Poranny przegląd prasy FCBarca.com

Majerr

29 marca 2017, 04:44

34 komentarze

Zapraszamy do krótkiego przeglądu dzisiejszych wydań hiszpańskiej prasy. O czym piszą Mundo Deportivo, Sport, L\'Esportiu, AS i Marca? Przekonacie się poniżej.

„Zemsta FIFA” – dziennikarze Mundo Deportivo stawiają dzisiaj tezę odnośnie zawieszenia, jakie otrzymał Leo Messi. Gazeta podejrzewa, że 4-meczowa kara za obrazę sędziego liniowego podczas meczu z Chile, jest zemstą FIFA na Messim za to, że Argentyńczyk nie pojawił się na gali, na której międzynarodowa federacja wręczyła nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie. Dziennik zaznacza, że w meczowym protokole sędziowie nie odnotowali żadnego incydentu z udziałem piłkarza Barçy. Teraz Argentyna będzie musiała radzić sobie bez swojej największej gwiazdy w walce o awans do mistrzostw świata. We wczorajszym meczu przeciwko Boliwii koledzy Messiego ponieśli porażkę 0:2. Na samej górze znajdziemy podsumowanie zwycięstwa Hiszpanów z Francuzami: „Deulofeu napadł na Paryż. Napastnik wywalczył rzut karny, a następnie strzelił bramkę w spotkaniu, w którym użycie systemu VAR (technologii wideo – przyp.red.) okazało się kluczowe dla końcowego rezultatu”. Nieco niżej na czerwonym pasku czytamy o mocnym ataku Piqué na Real i jego otoczenie. Na samym dole z ciekawszych informacji znajdziemy zapowiedź meczu rewanżowego ¼ finału Ligi Mistrzyń pomiędzy FC Barceloną a Rosengardem. Na Mini Estadi piłkarki Barçy będą chciały napisać własną historię w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach na świecie.

„Skandal!” – z kolei dziennikarze Sportu nie mają najmniejszych wątpliwości, że kara FIFA nałożona na Messiego jest skandaliczna. Gazeta pisze: „Leo jest przygnębiony z powodu decyzji, która powoduje, że staje się on kozłem ofiarnym wojny prowadzonej przez AFA i FIFA”. Nieco niżej podsumowanie porażki Argentyny z Boliwią: „bez Messiego sprawa awansu się komplikuje”. Na górze zapowiedź meczu piłkarek Barçy, które postarają się o wywalczenie historycznego awansu do półfinałów Ligi Mistrzyń. Na samym dole podsumowanie zwycięstwa Hiszpanów: „Deulofeu królem Francji”.

„Antywirus” – to z kolei ciekawy tytuł dzisiejszej okładki L’Esportiu. Dziennikarze tej gazety twierdzą, że sankcja nałożona na Messiego przez FIFA będzie miała swoje pozytywne skutki, ponieważ dzięki tej karze Argentyńczyk będzie miał więcej czasu na odpoczynek, gdyż do gry powróci dopiero 5 kwietnia na mecz ligowy z Sevillą. Na górze zapowiedź spotkania piłkarek Barçy, które w rewanżu na Mini Estadi będą bronić jednobramkowej zaliczki, jaką udało im się wywalczyć w Malmö.

Hiszpański AS swoją uwagę poświęca wczorajszemu zwycięstwu Hiszpanów w towarzyskim meczu z Francją: „Deulofeu podpalił Paryż”. Gazeta zwraca uwagę na technologię wideo, dzięki której anulowano nieprawidłowo zdobytą bramkę Francuzów. Z kolei po meczu Piqué rzucił bez przemyślenia: „wszystko sprowadza się do tego, że zagraliśmy na biało”. Nieco niżej czytamy: „James odejdzie z Realu w czerwcu. Klub usunął już zawodnika ze zdjęcia reklamowego Fly Emirates”. Obok wiadomość o powrocie DIS-u do sprawy przeciwko Neymarowi. Przeczytamy także wypowiedź dyrektora generalnego Valencii: „pracujemy dla kibiców, ponieważ to oni są Valencią”.  Na koniec na górze informacja o sankcji dla Leo Messiego i porażce Argentyńczyków z Boliwijczykami.

Marca podsumowuje wczorajsze zwycięstwo Hiszpanów z Francuzami. Dziennikarze hiszpańskiej gazety zwracają uwagę na system VAR, dzięki któremu anulowano bramkę Griezmanna i zaliczono drugie trafienie Hiszpanom. Technologia ta pozwoli na wykrycie błędów popełnianych przez liniowych. Po spotkaniu Piqué zaatakował Real: "nie podobają mi się wartości, jakie przekazuje Real". Swojemu koledze odpowiedział Ramos: "nie powinni się wypowiadać, tym bardziej w tym roku". Na dole wzmianka: "nie będzie superligi. Kluby wesprą UEFA i jej nową Ligę Mistrzów". Na samej górze informacja o sanckji dla Messiego. Z prawej strony czytamy: "Zidane ma plan na wirusa FIFA. Real Francuza wygrał cztery mecze po przerwie reprezentacyjnej". Niżej zapowiedź spotkania piłkarek Barçy w walce o półfinał Ligi Mistrzyń.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ech Pique, Pique, kiedy Ty się nauczysz trzymać język za zębami...

@paoramirez1: Oby nigdy :)

@LukaszJ: Dokładnie Pique ma jaja i mówi wprost jak jest.

@maniekbak: No ale co mówi wprost? Tutaj nie wiem po co wypowiedział się o Realu, jaki w tym sens? Poza wbiciem szpilki rywalowi?

@paoramirez1: Przecież to o białych strojach to był tylko żarcik i wicie szpileczki, ten cytat jest wyrwany z kontekstu przez ASa.
« Powrót do wszystkich komentarzy