Mundo Deportivo: Barcelona wykupi Deulofeu

Dariusz Maruszczak

7 kwietnia 2017, 09:32

Mundo Deportivo

139 komentarzy

Jak donosi Mundo Deportivo, decyzja w sprawie wykupienia Gerarda Deulofeu została już podjęta i 23-latek będzie pierwszym letnim wzmocnieniem Barcelony. Jego dobra gra w Milanie nie przeszła niezauważona przez Barçę, która z wielką uwagą śledziła rozwój swojego wychowanka. Blaugrana chce wykorzystać możliwość wykupienia Deulofeu za 12 milionów euro, a jej nowy trener zadecyduje, czy będzie na niego stawiać. Jeżeli nie, klub wykorzysta wzrost wartości zawodnika i sprzeda go z zyskiem.

Deulofeu jest piłkarzem Evertonu, z którym ma kontrakt do 30 czerwca 2018 roku. W styczniu został wypożyczony na pół roku do Milanu. Dwa lata temu Barcelona sprzedała swojego wychowanka do drużyny z Liverpoolu za sześć milionów euro, a do końca czerwca może go odzyskać za 12 milionów. Klub jest przekonany, że ta operacja będzie bardzo korzystna zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym.

Na rynku transferowym ciężko bowiem znaleźć za taką cenę piłkarza o umiejętnościach i perspektywach Deulofeu. W Mediolanie doszło do renesansu formy 23-latka, który swego czasu należał do największych talentów w La Masíi. Doskonale zna on styl Barcelony i jest zawodnikiem, który wyróżnia się na tle większości graczy.

Odejście Luisa Enrique również działa na korzyść Deulofeu, który w Mediolanie dojrzał. Został ojcem i piłkarze Barçy, którzy przebywali z nim ostatnio na zgrupowaniu reprezentacji Hiszpanii, potwierdzają, że nie jest już chłopakiem z czasów, gdy wchodził do szatni pierwszego zespołu. Wtedy Lucho nie znalazł dla niego miejsca w składzie, ale po sezonie dojdzie do zmiany szkoleniowca, a 23-latek wydaje się już innym człowiekiem.

Nawet jeśli nowy trener Barcelony nie zdecyduje się postawić na Deulofeu, to klub i tak uważa możliwość wykupienia 23-latka za doskonałą okazję. Świetne występy we Włoszech spowodowały wzrost wartości Hiszpana, więc 12 milionów euro wydaje się promocyjną ceną. Tym samym będzie można go ewentualnie sprzedać za znacznie wyższą kwotę. Niezależnie od tego, czy Deulofeu zostałby w klubie na dłużej, czy szybko rozstałby się ponownie z drużyną, Barça podjęła decyzję o wykorzystaniu opcji wykupienia 23-latka, który tym samym ma stać się pierwszym letnim wzmocnieniem katalońskiego zespołu.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Na tą chwile nie mamy skrzydłowego. Rafinha czy Roberto to nie skrzydlowi. Messi na 10 i Deluofeu podstawa na prawym skrzydle za nim Aleix i zabójcza prawa strona

@bernardFCB: chyba kpisz :P Delofeu pierwszy sklad ??

@bernardFCB: Skąd pewność, że nowy trener zostanie przy 3-4-3? poza tym na skrzydło zawsze można dać Messiego (ewentualnie Rafinhe) a na 10 idealny jest Iniesta (ewentualnie Rakitić). Lepiej by kupili kogoś klasowego do pomocy bo Gomes to jest porażka, a Denis i Alena się dopiero rozwijają.

@MesQueUnClub_87: Iniesta na 10 ? Andres co miał zrobić to zrobił teraz nie moze nawet zagrać 90' widać że nie oglądacie meczy Milanu a sie wypowiadacie.

@bernardFCB: To kupmy sobie skrzydłowego a w środku pomocy dalej będzie wielki ch..j#,...po co mam oglądać mecze Milanu jak wystarczy mi taka kompilacja i wszystko wiem....szału nie ma!!!

https://www.youtube.com/watch?v=m7SB3WRMUWY

Z resztą klub doskonale wie co ma zrobić, Ty i ja możemy mieć jedynie swoje zdanie na ten temat, proste, a moje jest zdecydowanie inne.
« Powrót do wszystkich komentarzy