Oficjalnie: Neymar został zawieszony na trzy mecze i nie zagra w El Clásico!

Dariusz Maruszczak

11 kwietnia 2017, 18:49

Mundo Deportivo

247 komentarzy

Sprawdziły się najgorsze obawy kibiców Barcelony. Neymar nie będzie mógł wystąpić w El Clásico. Komitet ds. Rozgrywek z przewodniczącym Francisco Rubio na czele debatował dziś po południu i po analizie zdecydował się ukarać Brazylijczyka trzema meczami dyskwalifikacji za jego zachowanie w sobotnim starciu z Málagą. Neymar został zawieszony na jedno spotkanie za czerwoną kartkę i na dwa pojedynki za ironiczne oklaski w stronę jednego z asystentów Gila Manzano.

Tym samym Neymar przegapi nie tylko kluczową konfrontację z Realem Madryt na Bernabéu, ale także mecze z Realem Sociedad i Osasuną na Camp Nou. To wielka strata dla Luisa Enrique, który uważa Brazylijczyka za jednego ze swoich najcenniejszych piłkarzy, zarówno pod względem efektywności, jak i efektowności.

Gdy Barcelona zapozna się z wyrokiem, złoży odwołanie do Komisji Apelacyjnej, która ma jutro posiedzenie. Zamiarem klubu będzie wytłumaczenie, że Neymar nie zamierzał poniżyć asystenta.

Dodatkowo Neymar musi uważać, żeby w dzisiejszym spotkaniu z Juventusem nie otrzymać żółtej kartki. Brazylijczyk ma już bowiem na koncie cztery takie upomnienia w Lidze Mistrzów i jeśli dziś zobaczyłby kolejną żółtą kartkę, nie mógłby zagrać w rewanżu na Camp Nou.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

A kapitan grzmot za powiedzenie w twarz sędziemu " ty skur*********" nie dostał nic......

@barcafan8804: Bo u niego oczywiscie tego nie zanotowano
« Powrót do wszystkich komentarzy