Mundo Deportivo: Barcelona wykupi Deulofeu

Dariusz Maruszczak

7 kwietnia 2017, 09:32

Mundo Deportivo

139 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, decyzja w sprawie wykupienia Gerarda Deulofeu została już podjęta i 23-latek będzie pierwszym letnim wzmocnieniem Barcelony. Jego dobra gra w Milanie nie przeszła niezauważona przez Barçę, która z wielką uwagą śledziła rozwój swojego wychowanka. Blaugrana chce wykorzystać możliwość wykupienia Deulofeu za 12 milionów euro, a jej nowy trener zadecyduje, czy będzie na niego stawiać. Jeżeli nie, klub wykorzysta wzrost wartości zawodnika i sprzeda go z zyskiem.

Deulofeu jest piłkarzem Evertonu, z którym ma kontrakt do 30 czerwca 2018 roku. W styczniu został wypożyczony na pół roku do Milanu. Dwa lata temu Barcelona sprzedała swojego wychowanka do drużyny z Liverpoolu za sześć milionów euro, a do końca czerwca może go odzyskać za 12 milionów. Klub jest przekonany, że ta operacja będzie bardzo korzystna zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym.

Na rynku transferowym ciężko bowiem znaleźć za taką cenę piłkarza o umiejętnościach i perspektywach Deulofeu. W Mediolanie doszło do renesansu formy 23-latka, który swego czasu należał do największych talentów w La Masíi. Doskonale zna on styl Barcelony i jest zawodnikiem, który wyróżnia się na tle większości graczy.

Odejście Luisa Enrique również działa na korzyść Deulofeu, który w Mediolanie dojrzał. Został ojcem i piłkarze Barçy, którzy przebywali z nim ostatnio na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii, potwierdzają, że nie jest już chłopakiem z czasów, gdy wchodził do szatni pierwszego zespołu. Wtedy Lucho nie znalazł dla niego miejsca w składzie, ale po sezonie dojdzie do zmiany szkoleniowca, a 23-latek wydaje się już innym człowiekiem.

Nawet jeśli nowy trener Barcelony nie zdecyduje się postawić na Deulofeu, to klub i tak uważa możliwość wykupienia 23-latka za doskonałą okazję. Świetne występy we Włoszech spowodowały wzrost wartości Hiszpana, więc 12 milionów euro wydaje się promocyjną ceną. Tym samym będzie można go ewentualnie sprzedać za znacznie wyższą kwotę. Niezależnie od tego, czy Deulofeu zostałby w klubie na dłużej, czy szybko rozstałby się ponownie z drużyną, Barça podjęła decyzję o wykorzystaniu opcji wykupienia 23-latka, który tym samym ma stać się pierwszym letnim wzmocnieniem katalońskiego zespołu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Prawo skrzydłowy z prawdziwego zdarzenia ze świetnym dryblingiem a i sam zawodnik już bardziej dojrzał za 12 mln a Messi za trójką Neymar, Suarez,Deulofeu marzenie.

Na lawke czy Messi do srodka ? U nas to nie trzeba srodka zalatac , tylko kolejny napascior? Ciekaw jestem co bedzie z Haliloviciem

Nwm co o tym powiedzieć może wypalić i żeby tak było :) pamiętajmy tez że wróci Munir i też trzeba będzie coś zrobić

To by był bardzo dobry ruch. Może by się sprawdzi i przyda się drużynie, a jak nie to można go sprzedać i to na pewno za dobrą kwotę.

Bardzo dobra decyzja, szczególnie za taką kasę, mało teraz takich zawodników za takie pieniądze.

Mógłby pograć na prawej stronie ataku z Luisem i Neyem na lewej
konto usunięte

Jakoś nie sądzę że Gerard będzie w Barcy, stawiam na to że Milan jego kupi po prostu, do tego ja was nie rozumiem, wszyscy się nim zachwycają po 1 meczu z Francją, ja wiem że to dobry piłkarz, ale zachwyty odstawcie na bok i obejrzyjcie więcej meczy w jego wykonaniu

Ciekawe wzmocnienie. A jeszcze ciekawsze, czy nowy trener mu zaufa, czy będzie tylko towarem eksportowym. Niewątpliwie grajek nieszablonowy. Fajnie było mieć takiego gościa w składzie, a na pewno jest to dobre uzupełnienie kadry.

no i to jest super informacja

oczywiscie ten chłopak wielu sprzymierzenców na tej stronie nie ma ale jestem ciekaw jakby teraz u nas grał ;p mówią że chamidło a ja uważam że swoją szybkością mógłby idealnie pasowac do ataku chociaz wiadomo ze grałby rzadziej ale profilem mógłby zastępywac np neymara

Byłby to ciekawy transfer

Nie dziwie się jego reakcji xD Taki transfer to w jego przypadku jak wygranie losu na loterii. W Evertonie i Milanie nie zachwyca. Typowy jeździec bez głowy.
konto usunięte

Nie oglądałem jego występów, może mi ktoś opisać jak on gra? Jakie atuty i ogólnie czy się wyróżnia?

Jeśli 3-4-3 to taki skład mi się marzy

-------------------------------------------------Ter Stegen---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Mascherano-----------------Pique------------------Umtiti-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Busquets------------------------------------------------------------------------------------------Rafinha------------------------------Iniesta------------------------------------------------------------------------------------------Messi---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sanchez--------------------Suarez---------------------Neymar Jr------------------

Bardzo go lubię fajnie.

Oglądam mecze Milanu i jak na moje jest zdecydowanie lepszy niż takie przeciętniaki jak Sandro i Munir. Jak już ktoś ma wracać, to niech to będzie Deulofeu. Porównywać z Tello nie będę, bo go od wieków nie widziałem.

widzialem artykul o nim 2 tygodnie temu, wszyscy byli na nie, potem jeden dobry mecz jako joker przeciwko francji (sparing) i nagle polowa ludzi zachwyt, swietna decyzja... otoz nie - zla decyzja ;) Delu nie pasuje stylem do Barcy, nigdy nie pasowal, jak ktos tego nie widzi i nie czuje to jego sprawa, poza tym to nadal jezdziec bez glowy, to ze swietnie (dobrze) radzi sobie w slabym Milanie to zaden argument - zupelnie inny zespol ;) nigdy sie nie sprawdzil w FCB (fakt malo szans, ale nie bez powodu) i nadal najlepiej bedzie dla niego jak bedzie sie ogrywal gdzie indziej - w Milanie np. albo w Evertonie ;) mam nadzieje ze to tylko plotka !! ;)

Deulofeu zagra dwa mecze lepiej I już go do nas bez sensu. Munir sto razy lepszy , ale po co ? Na co? Dajcie spokój z tym grajkiem.
konto usunięte

I nad nim jest zachwyt, bo szybki, strat już się nie liczy. Jego ulubionym zagraniem są wrzutki, raz miał(zeszły sezon) 7 asyst, wszystkie to wrzutki na głowę Lukaku... Dość jednowymiarowy, jak Tello, któremu za to się obrywa, dlaczego drogie chorągiewki?
Tello zagrzał sobie miejsce i regularnie cos daje i gra, Deulo potrafi zagrać 10 spotkań przewalając się o własne nogi, a w defensywie musi biegać, bo we Włoszech przywitałby się z trybunami na długo.
Munir strzela z sezonu na sezon co raz więcej, do tego w naszej gierce zalicza do tego trochę asyst, potrafi też zdobyć karnego, czy wolnego, czego Tello i Deulo nie robią. Nie dziwota, że Valencia chce Munira, choć jej nie stać(trolle czytające tylko tytuły piszą o niechęci Nietoperzy i zbierają poklask).
Kim się tu jednak zachwycają ludzie? Najsłabszym z nich Deulofeu.
Kogo gnoi się jak najgorszego wroga? Munira, bo prezentuje solidny poziom... :/

Ja bym chciał, żeby kiedyś wrócił inny wychowanek-Adama Traore. Ma dobry sezon w Anglii.

Bardzo dobra decyzja. Grając systemem 3-4-3 z Leo na 10 Deulofeu śmiało będzie walczył o 1 skład na prawym skrzydle. Widać że się rozwinął. Poprawił grę w obronie a ciąg na bramkę miał od zawsze. Na pewno jest lepszym wyborem niż Rafinha czy Roberto. Jestem na tak ! W dodatku jest wychowankiem. Zna klub i jego filozofię. Przy takich zawodnikach z przodu bedzie mial okazje wskoczyc jeszcze na wyzszy poziom.

Normalna sprzedaż i zakupy pozostawiają wiele do życzenia, więc założenie że przeprowadzą taką transakcję i nie zaliczą wpadki jest mało prawdopodobna. Do tego 12 mln to tylko "goła" kwota ile wyniosą dodatkowe koszty tego transferu?
Jak dla mnie to z finansowego i sportowego punktu widzenia nie potrzebny transfer.

Nie przeczytalem tego artykulu z entuzjazmem. Osobiście nie chciałbym być pionkiem który ma przyjść do klubu tylko po to by dalej zostać sprzedanym za wieksza cene. Jeżeli nowy trener zadecyduje ze tylko po to będą sciagac Deulofeu do klubu to na jego miejscu bym się na to nie zgodzil.

Wydaje mi się że on będzie włączony w akcje sprowadzenia Bellerina na Camp Nou

Bardzo dobra decyzja ! W przeciwieństwie to wykładania grubych milionów za jednosezonowe gwiazdy pokroju Andre Gomes

Niby "Dele" dorósł trochę piłkarsko ale to nadal jeździec bez głowy, któremu nie wróżę wielkiej kariery w naszym klubie. Jeśli ten news jest prawdą to myślę, że kupujemy go tylko dlatego by sprzedać go gdzieś drożej.
konto usunięte

Jeśli mielibyśmygfrać 3-4-3 albo 4-2-3-1 to Deulofeu miałby 1 skład. Zawsze liczyłem na niego i wierzę w to że jeszcze zrobi tutaj karierę ;).

Mam nadzieje ze to prawda. Bardzo go lubie, czasami przypomina troche Ronaldo. Prowadzenie pilki, zwody.

Fajnie gdyby było to okienko wielkich Come backów do Barcy. Przecież mówi się jeszcze o Thoago czy Bellerinie. Marzy mi się Thiago, Bellerin mniej bo drogi jak na tą pozycję.

Ter Stegen - Mascherano, Pique, Umtiti- Busquets- Roberto, Rakitic, Iniesta- Messi - Neymar, Suarez, Delofeu, na dzień dzisiejszy tak to widzę, oczywiscie jeżeli dojdzie dobry środkowy pomocnik, to w miejsce Rakitica taki Coutinho mile widziany :)

Kupią go i dadzą szansę pozostania przez co najmniej rok, jeżeli się nie sprawdzi - odejdzie. Bardzo dobrze, że korzystają z takiej możliwości, tym cenniejszy, że jest już także reprezentantem Hiszpanii.
konto usunięte

Ciekawe czy chciałby pełnić role zmiennika ;d nie wydaje mi się, pewnie Barca będzie chciała zarobić na nim :)

znajac Barce kupia za 12mln a sprzedadza za 10:)

Wydaje mi się że Arda jest jedną nogą po za Barcą. Kupno Deulofeu w jego miejsce jest raczej słuszną decyzją.

Wykupią go za 12 a sprzedadzą pewnie za 15. Lepiej powinni sobie odpuścić.

Taka 'biedronkowa' cena za tak wysoce uzdolnionego i zaawansowanego skrzydłowego? Lepszej okazji nie będzie! Koniecznie należy go kupić i sprawdzić w presezonie, jestem przekonany, że będzie grał bardzo dobrze, będzie bardzo dobrym jokerem. Wcześniej był to bardzo dobry piłkarz, ale miał inną psychikę, teraz jest to 23-letni piłkarz z doświadczeniem gry w 3 najlepszych ligach świata i w kilku sekcjach reprezentacji. Gdzie znajdziemy takiego zawodnika w takim wieku? NIGDZIE

Nie wiem jak teraz, ale z tego co pamietam Barca się go pozbyła nie dlatego, ze grał jakoś słabo, a dlatego, że gość nie potrafił grać zespołowo ( taki trochę Robben) i cały czas pieprzył akcje durnymi rajdami. Czy coś u tego naszego Deulo sie zmieniło?

To będzie dobry transfer

Na tą chwile nie mamy skrzydłowego. Rafinha czy Roberto to nie skrzydlowi. Messi na 10 i Deluofeu podstawa na prawym skrzydle za nim Aleix i zabójcza prawa strona

Bardzo go lubiłem i dziwiłem się że nie nie znalazł uznania u Lucho. Jednak we Włoszech w tym sezonie na razie strzelił jednego gola w lidze - jak Andre Gomes. Nie wierzę, że jego wartość jest wyraźnie większa niż 12 mln (Transfermarket podaje wartość 9 mln). Przy ewentualnej odsprzedaży nie zrobimy na tym. Tak czy inaczej wierzę w jego talent i trzymam kciuki

Łoł 1 bramka i 3 asysty rzeczywiście kozak ! Nic nie wniesie Neymara nie wygryzie a do pomocy się nie nadaje a sprzedaż 15 wezmą pewnie maks a jak przetrzymają go rok to odejdzie za 6 jak ostatnio. Proponuje jeszcze Tello i Munira a będziemy prawdziwym postrachem .

Sprzedać z zyskiem i zapomnieć...

Kupić deulofeu, sprzedać arde, kasa do przodu i jest młody zamiennik na skrzydła.

Czy nie można wypozyczać młodych zawodników, którzy nie mieszczą się w kadrze albo są poprostu zbyt mało doswiadczeni do gry w pierwszym zespole do innych zespołów, aby się orygiwali tylko musimy sprzedawać a potem odkupować za grube miliony? Jak to jest?

nie spedzil w milanie nawet pol roku, a juz mowi sie ze kozak, dojrzal etc.

Jeśli Arda zostanie sprzedany to Deulofeu jest idealną opcją jako rezerwowy skrzydłowy, liczę że do nas trafi.

Liczyłem że pożegnamy się z Paco i wróci młodzian.

W meczu z Francją wszedł z ławki i także się dobrze zaprezentował. W przypadku sprzedaży Ardy mógłby wypełnić po nim lukę.
konto usunięte

Dobra opcja,nie koniecznie wlaczajac go w skład a sprzedaz z zyskiem.... dołozyc i kupic np. coutinho ...
konto usunięte

Jak sprzedadzą za 30 mln to jakieś 10 mln czystego zysku dla klubu. I zbierać kasę na pomocnika z prawdziwego zdarzenia :)

Uważam ze to bardzo dobry pomysł