość.
« Powrót do wszystkich komentarzy